Zeeland Bedrijven innen niet Skihal in Terneuzen kan begin juli open en CDA-vragen over verlaging tunneltarief Jonge kinderen gooiden ruiten van kerk in 'Veldwachter' tegen vernieling bij voetbalveld BELEGGEN OP KONINGINNEDAG S PZC Donderdag 13 maart 2008 I 29 MIDDELBURG - Het CDA in de Sta ten van Zeeland wil weten wat de mogelijkheden zijn om een rit door de Westerscheldetunnel goedkoper te maken voor Zeeuws- Vlamingen. De Statenleden Jan Bergen en Patricia de Milliano-van den Hemel hebben Gedeputeerde Staten daarover vragen gesteld. Aanleiding vormt het pleidooi van de gemeenten in Zeeuws-Vlaande- ren de tunnel voor hun inwoners goedkoper te maken. De vragen stellers informeren of een tariefs verlaging een reële optie is en of de Tunnelwet dat toestaat. Als het niet mogelijk is om het ta rief te verlagen, dan is er volgens de CDA-statenleden misschien een andere manier om aan de be zwaren van de gemeenten tege moet te komen. Bijvoorbeeld door het invoeren van aparte tarieven voor veelge- bruikers. Ondernemers Veere weigeren te praten over hogere toeristentax. door Henk Postma DOMBURG - Als de gemeente Veere zonodig allerlei uitgaven wil doen om het toeristisch klimaat te verbe teren, dan moet ze dat maar zelf betalen. Het toeristisch bedrijfsle ven past ervoor daar meer toeris tenbelasting voor te gaan innen. Met die 'onthutsende' boodschap keerden de branchevertegenwoor digers onlangs CDA-wethouder Wim van Tatenhove (financiën) de rug toe. Ze weigerden met hem te praten over de besteding van de 195.000 euro die de verhoging in het laatje brengt. Veere wil toeristen volgend jaar per overnachting 1 euro laten beta len, 8 cent meer dan nu. Dat lijkt een peulenschil. Maar op een beet je camping betekent dat jaarlijks 10.000 euro extra. In volgende ja ren wil Veere dat bedrag nog eens meer dan verdubbelen. De gemeenteraad droeg de wet houder op eerst eens met de branche-organisaties te praten over de besteding van dat geld. Hij ging het overleg in met een der tien projecten tellend lijstje. Daar op prijken plannen voor fiets-, voet- en ruiterpaden, duinovergan gen, toiletten, landschapver- fraaiïng, de Westkapelse panora- maweg en evenementen. Want, al dus de wethouder, het toeristisch bedrijfsleven drong daar al vaak op aan. Maar toen hij eenmaal met Re- cron, Hiswa, Vekabo en Horeca Walcheren aan tafel zat, weiger den die botweg over zijn lijstje te praten. Eerst moest de verhoging van de belasting van tafel. De uitbater van camping De Peke- linge, Twan Vermeulen, hield de gemeenteraad dinsdag voor dat de toerist nu al veel te zwaar wordt belast. Die betaalt 92 cent per over nachting, terwijl een standaard Veers gezin per nacht slechts 50 cent aan gemeentelijke lasten zou betalen. Het bedrijfsleven wil eerst weten welk deel van de bijna 4 miljoen nu eigenlijk in toeristische voorzieningen wordt gestoken. De raad wil dat Van Tatenhove probeert alsnog met het bedrijfsle ven in gesprek te komen. De wet houder heeft er een hard hoofd in. „Overleg met de kalkoen over het kerstmenu is een lastige zaak." Toch maar doen, droeg de raad hem op. CDA-raadslid Karin Wou ters: „Dan zien we daarna wel of de kalkoen al dan niet wordt ge slacht." m De gemeente Veere wil de toeris- tenbelasting flink verhogen. De branche-organisaties zijn woest. Ze weigeren mee te praten over de besteding van het extra geld. Accommodatie herbergt ook restaurant voor tweehonderd mensen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De skihal SnowBase in de Terneuzense Koegorspolder opent definitief op 1 juli de deuren voor het publiek. De piste en bijbe horende horecavoorzieningen bie den 25 mensen een voltijdbaan. Daarnaast is er werk voor zo'n 125 freelancers, onder wie 75 ski- en snowboardinstructeurs. Volgens directeur ludith Dinge- manse van SnowBase wordt op 7 april de eerste sneeuw voor de twee pistes (een van 220 meter en een van 110 meter) gemaakt. „Dat duurt langer dan verwacht, maar dit komt omdat we gebruikmaken van een 'trust ice'-systeem. Dat is een arbeidsintensieve manier om sneeuw te maken, maar dat komt de kwaliteit ten goede. Halverwe ge juni hopen we de eerste trainin gen aan onze skileraren te geven. Daarnaast hebben we ook contact met een reisbureau uit Lokeren, dat in de wintermaanden ski- en snowboardleraren met hun winter sportklanten meestuurt. Zij zijn buiten