Zeeland Frietbakje als Cafébezoekers fietsen voor het goede doel en een zieke vriend WIJ VIEREN FEEST Met een KPN-mobieltje is het heel lastig bellen in Hansweert BINNENKORT MEER NIEUWS 25 Muziekcentrum Middelburg Naar Paul de Leeuw voor lakens 26 Donderdag 13 maart 2008 pzc S Wegafsluiting bij ring Rotterdam rotterdam - De verbindingsweg van de A29 (Heinenoordtunnel) naar Europoort (A15) is gesloten voor alle verkeer van vrijdag 14 maart 21.00 uur tot de volgende ochtend 5.00 uur voor werkzaam heden. Verkeer wordt omgeleid. Ride for the Roses moet ook langs de weg tot 'feest' leiden. door Michiel Bouwman en Martijn de Koning ZIERIKZEE - De teller is bijna halver wege de gewenste eindstand. De organisatie van Ride for the Roses hoopt op 12.500 deelnemers en tot nu toe hebben zich zo'n 5500 men sen aangemeld voor de massale fietstocht, die op 31 augustus door Zeeland gaat. Ride for the Roses is een jaarlijks wielerspektakel, dat dit keer in Zee land plaatsvindt. De eerste editie kwam er elf jaar geleden op intia- tief van toenmalig topwielrenner Lance Armstrong, die een aantal ja ren eerder kanker overwon. De op brengst van de tocht (die vooral komt uit inschrijfgeld) gaat dan ook naar KWF Kankerbestrijding. Cursus met tips over opvoeden van peuters ZIERIKZEE - Opvoeden valt niet al tijd mee, weten ze bij Allévo. Daar om organiseert de zorgverlener binnenkort de cursus Peuter in Zicht. De bijeenkomsten zijn op zes op eenvolgende maandagavonden van 19.30 tot 21.30 uur in het wijk- gebouw aan de Grevelingenstraat 2 in Zierikzee. De eerste cursus avond is op 31 maart. Aanmelden of meer info via 0113 249111. Brogum wordt voor even een jazzcafé zierikzee - Poppodium Brogum is zondagmiddag voor even een 'jazz café'. Jean Pierre Project en percus siegroep Tak'n Djola treden die middag op. lean Pierre Project speelt dance, hiphop en rock maar wel met een jazz-saus overgoten. Tak'n Djola speelt deze keer op Braziliaanse instrumenten. Aan vang 14.00 uur. De start en finish van de rit is in Goes. Deelnemers kunnen kiezen uit een rondje van 25, 50 en 100 ki lometer. Van de pakweg 5500 men sen die dat tot nu toe hebben ge daan, komen er zo'n 130 van Schouwen-Duiveland. De meesten van hen doen als individu mee, maar er zijn ook vier teams van tien personen aangemeld. Bijna honderd Schouwen-Duive- landers hebben zich nu opgegeven voor de 100 kilometer. Alleen zij komen ook over hun thuisgrond; Treurmetten op Witte Donderdag zierikzee - In de rooms katholieke Willibrorduskerk in Zierikzee wordt op Witte Donderdag (20 maart) een Nocturnedienst gehou den. Daarmee wordt een oude tra ditie van treurmetten in ere her steld. Binnen de christelijke kerk is de periode van Witte Donderdag tot en met paaszaterdag een tijd van gebed en bezinning. Vocaal en semble Lusrinia werkt aan deze bij zondere dienst mee. Aanvang 22.00 uur in de kerk in Zierikzee. Politie houdt kijkdag gevonden fietsen zierikzee - De politie houdt zater dag 5 april tussen 10.00 en 11.00 uur een ftetsenkijkuurtje op het politiebureau aan Het Kerkhof in Zierikzee. Dan worden de fietsen getoond die het laatste halfjaar als gevonden zijn gemeld. Iedereen die een fiets mist, kan met een ko pie van de aangifte komen kijken of zijn of haar fiets erbij staat. ze bereiken dat via de Zeeland- brug en verlaten het weer over de stormvloedkering. De kortere ron den blijven op de Bevelanden. Het passeren van de fietsers moet ook