Obama en Clinton kunnen alle kanten op Buitenland Dolfijn redt walvissen Amerikaanse vrouw zat twee jaar op toilet 4 dagen Brussel/Praag 5 dagen Thiiringen Erfurt 8 dagen Wenen 8 dagen Meer van Genève Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Strijd Democratische nominatie in VS is nog lang niet gestreden. door onze correspondent Frank Hendrickx washington - Barack Obama en Hillary Clinton maken zich op voor een zes weken durende cam pagne in Pennsylvania, de zoveel ste cruciale voorverkiezing in de nu al historische strijd om de De mocratische nominatie. Hoe gaat dit eindigen? Drie scenario's. Scenario 1: Barack Obama neemt in Pennsylvania de laatste twijfel weg. De 46-jarige senator had de strijd al meerdere keren kunnen beslissen. Voor de recente voorver kiezingen in Texas en Ohio ston den naar verluidt vijftig 'superge delegeerden' klaar om over te lo pen naar Obama. Er was één pro bleem: hij verloor in beide staten. Obama heeft een ruime voor sprong in het aantal gedelegeer den: 1585 versus 1473 voor Clinton. Hij heeft twee keer zo veel staten gewonnen en landelijk gezien meer stemmen gekregen. Het draait er nu om dat hij de steun krijgt van een aanzienlijk deel van de 796 supergedelegeerden om de nominatie veilig te stellen. De campagne van Obama zet de partijbonzen onder druk om 'de wil van het volk' te volgen, maar supergedelegeerden maken hun ei gen afwegingen. Partijkopstukken willen zeker weten dat Obama 'Partijbonzen willen zeker weten dat Obama geen bokser met glazen kin is' geen 'bokser met een glazen kin' is, iemand die bij de eerste tik on deruit gaat. Een overwinning in Pennsylvania zal veel twijfelaars over de streep trekken. Scenario 2: Hillary Clinton ont maskert de zwaktes van Obama. De voormalige First Lady heeft met haar terugkeren het imago op gebouwd van iemand die nooit op geeft. Dat is de reden dat ze nog steeds niet is afgeschreven. Clin ton staat voor een bijna onmoge lijk opgave, maar niemand durft uit te sluiten dat ze het onmogelijk gaat doen. Adviseurs van de senator uit New York erkennen dat hun kandidaat de achterstand op Obama in het aantal gekozen gedelegeerden niet meer zal goedmaken. Zelfs als de gediskwalificeerde staten Miami en Michigan alsnog meetellen ver andert dat niet. Om de nominatie binnen te slepen, zal Clinton een ruime meerderheid van de super gedelegeerden achter zich moeten krijgen. Haar campagne is er op ge richt om die partijbonzen te verlei den alsnog voor haar te kiezen. Scenario 3: De strijd wordt pas be slecht op de partijconventie. Het nachtmerriescenario voor de De mocratische partij is dat geen van beide kandidaten voor augustus de benodigde 2024 gedelegeerden behaalt. Beide kampen zullen in dat geval een leger van advocaten meene men naar de conventie om einde loos te steggelen over de interpreta tie van de partijprocedures. Hillary Clinton foto Matthew Cavanaugh/EPA Barack Obama Moko leidt ten dode opgeschreven dieren terug naar open zee. wellington - Een dolfijn heeft zich in Nieuw-Zeeland ontpopt als redder in de nood door twee ge strande walvissen naar hun vrij heid te loodsen. De dolfijn, door de plaatselijke bevolking Moko ge noemd, is in de regio een bekend heid omdat hij graag met badgas ten speelt. Twee dwergpotvissen, een moeder en haar kalf, werden maandag in ondiep water bij de plaats Mahia gespot. Reddingswerkers probeer den de walvissen terug naar open zee te duwen, maar de gedesoriën teerde dieren liepen tot vier keer toe vast op een zandbank. Toen het er op begon te lijken dat de walvissen moesten worden ge dood om hen een langzame ver stikkingsdood te besparen, dook Moko plotseling op. Hij wist de walvissen ertoe te bewegen hem tweehonderd meter langs de kust lijn naar een zeegat te volgen. „Het was een bijzondere ervaring. De beste dag van mijn leven", zei een van de reddingswerkers. Vol gens een andere reddingswerker reageerde Moko op de noodkreten van de walvissen. Volgens zeezoogdierendeskundige Anton van Helden vertonen dolfij nen vaker een neiging tot altruïs me, zoals wanneer zij mensen red den die verdwaald zijn op zee. Ook staan zij bekend om hun speelse gedrag, ook met andere diersoorten. Van Helden beschrijft hoe bultrug- walvissen dolfijnen soms op de rug