maar een huizenbouwer om binnenstad Terneuzen Bouwcontroles Hulst Verzet tegen kanaal Jobbeurs voor werkzoekenden in grensstreek Beurs kleding en speelgoed ZPZC Donderdag 13 maart 2008 27 EEKLO - Eures Scheldemond, het Europese netwerk voor arbeidsbe middeling, houdt vrijdag en zater dag een grote grensoverschrijden de banenbeurs in de evenementen hal in Eeklo. De beurs is opgezet in nauwe sa menwerking met het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) en de Vlaamse tegenhanger VDAB. Ook de drie Euregio-provincies en bijvoorbeeld de Brabants-Zeeuwse Werkgevers en het MKB werken mee. Coördinator Ton Schiettecat: „Tijdens de beurs kunnen werkge vers hun vacature-aanbod aan een groot en divers publiek presente ren en er werkzoekenden uit zo wel Vlaanderen als Nederland ont moeten. Eures Scheldemond wil immers de arbeidsmobiliteit in de grensstreek stimuleren, zodat de werkgever een ruimere arbeids markt kan bespelen." De arbeids bemiddelaars hebben ook een groot aantal werkzoekenden at tent gemaakt op de beurs. Ze ver strekken uitgebreide informatie over de mogelijkheden én proble men bij grensoverschrijdend werk. Vrijdag en zaterdag zijn er infoses sies over wonen in België en wer ken in Nederland en andersom, grensoverschrijdend ondernemen en onderwijs en ondernemen. Vrij dag is de beurs open van 9.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 9.00 uur tot 12.30 uur dat de projecten een jaar geleden juist in de markt werden gezet om- de Terneuzense binnenstad verder uit het slop te trekken. „We hebben onze nek uitgestoken door te gaan bouwen zonder dat we vooraf kopers hadden. Voor een corporatie is dat vrij onge woon. Niettemin vonden we dat we dat in dit geval moesten doen, omdat ze in onze optiek de bin nenstad wat extra cachet gaven. Helaas valt de belangstelling te gen", zegt Van Exter. Opvallend is dat de bouwprojec ten in een ander deel van de bin nenstad -dus niet in wat de volks mond de Laagte heet- wel goed lo- 'Het lage deel van de binnenstad heeft nog steeds een negatief imago' pen. De appartementen aan de Ar senaalstraat zijn in trek. Ook het Schuttershofproject en de nieuwe woningen in de Walstraat staan trekken redelijk wat belangstelling. „Dat lage deel van de binnenstad is belast, heeft nog steeds een nega tief imago. Dat is jammer en onte recht. De gemeente, bewoners en instellingen hebben de afgelopen jaren heel veel inspanningen ge daan om het woon-en leefklimaat in de binnenstad te verbeteren. Dat is zeker gelukt. Alleen de fei ten tellen bij veel mensen niet, het gevoel dat het in die binnenstad niet pluis is, blijft de overhand heb ben." Clavis heeft inmiddels een gespecialiseerd Amsterdams bu reau ingeschakeld om de niet bijs ter populaire nieuwbouw aan de man te brengen. Van Exter hoopt dat de gemeente in het gebied Korte Kerkstraat- Nieuwstraat ruimte wil scheppen voor nieuwe stedelijke activiteiten. Zelf denkt hij aan een diensten boulevard in combinatie met wo ningen. Het voormalig bankge bouw op de hoek van de straat kan gewoon blijven staan en als trekker fungeren. „Het gebied moet een extra impuls krijgen, an ders gaan deze projecten ons heel veel geld kosten." Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Gemeente werkt achterstanden weg met extra menskracht. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst heeft sinds een week extra capaciteit in gehuurd om achterstand bij de brandveiligheidscontroles van openbare gebouwen weg te wer ken. Ook werkt de gemeente aan maatregelen om het bouwtoezicht te verbeteren. Genoemde acties zijn het gevolg van kritiek van de VROM-inspec- tie op de uitvoering van deze ta ken door de gemeente. In reactie daarop laat de gemeente aan de in spectie weten haar leven te zullen beteren. De gemeente streeft er naar de 65 panden die een ge bruiksvergunning voor de brand veiligheid moeten hebben, zo snel mogelijk te controleren en van een vergunning te voorzien. De helft van die panden beschikt nog niet over zo'n vergunning. 'Wij streven ernaar de inhaalslag zo snel mogelijk te maken', aldus het college van burgemeester en wethouders in een brief aan de in spectie. Daarnaast zorgt de ge meente voor extra menskracht om het in de ogen van de VROM-in- spectie ontoereikende bouwtoe zicht te verbeteren. De gemeente vraagt de inspectie wel om enige tijd om alle noodza kelijke veranderingen in te voeren. Het college wijst de inspectie daar bij op de herstructurering van de ambtelijke diensten, die momen teel aan de gang is. TERNEUZEN - De Stichting Kinder kleding- en Speelgoedbeurs houdt zaterdag 15 maart de halfjaarlijkse beurs in het Zeldenrust-Steelant College in Terneuzen. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen bezoekers er terecht voor koopjes op het gebied van zomerkleding en kinderspeel goed. Een deel van de opbrengst komt dit keer ten goede aan Zorg boerderij 'Binnenste Buiten' in Ter hole. De boerderij begeleidt jonge ren met sociale en/of medische problemen, gedragsproblemen of andere beperkingen. Wie spullen wil aanbieden, kan deze vrijdaga vond inleveren tussen 19.00 - 21.00 uur. Informatie over de beurs is te verkrijgen bij mevrouw R. Alewijnse (0115 - 621140) en me vrouw M. Wisse (0115 - 617433). 'Grensstreek mag geen slachtoffer worden van expansiedrift havens.' MALDEGEM - De Vlaamse grens streek mag geen slachtoffer wor den van de expansiedrang en de concurrentiestrijd van de grote Vlaamse zeehavens. Daarom berei den de tegenstanders, verenigd in de werkgroep 't Groot Gedelf, ver schillende acties voor. Die richten zich vooral tegen de aangekondig de verbreding van het Schipdonk- kanaal tussen Maldegem en Gent, dat de binnenvaart van en naar Zeebrugge ruim baan moet geven. De verbreding van het kanaal, dat zich vlakbij grensdorp Eede af splitst van het Leopoldkanaal, past in het plan voor aansluiting van Zeebrugge op de nieuwe interna tionale scheepvaartroute tussen Schelde en Seine. Het Schipdonk- kanaal moet daar onderdeel van gaan uitmaken. Het kanaal is nu maar net bevaarbaar voor binnen schepen tot 300 ton. Dat moet straks worden opgetrokken naar minstens 1500 ton. De tegenstanders van aanpassing van het kanaal -comité's in Knok- ke, Damme, Zomergem en Malde gem- willen de komende tijd 15.000 handtekeningen verzame len. Daarmee proberen ze een hoorzitting in het Vlaams Parle ment af te dwingen. Woordvoer der Koen Cromheecke: „Dit unie ke en idyllische landschap moet be waard blijven. Niet Zeebrugge de lusten en het achterland de lasten. Er zijn alternatieven genoeg." MERs,Ru«uRERIN| fT:mafsokt foto's Camile Schelstraete De herstructurering van Lievenspolder is een van de projecten van Clavis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67