KIJKJE ACHTER DE SCHERMEN ■lm 13 VERRASSEND DISNEYLAND Een visagist uit de show The Legend of the Lion King brengt de laatste make-up aan bij een actrice die Nala speelt, Simba's beste vriendin. Nala kent vrijwel geen make-up, terwijl het schminken van de slinkse leeuw Scar een halfuur kost. Met behulp van een maquette op schaal wordt een begin gemaakt met de eerste praalwagen van Disney's Once Upon a Dream Parade. In de mand van de luchtballon zullen Mickey en Minnie Mouse het publiek toezwaaien. Vele honderden ontwerpers, tekenaars, architecten, technici, kledingontwerpers en decorbouwers werken zich dagelijks achter de schermen in het zweet. Zonder dat de bezoeker in de parken daar ook maar iets van te zien krijgt. Alle reden dus voor een kijkje in de keuken en te ontdekken hoe attracties en shows tot leven komen. Uit een groot stuk klei snijdt een medewerker de contouren van het kleine Fiatje Luigi, een van de karakters die de attractie Cars Race Rally sieren. Met papierschetsen wordt tot in detail een levensechte Luigi gecreëerd. Deze vis met enorme tanden, waar hier de laatste hand aan wordt gelegd, kom je tegen bij de attractie Crush's Coaster. Speciaal voor de attractie werden door Pixar.de makers achter de film Finding Nemo een aantal nieuwe filmscènes gemaakt, die alleen hier te zien zijn. Medewerkers sluiten de doorzichtige ruimtehelm van Buzz Lightyear, de 'space ranger' uit Toy Story. Het gezicht van Buzz is een holografische tekening wat hem levensecht maakt. Op weg naar de attractie Buzz Lightyear Laser Blast verwelkomt hij de bezoekers. Een van de tientallen naaisters die in dienst zijn bij Disneyland Parijs controleert haar creatie: de wereldberoemde jurk van Sneeuwwitje. Op alle details wordt gelet, geen naadje of borduursel mag verkeerd zitten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39