het wintersportseizoen ook bij ons actief." De skihal heeft naast de twee pis tes ook twee evenementenzalen, voor elk maximaal vierhonderd mensen. Het restaurantgedeelte telt tweehonderd plaatsen. „Daar bij gaan we uit van een zelfbedie ningsconcept, enigszins vergelijk baar met La Place bij Vroom en Dreesmann. Ook komt er een snowcafé voor jongeren van zes tien tot twintig jaar, waar je in de weekenden kan uitgaan. Voor die doelgroep is in Terneuzen op dit moment maar weinig te doen", zegt Dingemanse. OUD-VOSSEMEER - Ze kunnen weer gerust zijn bij de hervormde ge meente in Oud-Vossemeer. De po litie heeft zes jongens van zes tot tien jaar oud aangehouden, die hebben bekend dat ze in februari zo'n honderdveertig ruitjes van de kerk hebben ingegooid. Een paar dagen na de laatste ver nielingen verspreidde de politie in de omgeving van de kerk een brief met het dringende verzoek aan ge tuigen om zich te melden. Dat heeft geholpen. Enkele omwonen den zijn naar de politie gegaan en met hun verklaringen kon het on derzoek worden afgerond. De zes jongens worden doorverwezen naar bureau Stop. Dat is zoiets als Halt, maar dan voor jonge kinde ren. De ouders, die volgens de politie alle medewerking hebben ver leend, willen de schade van enkele duizenden euro's vergoeden. Bij de kerk hopen ze nu weer in een wat rustiger vaarwater te ko men. De hervormde gemeente had vorig jaar ook al te maken met koperdieven, die de bliksemaflei ders vernielden. THOLEN - Voetbalvereniging Tho- lense Boys is de vernielingen op het sportpark meer dan zat. Daar om stelt de club een 'veldwachter' aan. De laatste maanden is het re gelmatig raak op sportpark De Bent: brandstichting, vernielingen en gedumpt afval. In die tijd werd zeven keer aangifte gedaan. „De schade loopt in de honderden eu ro's", zegt voorzitter Jan Heshof „We hebben nu afgesproken dat Leen Tichem als een soort 'veld wachter' de zaak in de gaten houdt. Hij fietst er wat vaker langs en als hij dingen constateert die niet door de beugel kunnen, meldt hij dat bij het bestuur en doet aan gifte bij de politie." Heeft u een vrij belegbaar vermogen van 80.000 of meer en wilt u uw vermogen de komende jaren laten groeien? De beleggingsadviseurs van Rabobank Oosterschelde staan u graag bij om uw doelen te helpen realiseren. Het is wel belangrijk dat u zich vindt in onze aanpak. Onze bank onderscheidt zich door haar onafhankelijke analyse, de persoonlijke benadering en het grootste beleggingsteam van Zeeland. Onafhankelijke analyse leder adyiesjyordtvoorafgegaan door een analyse van de portefeuille volgens de methodiek van het beleggingsinstituut IRIS. Bovendien onderzoeken we of de belangen in uw portefeuille goed gespreid zijn. Dankzij deze methode weet u zeker, dat het advies niet gebaseerd is op emoties, maar op macro-economisch, strategisch en technisch inzicht. We kijken daarbij naar aandelen, obligaties en een breecTfondsenpalet van verschillende effectenhuizen. Persoonlijke benadering De klant is koning bij de Rabobank. Met 22 kantoren in de regio zijn wij altijd in de buurt van onze klanten. Een adviesgesprek vindt dan ook plaats in één van die kantoren, of indien gewenst, bij de klant thuis. Door iedere klant een eigen beleggingsspecialist te geven, houden we het zo persoonlijk mogelijk. Daarom zijn we onlangs uitgeroepen tot'Beste Private Bank van 2007'. We hopen dat nog heel lang te blijven, wat de beurs ook doet. Grootste beleggingsteam Het zit'm natuurlijk niet in aantallen, maar in de kwaliteit.Toch mag het best gezegd worden. Rabobank Oosterschelde heeft het grootste beleggingsteam van Zeeland. Gekwalificeerde adviseurs met hun eigen specialisme. De grootte van het team heeft als voordeel dat wij altijd www.rabobank.nl/oosterschelde telefonisch bereikbaar voor u zijn, tenminste als de Euronext beurs geopend is. Zelfs op Koninginnedag of op andere feestdagen waarop de bank gesloten is. Als bovenstaande argumenten voor u een reden zijn om een langdurige relatie aan te gaan met een beleggingsadviseur van Rabobank Oosterschelde, dan nodig ik u graag uit om telefonisch contact met mij op te nemen. In een persoonlijk gesprek wordt al gauw duidelijk wat onze meerwaarde voor u is. U kunt mij bereiken op (0113) 239283. Paul Koole, Manager Beleggen Rabobank Oosterschelde. Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81