nemen en bij wijze van spel uit het water lanceren. Van een reddingsactie zoals deze zegt hij echter nog nooit te hebben ge hoord. Na zijn reddingswerk ging Moko over tot de orde van de dag, het spelen met de mensen in zee. ness city - Een vrouw in de Ame rikaanse staat Kansas heeft twee jaar lang op het toilet van haar vriend doorgebracht. Dat heeft de politie gisteren gezegd. De vriend belde vorige maand de politie met de mededeling dat er iets mis was met zijn vriendin. Po litieagenten kwamen naar zijn huis en vonden de vrouw op het toilet. Haar spieren waren ver schrompeld en zij zat aan de toilet- bril vast met 'natuurlijke' substan ties. Ambulancemedewerkers moesten haar verwijderen. De vrouw wilde op het toilet blijven zitten, maar zij is toch in het ziekenhuis opge nomen. Zij weigert met de autori teiten te praten. De politie overweegt een zaak te gen de vriend te beginnen voor mishandeling van een afhankelijke volwassene. 10 dagen Poleil Vertrek: 14, 25 apr., 5, 26 mei, 30 juni, 29 sept. Inclusief: 2 hotelovernachtingen in Duitsland, 7 hotel overnachtingen in omgeving Lidzbark Warminski, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), stadswandelingen, Folkloristische avond, vervoer per Comfort Class touringcar Vertrek: 1, 9 mei, 10, 17, 24, 31 okt., 7, 14, 28 nov., 5, 19 dec. Inclusief: 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet, stadswandelingen Brussel en Brugge o.l.v. een gids (Brussel), vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek: o.a. 21,28 apr, 23 juni, 7, 21, 28 juli, 10 nov. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner, 1 drankje tijdens diner, 4 maal avondprogramma, stads wandeling Erfurt o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek: 4 apr., 13 juli, 17 aug., 21 sept., 12 okt. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner, stadsrondrit Wenen en bezoek aan Schön- brunn o.l.v een gids (excl. entree), vervoer per Comfort Class touringcar 8dagen ^"":lJTüi Andorra Vertrek: 4 en 25 april Inclusief 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Halle/Leipzig/Wörlitz Vertrek: 14, 28 apr., 14, 21 juli, 11 aug., 8 sept., 6, 20 okt., 3 nov. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 ontbijtbuffet en diner (halfpension), stadsrondrit en -wandeling Halle en Leipzig o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar. 5 dagen Zwarte Woud Vertrek: 7,28 apr., 30 juni, 14 juli, 11, 18 aug., 8, 15, 22 sept., 6, 20 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 ontbijtbuffet en diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar. 5 dagen Oostende Vertrek o.a.: 14, 28 apr, 14 juli, 18 dug., 1, 22 sept., 6, 27 okt., 3 nov. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (hp), stadswandelingen Antwerpen, Oostende, Brugge en Brussel o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Romantische Strasse Vertrek: 14, 28 apr., 28 juli, 18 aug., 15 sept, 6 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen4 maal ontbijt en diner (halfpension) stadswandeling door Würzburg o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class Touringcar. 5 dagen Sauerland Willingen Vertrek: 14 apr., 30 juni, 7, 28 juli, 25 aug., 15 sept, 6 okt., 10 nov. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar. Vertrek: 25 apr., 16 mei, 8, 29 aug. Inclusief: 7 hotelovernachtingen7 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Comfort Class touringcar. 8 dagen Zwitserland Vertrek: 25 apr., 15 juni, 28 juli, 12 okt. Inclusief. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), stadsrondrit en -wandeling Davos o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar. PZC Donderdag 13 maart 2008 9 3-5 dagen Londen/Parijs/Berlijn Vertrek o.a.: 11, 21 apr., 1, 9 mei, 14,21,25, 28juli, 4, 18, 25 aug., 5, 8, 15, 19, 29 sept., 10, 17,20, 24, 31 okt. Inclusief: 2-4 hotelovernachtingen, 2-4 maal ontbijt buffet, overtocht per boot Calais-Dover (Londen), vervoer per Tourist Class touringcar Effe Weg, Postbus 23, 7710AA Nieuwleusen. SCR (ook groepsreizen mogelijk) yj Z-AflC Genoemde prijzen zijn per persoon en excl. Reserveringskosten a 15, overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. XcEUR W TOUW W BED

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9