Binnenland mijn kinderen nu weghalen?' BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 f PZC Donderdag 13 maart 2008 7 een ondertoezichtstelling (ots) aan vragen. „Ga jij mijn kinderen nu ook weg halen?", roept Marie. „Nee, er komt een gezinsvoogd die dingen gaat regelen, zoals een goe de school voor je zoon." Menzo vindt een ots-maatregel te zwaar. „Ik ben het er niet mee eens. Ik wil een advocaat." Maar Woudstra houdt voet bij stuk. Het gezin heeft al te lang goe de voornemens waar niets van te rechtkomt. 'Anders werken' heet de nieuwe methode bij de Raad voor de Kin derbescherming in Lelystad waar Woudstra werkt. Het belangrijkste van deze werkwijze is dat de raads onderzoekers veel minder zaken te gelijk op hun bord krijgen. Had den ze voorheen zeker twaalf dos siers onder hun hoede, nu zijn dat er een stuk of vijf Het voordeel hiervan is dat ze sneller de gezins situatie in kaart kunnen brengen. Gemiddeld zijn ze nu anderhalve maand met een raadsonderzoek bezig. Voorheen was dat drie maanden. „Omdat je veel zaken tegelijk in be handeling had, werd je gedwon gen prioriteiten te stellen. Dossiers van bijvoorbeeld de kinderen van Menzo en Marie verdwenen dan letterlijk in de bureaula. Dat ge beurt nu gelukkig niet meer", ver telt Woudstra. In de intake-kamer, het 'zenuwcen trum' van de raad waar de hele dag telefoontjes binnenkomen met nieuwe zaken, zit gedragsdes kundige Gerdien Vrij. Samen met raadsonderzoeker Mathilde van Olst beoordeelt ze de nieuwe 'zorg meldingen'. Tot voor kort kwam de gedragsdes kundige pas later in beeld en werd ook in een later stadium besloten wat er met een gezin moest gebeu ren. De stapel werd dikker, de wachtlijst groeide. Vrij en Van Olst buigen zich van daag over een uitzonderlijk dik dossier: de zaak van het to-jarig jongetje Stanley. „Er is veel onder zocht, maar weinig gebeurd", zucht de gedragsdeskundige. Stanley woont bij zijn biologische moeder en stiefvader. De jongen heeft last van ernstige depressies, wordt vermoedelijk mishandeld en heeft gedragsproblemen. Vol gens zijn stiefvader liegt Stanley en is hij niet echt gevoelig voor straf Uit het dossier blijkt dat de ouders het niet meer zien zitten en met geweld dreigen. Tot nu toe hield vooral stiefvader hulpverleners bui ten de deur. „De situatie is ernstig", oordeelt Gerdien Vrij. Er wordt een onder zoek ingesteld naar een ondertoe zichtstelling (ots) en mogelijk moet de jongen uit huis worden geplaatst. Het duo twijfelt of het gezin moet worden gebeld voor een afspraak. „Nee, we sturen een brief met de datum waarop we komen. Dan staan we direct op de stoep", zegt Mathilde van Olst. Toch zal het nog zeker een week duren voordat een raadsonderzoe ker bij het gezin op bezoek komt. Ook al is de io-jarige jongen flink depressief en zegt hij dat hij thuis wordt geslagen, zijn situatie is niet levensbedreigend. Onderzoeker Mathilde van Olst: „Acuut uitrukken doen we alleen als een zaak escaleert. Bijvoor beeld als een weggelopen jongen ernstig ontspoort omdat hij een overdosis drugs heeft gebruikt. Dan kan een zaak écht niet meer op de stapel." (In verband met de privacy zijn de namen van alle cliënten gefingeerd) 'Anders Werken' Met het project 'Anders wer ken' wordt geëxperimenteerd bij de Raad voor de Kinderbe scherming in Lelystad, Haarlem en Groningen. Deze methode wordt op den duur landelijk in gevoerd. Daarnaast is er het project 'Be ter Beschermd' waarin de Bu reaus Jeugdzorg, de Raad voor de Kinderbescherming en de kinderrechters nauwer samen werken. Zij moeten binnen twee maanden een kinderbe schermingsmaatregel treffen. Een kind kan een voorlopige ondertoezichtstelling (vots) krijgen. Dat gebeurt in acute si tuaties. Er wordt dan binnen 24 uur een gezinsvoogd aangesteld en in bijna alle gevallen wordt het kind dan ook uit huis ge plaatst. Het gaat dan naar een pleeggezin of een open of ge sloten jeugdinstelling. Een kind kan ook een onder toezichtstelling (ots) krijgen. Er komt dan gedurende een jaar een gezinsvoogd in huis die orde op zaken stelt. Kinderen worden eerder geholpen door de Kinderbescherming dankzij een nieuwe werkwijze. foto Vincent Kohlbecher/GPD Waanzinnig geprijsd'. Supervoordelig naar Andalusië? Dat kan met KRAS, want een 8-daagse fly-drive boekt u nu al vanaf slechts 459! En dat is inclusief verblijf in goede hotels, ontbijt en 1 week autohuur. Bovendien kunt u vanaf Amsterdam, Rotterdam én Eindhoven vertrekken. Lees dus snel verder en maak uw keuzeop naar Andalusië! SPANJE - ANDALUSIË Andalusië is wellicht het mooiste deel van Spanje! Naast zonovergoten stranden vindt u er bruisende steden, schilderachtige vissersdorpjes en een veelzijdig landschap. ONTDEK ANDALUSIË v.a. 459 Zonliefhebbers opgelet! KRAS heeft voor u een fly-drive ingekocht naar Chiclana de la Frontera, een typisch Spaans stadje op slechts 10 km van de stranden van de Costa del Sol. Reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/35212 ANDERS ANDALUSIË v.a. 469 Een fly-drive langs vele highlights van Andalusië! Zo reist u onder meer naar de voormalige koningsstad Granada, Córdoba, Ronda en de sherrystad Jerez de la Frontera. Reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/35218 ANDALUSIË VANUIT GRANADA v.a. 489 Wilt u uitgebreid kennis maken met Granada en haar Alhambra, maar ook de omgeving leren kennen? Kies dan voor deze fly-drive, waarbij u verblijft in hartje centrum! Reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/35209 SFEERVOL ANDALUSIË v.a. 549 Zeer bijzondere fly-drive, waarbij u verblijft op een historisch landgoed, in een eeuwenoud klooster en in een tot hotel omgebouwde olijfolieperserij! Reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35217 INCLUSIEF: vliegreis Nederland-Malaga v.v., vlieg- en luchthavenbelastingen, verblijf in goede hotels, ontbijt, autohuur, diverse verzekeringen. 35212 35218 35209 35217 Apr. v.a. €459 €459 €489 €549 Mei v.a. 469 €459 €499 €549 Jun. v.a. €459 €469 €489 €549 Jul./aug. v.a. - €509 529 €559 Sep. v.a. €480 €479 509 €559 Okt. v.a. €470 €479 €499 €559 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 4 pers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7