PZCIzS Skihal gaat in juli open Duo pakt kerk in met lakens PZC Krups 35 Bloemdijken bij Philippine Racoon komt met interactieve videoclip Tip? redtern@pzc.nl Op 7 april valt pas de eerste sneeuw op de piste van de skihal in de Terneuzense Koegorspolder. foto Wim Kooyman Centrum herbergt ook restaurant voor tweehonderd gasten. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De skihal SnowBase in de Terneuzense Koegorspolder opent definitief op 1 juli de deuren voor het publiek. De piste en bijbe horende horecavoorzieningen bie den 25 mensen een voltijdbaan. Daarnaast is er werk voor zon 125 freelancers, onder wie 75 ski- en snowboardinstructeurs. Volgens directeur Judith Dinge- manse van SnowBase wordt op 7 april de eerste sneeuw voor de twee pistes (een van 220 meter en een van 110 meter) gemaakt. „Dat duurt langer dan verwacht, maar dit komt omdat we gebruikmaken van een 'trust ice'-systeem. Dat is een arbeidsintensieve manier om sneeuw te maken, maar dat komt de kwaliteit ten goede. Halverwe ge juni hopen we de eerste trainin gen aan onze skileraren te geven. Daarnaast hebben we ook contact met een reisbureau uit Lokeren, dat in de wintermaanden ski- en snowboardleraren met zijn winter sportklanten meestuurt. Die zijn buiten het wintersportseizoen ook bij ons actief" De skihal heeft naast de twee pis tes ook twee evenementenzalen voor elk maximaal vierhonderd mensen, waar bijvoorbeeld perso neelsfeesten kunnen plaatsvinden. Het restaurantgedeelte telt twee honderd plaatsen. „Daarbij gaan De skihal in de Koegorspolder biedt 25 mensen een voltijd baan. Daarnaast zijn er ongeveer 125 freelancers nodig voor de pistes en horecagelegenheden. we uit van een zelfbedieningscon cept, enigszins vergelijkbaar met La Place bij Vroom en Dreesmann. Ook komt er een snowcafé voor jongeren van zestien tot twintig jaar, waar je in de weekenden kan uitgaan. Voor die doelgroep is in Terneuzen op dit moment maar weinig te doen", zegt Dingemanse. Binnenkort gaat SnowBase in over leg met ondernemerskoepel Coör dinatie en Management. Dinge manse: „We willen met name on ze Vlaamse gasten iets aanbieden, waardoor ze ook de binnenstad van Terneuzen bezoeken." Groede zet ludieke actie op touw om subsidie restauratie te krijgen. GROEDE - Twee Groedenaren doen zaterdag in het televisieprogram ma Mooi! Weer De Leeuw een op roep voor lakens. De Stichting Res tauratie en Exploitatie NH Kerk Groede pakt vrijdag 2 mei de kerk op de Markt in met het bedden goed. De stichting wil met ludieke acties zoveel aandacht voor de kerk gene reren dat het Rijk dit jaar de beno digde restauratiesubsidie toekent. Sluis en de provincie Zeeland heb ben bijdragen toegezegd, maar Mo numentenzorg gaat al jaren aan Groede voorbij. De restauratiekos ten zijn intussen opgelopen tot zo'n 1,8 miljoen euro. Of Paul de Leeuw hen zaterdag gelijk een pak lakens meegeeft of een oproep aan de kijkers doet, weet Ruud Muus- ze niet. Hij gaat zaterdag samen met buurvrouw Willy van de Broecke, die De Leeuw inschakel de, naar de televisiestudio in Alme- re. „Of het op zaterdag of op zon dag wordt uitgezonden, weten we ook niet van tevoren." Beertender B90 Pak uw kans op velé euro's voordeel Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a.s. door Wout Bareman PHILIPPINE - De Stichting Land schapsbeheer Zeeland voert de ko mende weken een aantal klein schalige plagprojecten uit bij Phi lippine. Dat gebeurt in het kader van de projecten Herstel Bloemdij ken en Soortenbeheer, van de pro vincie. Het werk richt zich vooral op de dijk tussen de Vergaert- en de Van Wijckhuysepolder. Met een graafmachine worden enkele centimeters voedselrijke grond van de bovenlaag van de dijk afge schraapt. Alex Wieland van Land schapsbeheer: „Op de voedselar- me ondergrond kunnen bijzonde re plantensoorten groeien." Des kundigen wijzen in een later sta dium nog een aantal stukjes af te graven dijk aan. KOOPZONDAG 9 maart 12.00 uur -17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 -18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur Datum: Maandag 17 maart 2008 Locatie: Stadsschouwburg Middelburg Aanvang: 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) Toegang: gratis Aanmelden: debat@pzc.nl of 0113 - 315 660

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65