Ontbijten met Mickey Een avondje Wild West VERRASSEND DISNEYLAND Het jongetje wil net een hap van zijn cornflakes nemen als Mickey binnen komt. Hij laat de lepel vallen en kijkt vol adoratie naar de wereldberoemde muis. Andere kinderen roepen 'Mickey, Mickey' en zwaaien met hun armen om de aandacht te trekken. Dit is het ontbijt met Disney-figuren, waar kinderen bepalen wat er gebeurt. De locatie is Café Mickey in Disney Village. Terwijl het lopend buffet roept, lopen diverse figuren uit de bekende tekenfilms rond. Ze komen een voor een aan je tafel voorbij. Naast Mickey (met koksmuts) kijk je in de ogen van Pluto, Goofy, Baloe, Gepetto, de Aristokatten en Knabbel en Babbel. Donald Duck ontbreekt vandaag, hij maakt zijn opwachting ergens anders. Sommige kinderen omhelzen hun favoriet of geven deze spontaan een zoen. Ook vragen ze om een O'ntbijtsessies: dagelijks om 07.3011 en om 09.30U. Kosten: 22 euro voor volwassenen, 15 euro voor kinderen tot twaalf jaar. Als je in een Disney-hotel verblijft krijg je 5 euro (volw.) en 3 euro (kinderen) korting. De diverse Disney-figuren lopen rond. Je kunt ook lunchen of dineren met allerlei figuren uit de bekende tekenfilms. Plaatsen: The Lucky Nugget Saloon en Auberge de Cendrillon. Bijzonder is je verjaardag te vieren met Disney-figuren in Plaza Gardens Restaurant. V Neem je handtekeningenboekje en camera mee, want de kans op een ontmoeting met een Disney-figuur is hier 100%. Wees op tijd en hul je in je mooiste outfit. Let goed op. Goofy en Mickey willen nog wel eens plots achter je opduiken. Geef van tevoren a aan als je jarig bent. Dan word je extra in het zonnetje gezet. Terwijl de kinderen druk bezig zijn met eten en hun handtekeningenboekjes, praten twee vrouwen even bij voor een koffie automaat. Plotseling steekt beer Baloe zijn neus tussen hun hoofden. Ze schrikken en beginnen te lachen. Het is illustrerend voor de reactie van veel volwassenen. Mannen geven de figuren graag een hand, als teken van herkenning uit hun eigen jeugd. Bij dit speciale ontbijt heb je geen rijen wachtende mensen die een foto willen maken, zoals in de parken zelf. Hier heb je je eigen moment met Pluto. En Goofy. En nog veel meer. Als Mickey als laatste weggaat applaudisseren de kinderen. Als dank voor de foto en de handtekening, maar vooral voor de herinnering. handtekening. Ze hebben daarvoor speciale boekjes bij zich waar ze van alles in kwijt kunnen. Waaronder ook foto's. De allerkleinsten kijken soms wat angstig naar deze grote, pluizige figuren. Maar een aai over de bol doet wonderen. De 'karakters', zoals ze hier worden genoemd, praten niet. Wel bewegen ze overdadig met hun armen en stralen ze een en al vrolijkheid uit. Buffalo Bill's Wild West Show is misschien wel het laatste datje verwacht in Disneyland. Een arena met rennende bizons, schietende Indianen en veel gejoel. En een bijpassende maaltijd. Welkom in het Wilde Westen, of althans, een show ter ere van. gooien met een rubberen kip en stelen een kippenpoot van een bezoeker. Als bezoeker ben je ingedeeld in een groep. Die tijdens de diverse behendigheidsspelen worden vertegenwoordigd door cowboys en indianen. En omdat elke groep wel een onderdeel wint, stijgt de stemming snel. Dat niet alles even eerlijk gaat of duidelijk is, mag de pret niet drukken. Buffalo Bill's Wild West Show is licht vermaak, maar zit erg goed in elkaar. En de anderhalf uur vliegen om. Het is dan ook niet verwonderlijk dat aan het eind van de avond iedereen luid meeklapt en meejoelt. Het is wel even wennen bij binnenkomst. Het decor is een soort rodeoterrein, gemaakt van hout. Breed glimlachende cowboys geven je een hoed. Gemaakt van stro, maar wel in de vorm van een echte cowboyhoed zoals uit de films. Een bandje begint te spelen, met louter vrolijke country- deuntjes. Het publiek reageert lauw op het verzoek om mee te klappen en, vooral, te joelen. Dan gaat de arena open. Het midden wordt gevormd door een grote zandbak, het publiek zit er om heen. Behendige indianen en cowboys laten hun kunsten te paard zien. Springend van paard tot paard. Ondertussen gooit een indiaan vanaf een rots een speer zo'n dertig meter ver. Recht in een cirkel van slechts 50 centimeter. Wees op tijd zodat je alvast met de muziek in de stemming komt. Voor de show kun je onder meer op de foto met een indiaan en 1 een Amerikaanse t, zeearend. Smeer je stembanden want tijdens de show word je geacht veel te juichen en 'yeeeeha' ■te gillen. L Tijdens de show krijg je eten en drinken. Eenvoudig maar voedzaam. Chili con carne, gebakken aardappels, een stuk warme maïskolf en veel gegrild vlees. Met als afsluiting warme appeltaart met vanille-ijs. Alles geserveerd op een bijpassend tinnen bord. Bier, water en cola maken de maaltijd compleet. Alles gaat in een sneltreinvaart. Tussen het eten door weet je soms niet waar je moet kijken. Zeker niet als de rodeoclowns de bühne betreden. Wild gebarend peppen ze het publiek op met kolderieke acts. Ze struikelen over de omheining, De show in Disney Village start dagelijks om 18.30U en 21.30U. Reserveren kan bij het loket, de kaartjeskiosk in Disney Village of bij de Disney-hotels. Een menu met show kost 59 euro en voor kinderen t/m 11 jaar 39 euro. Vegetarisch menu is mogelijk. Naast paarden komen er ook koeien en.bizons de arena in. Door de dieren en het vele opwaaiende stof wordt de show afgeraden voor astma- en carapatiënten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33