Het geluk van de jeugd Brandweer in diepe rouw Writer's Blog m De krant 5 weken voor 15 euro! PZC 2 Vrijdag 14 maart 2008 PZC Mijn collega krijgt regelmatig stukjes opgestuurd van mensen die graag columnist willen worden. 'Vooral zo doorgaan!', schrijft ze dan terug (lees: flink oefe nen, jongen, dan wordt het misschien ooit nog wat). En: 'Pro beer het eens met een blog!' (lees: ga hiermee vooral niet di rect in de openbaarheid). Zelf heb ik haat nooit om advies gevraagd. Volgens mij is het namelijk heel erg moeilijk om columns te schrijven. Columns moeten ergens over gaan, denk ik altijd. Over politiek, pran gende kwesties, dingen die nodig aan de orde gesteld moeten worden en andere serieuze za ken. Een blog is toch een beetje anders. Een dagboek, waar ande ren van kunnen meegenieten, maar wat je in eerste instantie voor jezelf schrijft En dus is het ook helemaal geen probleem als het nergens over gaat. Een paar maanden geleden blogde ik zo voor het eerst een stukje op het internet. 'Hoezo?', vroeg ik. 'Waarom?' 'Waarover?' Vorige week riep onze hoofdredacteur mij bij zich en sprak: „Jij wordt onze nieuwe columnist." Ik kreeg ter plekke een wri ter's block. „Hoezo?", vroeg ik. „Waarom? Waarover?" Nou, over mijn kapotte auto bijvoorbeeld, cassettebandjes, haas op jagerswijze, Deep Throat en burlesque-optredens. Net zoals in mijn blog. (Ik nam me terstond voor dat op te kui sen). Hij was er, kortom, zeker van dat mijn dagelijks leven ge noeg aanknopingspunten biedt voor vermakelijke columns. Dat valt nog te bezien, dacht ik, maar een hoofdredacteur spreek je niet tegen en ik ben erg gevoelig voor autoriteit. Ik had nog een vraag. „Hoeveel?" Hij glimlachte fijntjes en hield de deur voor me open. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuurde bon naar: PZC Lezersservice,Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) PostcodeWoonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei peisoonsgegevens. in het colofon treft o nadere informatie De gemeente Borsele is de kindvriendelijkste van Zeeland. Vlissingen heeft daarentegen nog een forse inhaalslag te maken. Allemaal volgens het gisteren gepubliceerde onderzoek 'Kinderen in tel'. door Jan van Damme Het Verwey-Jonker Insti tuut in Utrecht houdt zich bezig met maat schappelijke vraagstuk ken. Voor het derde achtereenvol gende jaar keek het in Utrecht ge vestigde instituut naar de kind vriendelijkheid van de gemeenten in Nederland. Onder de titel 'Kinderen in tel' werden gisteren de resultaten be kend gemaakt. Het onderzoek is gebaseerd op cijfers over onder an dere jeugdcriminaliteit, schoolver zuim, speelruimte en kinder- en zuigelingensterfte. Landelijk gezien scoort Rotterdam het slechtst (nummer 1). de Lim burgse gemeente Sevenum het best (nummer 443). In het Zeeuw se is Vlissingen met nummer 5 de lantaarndrager. De relatief hoge cij fers op het terrein van jeugdcrimi naliteit en schoolverzuim hebben Kindvriendelijkheid in Zeeland daar alles mee te maken. Borsele (landelijk op nummer 315) mag zich volgens 'Kinderen in tel' de kindvriendelijkste gemeente van Zeeland noemen. Het ontbreken van achterstandswijken en daar naast scholen die zorgen dat de leerlingen tijdens de lesuren fysiek aanwezig zijn, helpen de score van de Bevelandse gemeente opkrik ken. Ook Veere, Hulst, Sluis, Kapelle, Reimerswaal en Schouwen-Duive land komen in het onderzoek rede lijk goed uit de bus. Noord-Beveland, Middelburg, Ter neuzen en Tholen staan, net als 'Kinderen in tel' brengt de kindvriendelijkheid van alle gemeenten in beeld Vlissingen, lager op de ranglijst. Grote vraag bij dit soort onderzoe ken is uiteraard, wat je ermee moet als je hoog en droog in Geersdijk woont en je kinderen het er naar hun zin hebben. Hoe zo kindonvriendelijk? Ida