Dag en nacht Disney VERRASSEND DISNEYLAND Uit cijfers van het Continu Vakantie Onderzoek blijkt dat de meeste Nederlandse bezoekers meerdere dagen naar Disneyland gaan. En dat ze het liefst 24 uur per dag Disney willen. Een droomwereld waaruit je liever niet wakker wilt worden. Maar wat doe je als de themaparken de deuren sluiten? Het is al na tienen in de avond. Kinderen en volwassenen struinen rond, lopen tussen de vele knuffelbeesten van de bekende figuren. Meisjes kijken hun ogen uit bij de kleding: van de kleurrijke jurk van Doornroosje of Belle, gezinnen staan bij de babykleding van Winnie de Poeh of Tcigetje. Dit is de megastore in Disney Village, een straat naast de parken waar je tot 's avonds laat kunt shoppen en eten. De aankleding van de straat is opvallend weinig herkenbaar, en verwijst niet naar bekende figuren of films. Op die ene winkel na dan. De diverse restaurants kunnen in elke Amerikaanse stad liggen. Amerikaans ja, hier is de invloed van Europa die verder in het park wel aanwezig is, niet of nauwelijks te zien. En er zijn bars, een megabioscoop en een discotheek. Of stap in de grootste verankerde luchtballon van Europa. Op 100 meter hoogte heb je, ook 's avonds, een weids uitzicht over de parken. Wie moe, maar voldaan is gaat naar één van de hotels. Ook hier is bij binnenkomst niet direct te zien dat het uit de koker van de beroemde tekenfilmmaker komt. Ook verwacht je een Amerikaans strandhotel niet direct bij Parijs. Net als een ranch met houten blokhutten. Of de andere vijf hotels met elk een eigen thema. Het past wel bij de hele 'andere wereld'' die hier is gecreëerd. Slechts her en der zijn er in de hotels verwijzingen naai* figuren uit de films of de themaparken. Bijzonder zijn de zogeheten 'Hidden Mickeys'. Een grap van de makers van de parken, attracties en hotels. In eerste instantie was het Mickey's hoofd, maar tegenwoordig zijn er talloze verwijzingen naar de Disney- figuren. Ze zijn ook in de Disney-hotels te vinden, al is het goed zoeken en verschillen ze per hotel. Bijvoorbeeld in het behang of als minuscuul teken in een sleutel. Anderen zijn overduidelijk; ze staan bijvoorbeeld op de zeep. Maar er zijn ook andere, onopvallende verwijzingen naar Disney. Zo hangt in het Disneyland Hotel naast de open haard een klein portretje van Walt Disney, de oprichter. De foto stamt uit de Victoriaanse tijd (19e eeuw). De makers gebruikten dit gegeven als basis van het hotel. Het concept is simpel, doch doeltreffend. Op het platteland buiten Parijs is een complete droomwereld gemaakt. Je gaat hier naar bed met Disney, en je wordt er mee wakker. Terwijl de nieuwe dag meestal nog meer Disney betekent. Of het wordt de reis terug naar de 'echte' wereld. Een lange dag vol attracties, shows en de diverse fotosessies met bijvoorbeeld Donald en al zijn vriendjes. Voor opvallend veel bezoekers is dit echter nog lang niet genoeg. Sterker nog, ze gaan een hapje eten en slapen tussen de figuren. Een speurtocht naar het speciale Disney-gevoel. HOTEL NEW YORK HOTEL CHEYENNE Eten kun je in alle hotels bij de diverse restaurants. Ga met Disney-figuren op de foto. Dit kan in ieder Disney-hotel. /Gebruik de pendelbussen vanaf de hotels (het Disneyland Hotel en de Davy Crockett Ranch uitgezonderd). Ze rijden de gehele dag gratis naar de Disney-parken en terug. Vraag naar de Extra Magische Uren die hotelgasten krijgen. Op bepaalde dagen kun je bij een groot aantal attracties 2 eerder naar binnen dan andere bezoekers. Kijk voor meer informatie op: http://hotels.disnevlandparis.nl/index.xhtml Een hotel in de vorm van een dorpje in het Wilde Westen. Faciliteiten: een buitenspeelplaats met een fort en een wigwamkamp: Fort Apache. Ligging: zo'n vijftien minuten lopen - Gebouwd in typische New Yorkse jaren dertig stijl met art-deco kamers. - Faciliteiten: zwembad, fitnessclub, tennisbanen en kapsalon. - 's Winters is er een schaatsbaan. - Ligging: aan Lake Disney, op vijf minuten lopen van de Disney-parken. Het meest luxueuze hotel is gebouwd in een Victoriaanse stijl. Faciliteiten: zwembad met fitness en ontspanningsruimte en spa met gezichts- en lichaamsbehandelingen. Ligging: bij de ingang van het Disneyland park. HOTEL SANTA FE O SEQUOIA LODGE - Berghotel zoals ze zijn terug te vinden in de ruige nationale parken van Amerika. - Faciliteiten: grote buitenspeeltuin en tropisch zwembad met waterglijbaan. - Ligging: tien minuten lopen. - Ranch met blokhutten midden in het bos. Het terrein van pelsjagers en woudlopers. - Ontbijt kan worden opgehaald en in eigen blokhut worden genuttigd. - Faciliteiten: subtropisch zwemparadijs en een kinderboerderij. - Ligging: op vijftien minuten autorijden. Kenmerkende maritieme stijl van New England in Amerika. Faciliteiten: binnen- en buitenzwembad, een bubbelbad, een sauna en een solarium. Ligging: aan Lake Disney, op tien minuten. Een woestijnhotel met Indiaanse, Spaanse en Mexicaanse invloeden. Faciliteiten: grote buitenspeeltuin in typisch indianendorp met glijbanen en een klimmuur. Ligging: circa twintig minuten lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32