Van secretaresse tot danseres 4 141 VERRASSEND DISNEYLAND I B Bi BI HM MHMHMMHMM NEDERLANDSE MABEL SPALDING STRAALT IN DE PARADE weet ie Explorers Hotel Boek via vrijuit.nl, bel 0900-874 58 48 (is ct. per minuut) of ga naar uw reisbureau. Vrij Uit A m WBSÊi Eén van de meest beroemde slogans van Disney is: 'maak je dromen waar'. Voor sommige mensen gaat dit letterlijk op. Zoals de Nederlandse Mabel Spalding (39). Zij gaf haar baan als secretaresse op om te gaan dansen. In de beroemde parade. Upon a Dream Parade is ze een bloem. Dagelijks treedt Mabel op voor het En mag ze dansen voor misschien wel publiek. de belangrijkste praalwagen: die met de beroemde prinsessen. Zoals Doornroosje en Assepoester. van het geheel en het als één beweging overkomt." Tot haar takenpakket hoort „Het klinkt wat afgezaagd, maar voor daarnaast ook het begeleiden van Disney- mij komen hier mijn dromen uit. Als je figuren die op de foto gaan met toeristen, goed kunt dansen, probeer het dan. Je kunt hier mensen blij maken en zelf volop Trots vertelt ze over de parades waarin genieten. Het is mooi om van je hobby je ze heeft gedanst. Voor praalwagens met werk te kunnen maken. Voor mij was het talloze Disney-figuren, zoals Belle en het een nieuw begin. Ik heb Beest, Aladdin, Mic- daarnaast mijn man hier >>AiS j6 g06Ci k.Unt d3nS6n, key Mouse en The leren kennen." Dfobeef het da fl" Lion King. Maar ook met speciale pa- Mabel is inmiddels één van de 300 rades, zoals met Halloween. „Ik vind het dansers en danst vaak meerdere keren per ontzettend leuk om zo dichtbij mensen te dag. In verschillende parades in de twee komen. Er is echt interactie. In sommige parken. Ook 's avonds, als kleding min- parades is het mogelijk om kinderen uit der belangrijk wordt en allerlei kleuren het publiek te halen. En om een dansje lampjes het over nemen. „Dan moet je met ze te doen. Dan merk je dat zij ook zorgen dat de lampjes onderdeel worden graag hier willen dansen." Ik heb altijd al willen dansen. Het was een hobby van me. Ik deed aan klassiek ballet en tapdansen. Ik was in de Verenigde Staten naar een Disneypark geweest. Daar zag ik de dansers aan het werk in de Parade. Zij verlevendigen de praalwagens met alle Disney-figuren. Ik genoot, en dacht: dat wil ik ook." hadden. En wat bleek, diezelfde dag nog waren er audities." Sindsdien werkt ze voor Disney. Hoewel haar droom in het begin nog niet echt uitkwam. Ze mocht aan de slag als ser veerster op rolschaatsen in een restaurant. „Maar ik vond het beter dan het secreta- ressewerk dat ik daarvoor deed. En als je eenmaal binnen bent.Ik zag hier ook de parades en wilde graag meedoen in deze shows. De dagelijkse parade wordt door veel bezoekers toch als hoogtepunt gezien van het bezoek." Een jaar later deed ze mee aan interne audities. Mabel moest daarvoor een dans leren. Om te laten zien hoe goed ze was. „Ze kijken hoe snel je dingen oppikt, hoe je er uitziet en natuurlijk je lengte zodat je verschillende kostuums past." In de huidige Disney's Once Circa 12.300 mensen werken bij Disneyland Resort Paris, waarvan zo'n 100 uit Nederland. Nederlanders zijn gewilde arbeids krachten door hun talenkennis. De functies zijn breed, van winkelbediende tot callcenter- medewerker en van danser tot attra ctiebegeleider. Vakantiekrachten krijgen hulp bij het vinden van woonruimte. Minimale leeftijd is 18 jaar. Talen: Nederlands, Engels en basiskennis Frans. Geïnteresseerd? Er zijn geregeld 'castings' in Nederland. De eerstvolgende op 27 maart bij het CWI in Leiden. Voor meer informatie: www.werk.nl. Je kunt ook direct solliciteren bij Nicole Korssen, haar e-mailadres is: d.lp. casting@disney.com. Stuur je CV plus motivatiebrief mee en geef aan in welke functies je geïnteresseerd bent. Al leen voor minimaal twee maanden, zowel voor parttime, fulltime en stageplaatsen. Professionele ervaring is vaak niet nodig. Training wordt ter plekke gegeven aan de Disney University. ïeerte, za Mabel Spalding Vlak na de opening van Euro Disney, zoals het toen nog heette, zag Mabel een affiche voor een informatie dag. Terwijl ze alles aanhoorde over de attracties en het park, viel haar op dat er veel shows en parades waren. Met dansende mensen. „Bijdehand vroeg ik of ze ook werk voor me T incl. overnachting, ontbijt én 2-daags toegangsticket Disneyland" Resort Paris In dit bruisende familiehotel komt de sfeer van ont dekkingsreizigers tot leven. U wordt meegenomen op reis langs piraten, schatten en vele verrassingen. 2 km van Disneyland" Resort Paris gratis shuttle service naar de Disney Parken gratis parkeer gelegenheid kamers tot 10 personen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40