Linse zegt namens het Ver- wey- Jonker Instituut dat er inder daad sprake kan zijn van twee wer kelijkheden: de wereld van de cij fers en de wereld waarin we leven. „Wat wij doen", zegt ze, „is het aanleveren van cijfers, waarmee de gemeenten een gerichter jeugd beleid kunnen opzetten. Is de kin dersterfte hoog, dan kan dat voor een gemeente reden zijn om daar extra aandacht aan te besteden. Bo vendien bieden we mogelijkheden voor een samenhangende aan pak." Zo zou er een relatie kunnen zijn tussen jeugdcriminaliteit en schoolverzuim. Gemeentebestuur ders kunnen door de uitgesplitste gegevens zien, of bijvoorbeeld de aanpak van schoolverzuim invloed heeft op de criminaliteitscijfers. Dat is de kant van de statistieken. Gevoel is echter niet in cijfers te vangen. Ida Linse gebruikt in dat verband de term 'welbevinden'. Of iemand zich ergens gelukkig voelt, is van veel meer factoren af hankelijk. Bij Scoop, het Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur, wordt die stelling onderschreven. Paulette de Kraker is nauw betrok ken bij de Jeugdmonitor, het sinds 2001 lopende onderzoek naar de jeugd in Zeeland. „Wij vragen ouders en jongeren naar hun me ning", zegt ze. „Dat levert belang rijke gegevens op naast de statistie ken. Een gemeente kan wel veel speelruimte hebben, maar als die blijkt vol te liggen met glas en hon denpoep, heb je een heel ander verhaal." Scoop hoopt binnen enkele jaren een algemene vraag als hoe staat het met de jeugd in Zeeland?' met gevoel voor nuance te kunnen be antwoorden. zeer slecht üi slecht matig goed zeer goed Gebaseerd op cijfers over o.a. jeugdcriminaliteit, schoolverzuim, achterstandswijken en zuigelingensterfte De vijf slechtst scorende gemeenten Vlissingen: Bossenburg, Oude Stad en eiland, Oost-Souburg Middelburg: Dauwendaele, Middelburg-Zuid, Middel burg-Noord Terneuzen: Terneuzen Zuid polder, Sluiskil-West, Sas van Gent Goes: Noordwest Noord-Beveland: Colijnsplaat, Kortgene dorp, Kamperland, Geersdijk De vijf best scorende gemeenten Sluis: Nieuwvliet, Groede, Cadzand, Sluis Borsele: Oudelande, 's Heer Abtskerke, Ellewoutsdijk Hulst: Kuitaart, Clinge, Wals oorden Goes: Goes-Noord, Goes- Noordoost, Wolphaartsdijk Reimerswaal: Waarde PZC Felix Binicewicz bron Verwey-Jonker Instituut 'Omgekomen duiker was goed getraind en professioneel.' terneuzen - Honderden brand weerlieden uit alle uithoeken van Nederland, andere hulpverleners, bestuurders en veel gewone men sen hebben gisteren hun medele ven betuigd aan de familie van Wim Matthijssen, de Terneuzense brandweerman die woensdag bij een duik- en bergingsoperatie in het Kanaal van Gent naar Terneu zen, in de problemen kwam en la ter op de dag in het ziekenhuis in Gent overleed. De gemeente Ter neuzen opende gistermiddag een digitaal condoleanceregister op de gemeentelijke website, alsmede een gewoon in het stadhuis. Bij de brandweerkazernes in Zeeuws- Vlaanderen en op het gemeente huis van Terneuzen hingen de vlaggen halfstok. De politie begon gistermiddag weer met het zoeken naar de auto van Aarnout Zegers, die man die ervan wordt verdacht in Roosendaal zijn twee kinderen te hebben gedood. Ditmaal met an dere duikers. De Terneuzense groep was emotioneel niet in staat in actie te komen. Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen: „De mannen zijn ontdaan, omdat ze zelf hun collega hebben moeten bergen. Zoiets raakt je enorm. De oorzaak van het ongeval is nog niet duidelijk. Wat we wel weten is dat de duikgroep procedureel juist heeft gehandeld. Het Open baar Ministerie en andere diensten doen nu verder onderzoek." Vol gens Lonink was Matthijssen een goed getrainde en professionele duiker. Vorige week was hij al be trokken bij de eerste zoektocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2