is niet in cijfers te vangen 12.49 Vrijwillige brandweerduikers zijn vakkundig Godslastering EXTRA VOORDEEL m De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? In Geersdijk snappen ze niets van die lage score Nieuwdorp is inderdaad veel leuker voor kinderen dan de stad GALL H GALL PZC Vrijdag 14 maart 2008 3 Spelende kinderen in Geersdijk. Volgens het Verwey-Jonker Instituut zou het dorp niet zo kindvriendelijk zijn. Maar volgens de juf van groep 1 en 2 van de basisschool zijn de kinderen van Geersdijk 'geweldig gelukkig'. foto Willem Mieras Dat bepaalde wijken van Vlissingen, Middelburg, Terneuzen en Goes niet al te best naar voren komen in het kindvriendelijkheidsonderzoek is niet zo verwonderlijk. Maar dat ook Geersdijk zwart kleurt op de kaart wekt alom verbazing in het ruim driehonderd zielen tellende plaatsje op Noord-Beveland. „De kinderen van Geersdijk zijn geweldig gelukkig", stelt Nelleke Koets, juf van groep t en 2 van ba sisschool De Dubbele Punt. „Ze kunnen hier altijd naar buiten, het is hier veilig, er is genoeg groen, we hebben een mooie speeltuin en een sportveld" somt Koets op. „En iedereen kent en helpt elkaar hier", valt collega Joke Roex bij. „Ik vraag me in gemoede af hoe die onderzoeker aan deze conclu sie komen. Als ze achter hun bu reau vandaan zouden komen, zien ze hier alleen maar gelukkige kin deren", zegt Koets. Ze betwijfelt of de juiste criteria zijn gehanteerd om het geluk van een kind te meten. „Misschien scoort Geersdijk wel zo laag omdat er hier bijvoorbeeld vier bijstands gezinnen zijn. In verhouding zou dat veel zijn. Maar dan nog vraag ik me af wat dat met het geluk van een kind te maken zou hebben." Ook Constance Blom vindt Geers dijk een goede plaats voor haar kinderen om op te groeien. „Hier is het nog rustig en kunnen ze ge woon op straat spelen." Als de onderzoekers van het Verwey-Jonkerinstituut ge lijk hebben, moet Nieuw dorp zo ongeveer een paradijsje op aarde zijn voor kinderen. Het dorp onder de rook van Vlissin- gen-Oost is binnen de 'kindvrien delijkste gemeente' van Zeeland ook nog eens één van de plaatsen die het beste scoort op de ranglijst. Inge Koppejan is opgegroeid in het dorp en is blij dat ze nu op ka mers in de stad woont. „Maar vroe ger, toen ik nog op de basisschool zat, vond ik het hier wel leuk. Er is een grote speeltuin waar van alles te doen is, dat heb je niet in veel dorpen", zegt ze. Maar na de ba sisschool vond ik het toch minder leuk worden in Nieuwdorp. Voor oudere jongeren is hier niets en moet je altijd reizen. Ik had liever in de buurt van mijn vriendinnen in Goes gewoond", zegt Inge. „Maar je broer heeft het hier goed naar z'n zin hè", zegt moeder Coby. „Die heeft hier z'n vrienden en is actief bij de voetbalvereni ging van het dorp." Het gezin is bijna twintig jaar geleden van Mid delburg naar Nieuwdorp verhuisd. „Vooral voor de ruimte, maar voor kinderen vind ik een dorp ook be ter dan de stad." Ook Frieda Meulpolder, die van daag met haar kleinkinderen op stap is, verbaast zich niet over de uitkomst van het onderzoek. „Het is hier rustig en criminaliteit is er bijna niet." door Marcel Modde GOES - Duikers van de vrijwillige brandweer krijgen een professione le opleiding en moeten regelmatig aantonen dat ze de praktijk én theorie nog beheersen. Dat bena drukken vertegenwoordigers van de Nederlandse Vereniging voor Brandweerzorg en Rampenbestrij ding (NVBR) en duik- en bergings bedrijven. Een brandweerduiker gaat volgens strikte veiligheidsprocedures pas na een materiaalcontrole te water, tot maximaal 15 meter diepte. De duiker kan met de kant communi ceren via een lijn waar hij stan daard aan vast zit, of met een zender/ontvanger in zijn volge- laatsmasker. Een tweede duiker is altijd paraat om te hulp te schieten als er iets mis gaat. Fatale duikon gelukken met brandweermensen zijn zeldzaam. Vorig jaar kwam een man uit Urk om het leven, in 2001 een duiker uit Utrecht. In bei de gevallen ging het om een oefe ning en raakten ze bekneld. |Op zoek naar leen boot? m www.zeelandboten.nl 0118-613659 COMMENTAAR Het is niet het goede moment om het verbod op godslastering uit de wet te halen. Want het zou een vreemd signaal zijn als Nederland dit artikel schrapt, juist nu veel mensen zich afvragen of Geert Wilders niet te ver gaat in zijn provocaties jegens de islam. Zo kan de indruk ontstaan dat de regering het Wilders gemakkelijk wil maken. In elk geval is de kans op misverstanden heel groot. Het betreffende artikel 147 van het Wetboek van Strafrecht sluimert al heel lang. Meer dan veertig jaar geleden werd voor het laatst iemand op deze basis veroordeeld. Dus wordt het wel tijd om het wetboek te schonen. Dit kan probleemloos, omdat artikel 137 het beledigen wegens godsdienst al afdoende behandelt, net als het aanzetten tot haat en discriminatie en het belagen van mensen wegens hun ras, seksuele gerichtheid, of handicap. Voorlopig leggen de kwestie Wilders en de religieuze gevoeligheid van CDA, Christenunie en SGP te veel nadruk op artikel 147. Het wachten is dus op een rustige achternamiddag waarop deze wettekst, liefst als onderdeel van een brede herziening waarin iedereen iets van zijn gading vindt en het dus geen politieke pijn doet, eindelijk een zachte dood kan sterven. 1 Ketel 1 Jonge •j Graanjenever I lOOcl www.gall.nl Bonze vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3