KxoiiscUe c/lbch l ^a/ A£«^/r J; Aanval op de zint PWij bieden u alle accommodaties van de mééste reisaanbieders in en rondom Disneyland® Resort Paris! Kijk en vergelijk! CHOREOGRAAF KAT DE BLOIS CREËERT SHOWS EN PARADES Weetjes www.magischenachten.nl of bel 013 850 9180 in Disneyland® Resort Paris De Blois praat vol overgave over haar vak. Ze zit vol ideeën en heeft eigenlijk te wei nig tijd om alles wat in haar hoofd zit ook echt te maken. „Ik zie het als mijn taak om te proberen al je zintuigen wakker te schudden. En ze daarnaast te prikkelen. Je kunt hier de wereld van Disney zien, horen, aanraken, ruiken en proeven. Als buitenstaander loop je er plots middenin, je maakt onderdeel uit van het geheel. Wat je normaal op televisie of in de bios coop ziet, wordt nu realiteit." Bij een kleurenfestijn als de parade is het logisch dat van alle zintuigen de ogen het meest ervaren. „We gebruiken in deze nieuwe parade voor het eerst ook geuren. Elke wagen heeft een andere geur. Eentje die past bij de uitstra ling van de wagen. Ook al merk je het zelf niet, het voelt toch vertrouwd. Overal hoor je hier muziek, soms opvallend, soms op de achtergrond. Meestal is het een bekend deuntje uit een Disney-film, maar soms ook niet. Het is zelfs de link „Het is mijn ultieme doel; een glimlach op een gezicht toveren." I Kleurrijke prooiwagens en rijk uitgedoste figuren zijn synoniem voor de parades. tussen de bezoekers. Zeker hier waar de bezoekers diverse talen spreken." „Een ontmoeting met Pluto of Goofy, is misschien wel het meest populair van alles wat we doen. Maai- je ziet Mickey nooit op twee plaatsen tegelijk, want dat kan in het 'echt' ook niet. En we richten het zo in dat je tijdens je bezoek minimaal tien figuren ziet." De grootste uitdaging in de nieuwe parade was het 'proeven', maar Kat zocht net zolang totdat ze de koekjes van de Tea Party in Alice in Wonderland zag. Dus worden die tijdens de parade uitgedeeld. „Buiten de gebaande paden denken is voor mij de grootste uit daging. Elke keer net weer wat nieuws verzinnen. Het is mijn ultieme doel: een glimlach op een gezicht toveren." En ze is al weer weg. Naar een nieuwe afspraak. Voor een nieuwe show. Waarbij het hele proces opnieuw begint. Naast attracties vormen shows en parades de drijvende kracht achter Disney's succes in de thema parken. De bedenkers van deze levende shows zijn de choreografen. Uit een breed arsenaal aan films en figuren creëren zij iets nieuws. Met maar één doel: een glimlach te toveren op de gezichten van de bezoekers. Het is veel moeilijker dan het lijkt. Want hoe creëer je 'iets' van een populaire film als Finding Nemo? En hoe gebruik je bijvoorbeeld Mickey, die door velen toch als de abso lute ster wordt gezien? En wat doe je met de prinsessen, waar vooral jonge meisjes zich totaal mee vereenzelvigen? Met deze vragen houdt creative-director Kat de Blois (52) zich bezig. ga je denken: wat kunnen we er mee? En welke doelgroep vindt de film het leukst? Maar ja, dat zijn kinderen, maar ook hun ouders." „Door de muziek vind ik het dan ook logisch om de belevenissen van Simba in een musical te laten zien. Zodat het vooral herkenbaar is, maar toch ook weer anders. Ik weet dat er in diverse landen, waaronder Nederland, avondvullende musicals zijn. Hier krijg je alvast een tipje van de sluier, zonder extra entree. En van minimaal hetzelfde niveau." Andere shows of parades vragen meer van Kat's creativiteit. „Parades zijn in de ogen van veel mensen vaak hetzelfde. Maar het diema is elke keer anders. Al is het wel een voorwaarde dat de meest bekende Disney-figuren er in zitten. Uit onder zoek blijkt dat veel bezoekers graag fi guren zien, het is immers een feest der herkenning. In de nieuwe Disney's Once Upon a Dream Parade hebben we ervoor gekozen W om alle prinsessen (en hun prinsen) uit de diverse sprookjes bij elkaar te zetten. Als een soort ode aan het genre." Kat de Blois In Disney's Once Upon a Dream Parade staan dromen centraal. In de zomer is er 's avonds Fantillusion, een parade vol lichtjes. Tijdens de Candleabration ceremonie worden op het plein voor het kasteel van Doornroosje dagelijks 15 kaarsjes aangestoken. The Legend of the Lion King is de meest populaire show. Iedere dag is er 14 uur aan live shows. De parades zijn populair. Wees dus ruim op tijd en zoek een mooi plekje zodat je alles goed kunt zien. Probeer bij de grote parade alle zintuigen te ontdekken; zien, horen, ruiken, voelen en proeven. De wagens stoppen geregeld, zodat je de Disney-figuren een handje kunt geven. Bij de ingang kun je een gratis programma krijgen. Hierop staan de aanvangstijden van alle parades en shows vermeld. De Amerikaanse is een beroemde Broad- way-actrice en probeert nu de Disney- boodschap over te brengen. Ze legt uit dat achter alles wat je te zien krijgt een gedachte zit. Zeker als er mensen, of in Disney's geval, tekenfilmfiguren bij betrokken zijn. Of het nu een echte ontmoeting is met bijvoorbeeld Pluto, een live-show of de diverse parades in de parken. Het zijn paradepaardjes die stuk voor stuk opvallend veel bezoekers trekken. „Soms is het vrij eenvoudig. The Lion King was een groot suc ces, met name ook de muziek. Dus dan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35