langs de weg tot feest leiden, hoopt de organisatie. Café Oranje boom in 's-Heer Hendrikskinde ren, dat de 100 kilometerrenners ook passeren, heeft daar nu al gro te plannen voor. Vaste klanten van het café nemen deel en hopen daarmee 20.000 euro op te halen. Dat bedrag gaat volledig naar het goede doel, maar ze rijden ook voor Mare Hart, één van de leden, die ook aan de ziekte lijdt. „Daar om leeft het ook zo sterk", zegt ca fémedewerker Dennis Mijnsber- gen. Tijdens de fietstocht komt een grote feesttent naast het café. Zowel op zaterdag als op zondag zijn daar festiviteiten. De Zeeuwse coverband Bad Hair Day is één van de publiekstrekkers. Kunstenaar Eric Odinot smaakmaker tijdens MVO-beurs in Goes. door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Ik zal proberen het kort te houden", zegt beeldend kunstenaar annex tuinontwerper Eric Odinot uit Zierikzee vaak aan het begin van een bevlogen be toog over 'het Strandbakje'. Hij probeert het, maar het lukt hem meestal niet. Het ontwerp voor dit 'Strandbak je' is aan Odinot's brein ontspro ten als tastbaar voorbeeld van een zogeheten composteerbaar kunst werk. Het lijkt kortweg te om schrijven als een milieuvriendelijk frietdoosje, maar de kunstenaar heeft er een heel verhaal achter. Dat is zó lang en heeft zóveel ver schillende invalshoeken, dat het hem simpelweg niet lukt kort van stof te blijven. Hij treedt deze weken op twee ver schillende manieren met zijn idee ën over duurzaamheid en Zeeuw se identiteit naar buiten. Zo expo seert hij tot en met zaterdag 12 april bij Kunstuitleen De Bevelan den aan de Westwal in Goes en manifesteert hij zich donderdag 27 maart als 'Smaakmaker' tijdens de beurs voor Maatschappelijk Verant woord Ondernemen (MVO) in de Zeelandhallen in Goes. „Het Strandbakje zelf is een friet- Presentaties Strandbakje Eric Odinot exposeert tot en met zaterdag 12 april bij Kun stuitleen De Bevelanden aan de Westwal 45 in Goes zijn beel den en project 'Strandbakje'. De expositie is geopend van maandag t/m zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. MVO-beurs in de Zeelandhal len in Goes op donderdag 27 maart staat in het teken van Maatschappelijk Verant woord Ondernemen. Motto van de presentaties: Duurzaam=gewoon doen! De MVO-beurs is geopend van 13.00 tot 21.00 uur. bakje gemaakt van bioplastic. Dat is een soort tijdelijk plastic, ge maakt uit rietsuiker. Na circa twaalf weken wordt het weer afge broken tot een organische stof', legt Odinot uit. Hij wijst op het ribbelmotief dat in het bakje ver werkt moet worden, gerelateerd aan de vormen van het zand langs de vloedlijn. Volgens de kunste naar verbeeldt dit het samengaan van cultuur en natuur. Bovendien staat er letterlijk onderin het bakje Made in Zeeland. „Het verhaal achter het Strandbak je gaat over de integratie van PPP: People, Planet en Profit. Vergelijk het maar met de uitspraak: 'Het klimaat verandert, nu wij nog'. Of, een ander voorbeeld, in plaats van 'Het Strandbakje draagt de boodschap uit: trots zijn op Zeeland' te spreken over 'de strijd tegen het water', uitgaan van 'meewerken met de natuur'. Dat lijkt me be ter", betoogt Odinot. Hij kan zich best voorstellen dat een eerste reactie op zijn ontwerp niet verder strekt dan wat grappig. Hij zal er echter op blijven hame ren dat er een diepere betekenis achter zit. „Het Strandbakje draagt de boodschap uit: trots zijn op Zee land en haar natuur, rust en ruim