zeeland Huiswerkbegeleiding Hulst succes CC schoenen nu bij DELSCHER Nog geen 'rondweg' Sint Kruis in Goes TOD'S en HOGAN Z PZC Donderdag 13 maart 2008 [29 DELSCHER Grote Markt 11-13 door René Hoonhorst SINT KRUIS - Waterschap Zeeuws- Vlaanderen is niet direct van plan de Galgenstraat bij Sint Kruis te verharden. De dorpsraad zou het verbindings weggetje tussen Wilhelminaweg en Zuidweg graag laten asfalteren, om zo tractors en vrachtwagens uit het dorpscentrum weg te hou- Grote hobbymarkt in het Torentje Groede GROEDE - Het multifunctioneel centrum het Torentje in Groede biedt zaterdag 22 maart onderdak aan een grote hobbymarkt. Er zijn veel hobbyisten aanwezig die zelf gemaakte werkstukken verkopen of demonstreren. Voor de kinde ren zijn er tussen 13.30 en 15.30 uur knutselactiviteiten en de hele dag kunnen ze zich laten schmin ken. De beurs is open van 10.00 tot 16.00 uur. den. Het waterschap kent de wens van de dorpsraad niet. „Mocht dat verzoek ons bereiken, dan bekij ken we het. Maar in de meerjaren raming is geen rekening gehouden met de aanpassing", meldt woord voerster Monique van de Pas. Nor maal gesproken zorgt het water schap voor verharding als er be- drijfsingangen aan een weg liggen. Ladies bike ride stopt ook op Markt in Sluis sluis - Zon tweeduizend vrou wen houden zaterdag 28 juni even halt op de Grote Markt in Sluis. Zij doen mee aan de 'ladies bike ride', een recreatieve fietstocht van de or ganisatie van Cees Priem. Deze tocht vetrekt uit Knok- ke-Heist en volgt deels het par cours van het Belgisch kampioen schap. De afstanden zijn 25, 45 en zeven tig kilometer. Als er geen toegangen tot wonin gen of bedrijven zijn, is er geen noodzaak om klinkers of asfalt aan te brengen. Het schap kijkt ook nog eens naar verwijsborden op de rotonde Molenstraat-Molen eind. „We kennen het probleem van de kerende vrachtwagens. Vóór we maatregelen nemen, hou den we eerst verkeerstellingen." Astrid en Kiki zijn de beste voorlezers terneuzen - Astrid van Belzen van basisschool De Meerpaal en Kiki Bathoorn van de P.W. van Oranjeschool vertegenwoordigen de gemeente Terneuzen op 5 april in de provinciale finale van de Na tionale Voorleeswedstrijd. Astrid won één van de voorrondes met haar voordracht uit Achtste groe- pers huilen niet van Jacques Vriens. Kiki las voor uit De heks van Axel van Hedwig van de Velde. Aantal kinderen dat gebruikmaakt van service verdubbeld. door Sheila van Doorsselaer SINT-JANSTEEN - Voordat hij huis werkbegeleiding kreeg, stond Kar- sten (12) brugklasser havo/vwo uit Sint-Jansteen gemiddeld een 4 voor Engels. Twee trimesters huis werkhulp verder heeft hij dat cij fer opgeschroefd naar een 6,2. Huiswerkbegeleiding is populair. Van leerlingen wordt verwacht dat ze steeds meer zelfstandig werken, maar niet iedereen kan die discipli ne thuis opbrengen, waar het we melt van de afleidingen zoals de computer of de tv. Ouders zijn niet altijd in de gelegenheid hun kinderen te helpen met huiswerk. Het Reynaertcollege in Hulst biedt sinds oktober vorig jaar huiswerk hulp aan op zes locaties in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. In Hulst, Sint-lansteen, Kloosterzande, Vo- 'Thuis niet meer de eeuwige discussie: Heb je je huiswerk al gedaan?' gelwaarde, Koewacht en Axel kun nen van maandag tot en met don derdag leerlingen na de reguliere lesuren terecht in de plaatselijke basisscholen, cultureel centrum (Axel) of studiehuis (Sint-Jan- steen) voor hulp bij het maken rvan huiswerk. Het aantal leerlin- Egen dat gebruikmaakt van de servi- fce, die vijf euro per uur kost, is in vijf maanden tijd bijna verdub beld. De resultaten zijn dan ook gunstig: de leerlingen halen betere cijfers en, bijna net zo belangrijk, leren hun werk ook beter plannen en goed zelfstandig werken. De huiswerkbegeleiders zijn veelal do centen van het Reynaertcollege. In het studiehuis in Sint-lansteen is Jane Smulders de huiswerkbege leider. Rond 16 uur druppelen de leerlingen bij haar binnen, maxi- s maal tien. „Want méér gaat ten koste van de individuele aan dacht." De leerlingen krijgen een kopje thee en een koekje, maar Huiswerkbegeleider Jane Smulders helpt Daniël met het plannen van zijn taken in het studiehuis in de voormalige pastorie in Sint-Jansteen. foto Wim Kooyman dan moeten toch echt de boeken open en moet er worden gestu deerd. Smulders ziet erop toe dat er serieus wordt gewerkt en helpt de kinderen waar nodig. „Het is niet de bedoeling dat ik ze echt help met bijvoorbeeld het oplos sen van sommen. Het is géén bij les. Het is vaak voldoende als ik ze help met het goed lezen van de vraag, wat staat er nou eigenlijk? En dan kunnen ze weer verder." Komt een leerling er echt niet uit en kan de huiswerkbegeleider hem of haar ook niet verder hel pen, dan kan de docent gemaild worden. De 13-jarige vwo2-leerling Daniël wordt tijdens de huiswerkbegelei ding juist een beetje afgeremd. Smulders: „Hij is juist teveel en te-, lang bezig met zijn huiswerk. Wij leren hem hier zijn tijd goed in te delen." Net zoals thuis de bedoeling is, worden de leerlingen ook door hun huiswerkbegeleiders over hoorden wórdt gecontroleerd of het huiswerk daadwerkelijk af is. Alle bevindingen krijgt de leerling ln-eerrwerkschrift mee naar huis. Smulders: „Huiswerkbegeleiding geeft ook rust thuis, want de eeu wige discussie 'heb je je huiswerk gedaan?' hoeft niet meer gevoerd te worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69