Zeeland PZCI25 r Flexibele inleverplek buurfietsen Krups PZC lees vind leef SCHOUWEN-DUIVELAND 31 35 Van Dullemen komt later u Romantiek PZC debat Middelburger vindt vuistbijlen in Noordzee IH I Racoon komt met interactieve videoclip Donderdag 13 maart 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Toeristen kunnen fiets straks op andere plek halen en terugbrengen. door Martijn de Koning RENESSE - Komende zomer kun nen toeristen op Schouwen-Duive- land op de ene plek een fiets hu ren en die ergens anders weer inle veren. De stichting SchouwenDui- velandPas en OV-fiets slaan daar voor de handen ineen. OV-fiets is een club met 45.000 le den. Die betalen 9,50 euro per jaar en kunnen daarmee op 140 plaat sen in het land voor een paar euro een fiets huren. OV-fiets is vooral actief bij NS-stations, zoals die in Goes, Vlissingen en Middelburg. Daar moet de fiets echter naar de zelfde plek worden teruggebracht, enkele uitzonderingen daargela ten. Dat hoeft straks op Schouwen-Dui- veland niet. Volgens Herman van Oost van SchouwenDuivelandPas komen er zo'n tien punten waar de fiets gehaald of ingeleverd kan worden. Daar zijn fietsenmakers en recreatieondernemers voor in beeld. De service voorziet in een behoefte, denkt Van Oost. „We ho ren het regelmatig: mensen huren in Renesse een fiets en trekken met de westenwind in de rug naar Zierikzee. Daar eten ze een hapje en balen vervolgens dat ze wind te gen dat hele eind nog terug moe ten. Straks zetten ze hun fiets in een rek en pakken ze de bus. En die is gratis, want ze hebben als toerist waarschijnlijk een Schou- wen-Duivelandpas." Het mes snijdt daarmee aan twee kanten, legt Van Oost uit. „OV-fiets heeft beloofd haar leden te wijzen op de mogelijkheden op ons eiland. Andersom krijgen gas ten die nog geen lid zijn, hier met hun Schouwen-Duivelandpas de kans dat alsnog te worden en zo te profiteren van deze mogelijkheid." De fietsenservice loopt dit jaar in juli, augustus en september. Schou wenDuivelandPas hoopt die perio de volgend jaar uit te breiden. Het initiatief is de eerste van de SchouwenDuivelandPas en OV-fiets slaan de handen ineen. Wie lid wordt van OV- fiets, kan straks op het eiland gebruik ma ken van een nieuwe fietsservice. stichting die niet direct met de Schouwen-Duivelandpas te ma ken heeft. Tot nu toe maakte de groep vooral zaak van het uitbrei den van services waarvan mensen met de pas, gratis verkrijgbaar bij recreatieondernemers, gebruik kunnen maken. Zo kunnen die gratis met de bus en naar de mu sea op het eiland, een toeristen abonnement bij de bibliotheek krijgen en krijgen ze diverse aan biedingen van ondernemers. De details van het fietsenplan wor den binnenkort ingevuld en in juni gepresenteerd. ZIERIKZEE - De literaire bijeen komst met de schrijfster Inez van Dullemen (82) in het kader van de Boekenweek in filmtheater FiZi in Zierikzee is gisteravond afgelast in verband met de storm. Van Dullemen, schrijfster van on der meer het bekende boek Vroe ger is dood, was uitgenodigd door Boekhandel De Vries in Zierikzee. De bijeenkomst is verplaatst naar woensdag 9 april, eveneens in Fizi. Reeds aangeschafte toegangsbewij zen blijven geldig. P OUWERKERK - Geen traditionele kerkdienst, maar een gezamenlijke maaltijd om stil te staan bij de biddag voor het gewas en arbeid. In Ouwerkerk kwamen 55 mensen naar de kerk om samen te eten. Op een lange tafel werden dampende scha len met rijst, vlees en op indische wijze bereide boontjes neergezet. Allemaal huisgemaakt. „Op Ouwerkerk kan best veel", zegt een van de bezoe kers. De bijeenkomst heeft een religieus tintje, maar wil vooral iedereen bewust maken van het 'dagelijks brood'. „Meestal staan we hier niet stil bij de overvloed die wij hier hebben", zegt predi kant Annelies Breugem. Speciale gast was Theo van Teijlingen. Zijn zus Els bestiert in Oeganda een tehuis voor (wees)kinderen met aids. „Met medicijnen wordt de kinderen leven geboden. Niet zozeer in tijd maar wel in geluk." Ouwerkerk volgt Els Teijlingen al jaren, foto Dirk-Jan Gjeltema KOOPZONDAG 9 maart 12.00 uur - 17.00 uur Jan Grielenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 - 18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur zeeüwse HZE333B1 Tip? redactieQpzcnl Iets meer romantiek wil ze graag. De spontane compliment jes en leuke cadeautjes zijn na ne genjaar relatie wat afgenomen. Maar haar subtiele hints worden gelukkig nog wel gehoord. Op Valentijnsdag stond er 's och tends een rode roos op haar te wachten en sinds kort legt hij el ke ochtend sieevast verrassend lieve briefes op het aanrecht. Zondagochtend - het was laat ge- worden de vorige „vond-keek hij haar met z n blauwe ogen aan. Even klopte haar hart snel ler, tot zijn nuchtere Zeeuwse di rectheid weer boven kwam drij ven. „Jemig", zei hij. „Wat heb jij vandaag enorme wallen onder je ogen zeg." Beertender B90 Pak uw kans op vele euro's voordeel Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a.s. 'Ziekenhuiszorg in Zeeland' Datum: Maandag 17 maart 2008 Locatie: Stadsschouwburg Middelburg Aanvang: 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) Toegang: gratis Aanmelden: debat@pzc.nl of 0113 - 315 660

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77