te! En tevens biedt het een duide lijk statement voor de toekomst, namelijk dat Made in Zeeland syno niem is voor duurzaamheid." Odinot draagt zijn ideeën over duurzaamheid, composteerbare kunst en Zeeuwse identiteit al ge ruime tijd uit. Hij hoopt eindelijk weerklank te krijgen. Zo biedt de huidige expositie bij Kunstuitleen De Bevelanden hem een welkom podium. Behalve dat hij er zijn zijn beelden van dierfiguren expo seert, verwoordt hij daar op een tekstbord aan de wand zijn uitvoe rige filosofie Verder is hij blij dat hij van de pro vincie als 'Zeeland ambassadeur' zijn Strandbakje annex verhaal op de MVO- beurs in de Zeelandhal len mag komen uitdragen. of als je niet kunt wachten zie www.mcmiddelburg.nl Lange delft 80 - 0118-63 52 52 croede - TWee inwoners van het West-Zeeuws-Vlaamse plaatsje Groede vragen zaterdag in het tele visieprogramma Mooi! Weer De Leeuw van Paul de Leeuw om zo veel mogelijk lakens. De Stichting Restauratie en Exploi tatie Nederlands Hervormde Kerk Groede pakt vrijdag 2 mei de kerk op de Markt in met het bedden goed. De stichting wil met ludieke acties zoveel aandacht voor de kerk trek ken dat het Rijk dit jaar de beno digde restauratiesubsidie toekent. De gemeente Sluis en de provincie Zeeland hebben bijdragen toege zegd, maar Monumentenzorg gaat al jaren aan Groede voorbij. De restauratiekosten zijn intussen opgelopen tot zo'n 1,8 miljoen eu ro. Dekking netwerk laat te wensen over in dorp aan Westerschelde. door Luc Oggel hansweert - 'KPN sluit je aan', be looft het telecombedrijf in zijn re clamespotjes, maar de bekende slo gan lijkt niet op te gaan in Hans- weert. Dorpsbewoners met een mobiel telefoonabonnement bij de groot se provider van Nederland kun nen door slechte dekking van het netwerk soms alleen bellen als ze bij het raam of achter in de tuin staan. Volgens Hansweertenaar |an-Kees de Meester erkent KPN de proble men, maar is niet bekend wan neer er er verbetering komt in de 'mobiele' bereikbaarheid van het dorp. De Meester: „Sterker, bij de Prima- foonwinkel in Goes en bij de tele fonische klantenservice wordt ge adviseerd om eventueel over te stappen naar een andere provi der." Dat heeft echter volgens De Mees ter ook niet altijd zin. „Met T-mo- bile heb je bijvoorbeeld wel een 'Bij de klantenservice wordt geadviseerd eventueel over te stappen naar een ander' goede ontvangst, maar volgens hun site zijn er in Hansweert toch ook enkele blinde vlekken." De Meester vindt het geen stijl dat het telecombedrijf de problemen afdoet door klanten te verwijzen naar de concurrent. „Je betaalt abonnementsgeld, dus KPN moet gewoon zorgen voor een goed functionerend netwerk", aldus de inwoner van het dorp aan de Wes terschelde. Ook dorpsbewoner en PvdA- raadslid Kees Verburg ergert zich aan de opstelling van KPN: „Wel een beetje vreemd als je bedenkt hoeveel geld er aan reclame wordt uitgegeven om klanten binnen te halen. Bovendien krijgen we hier straks een reddingsstation van de KNRM en als vrijwilliger moet je dan wel bereikbaar zijn", waar schuwt Verburg. Nu is dat probleem niet aan de or de, omdat de bemanning van de reddingsboot zal worden opgeroe pen met een zogeheten alarmont vanger. Een woordvoerster van KPN beves tigt de dekkingsproblemen in Hansweert. „De oorzaak wordt on derzocht en in de volgend plan ning wordt bekeken of er een extra zendmast kan worden ge plaatst."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78