Handboogschutters strijden in Yerseke om Zeeuwse titel Hoogerland trotseert wind en verslaat een veld van 164 renners Adoptieplan voor schakende pubers Korfbalbond wil vrouweninterland Nederland-Duitsiand niet erkennen Vrouwen vierde Batavus Weekend BPZC Donderdag 13 maart 2008 41» Wielrenner uit Yerseke wint eerste kermiskoers van seizoen in België. door Frits Bakker wanzele - De solo in de finale van de koers, die geteisterd werd door harde windstoten, was van een on gekende klasse. Johnny Hooger land sprong gisteren in het zicht van de finish weg uit een kop groep van vier renners en won met een kleine voorsprong de koers voor elites in het Belgische Wanzele. De 24-jarige Zeeuw reed vanaf de eerste kilometers in de spits en bleek uiteindelijk de sterkste in een veld van 164 renners. „Het was een ware slijtageslag met die harde wind", hijgde de Zeeuw honderd meter na de eindstreep, nadat hij zijn korte solo had be kroond met zijn eerste overwin ning van het jaar. Voor de microfoon, kort voordat hij naar de~ dopingcontrole - werd-- geroepen, vertelde hij: „Ik heb van af de winter tot nu al ruim tiendui zend kilometer getraind en ge- Johnny Hoogerland is dit seizoen bijzonder vroeg in vorm. De wiel renner uit Yerseke won gisteren de kermiskoers voor profs in het Belgische Wanzele. koerst." Dat verklaart ook waarom Johnny Hoogerland vroeger dan ooit in een voortreffelijke vorm verkeert. De Belgische koers, traditioneel het eerste criterium voor elites in Vlaanderen, werd bijna nog afge last, omdat er kort voor de start nog bomen van het parkoers moes ten worden verwijderd door de brandweer. Na de start vormde zich al snel een vroege vlucht met zestien ren ners, met Nico Eekhout en Aart Vierhouten als bekendsten. Hoe zwaar het was met de storm achtige wind, bleek wel uit het koersverloop. Halverwege de wedstrijd, die over 160 kilometer ging, waren al meer dan de helft van de renners afge stapt. De waaier voorin viel later uiteen, dunde van zestien uit naar negen renners en in de finale bleven er uiteindelijk nog maar vier over. Drie Nederlanderse renners (John- - ny Hoogerland, Aart Vierhouten en Jens Mouris) en de Belg johan Coenen. Op vier kilometer van het einde zette Hoogerland aan voor de be slissende demarrage. Met zijn zege werd hij de opvolger van de Belg Geert Omloop. Johan Coenen werd tweede voor Mouris en Vier houten. rijswijk - Geen korfbal zonder mannen. Dat vindt de internatio nale korfbalfederatie IKF, dat daar om de vrouweninterland onder 19 tussen Nederland en Duitsland op 15 maart niet wil erkennen. De IKF wil dat de korfbalsport zich blijft profileren als een van de weinige sporten met mannen en vrouwen in één team. „Heel jam mer", vindt Jo Stöver, competitie planner voor de vrouwen bij de KNKV. „Het vrouwenkorfbal Nicosia - Het vrouwenvoetbalelf tal van Nederland is op het toer nooi om de Cyprus Cup als vierde geëindigd. Oranje verloor gisteren de wedstrijd om de derde plaats van Japan, 2-1. Nangila van Eyck, die haar 25e interland speelde, maakte het doelpunt van Neder land. In de finale won Canada met 3-2 van de VS tot 20 jaar. Antiquariaat "Dat Narrenschip" www.datnarrenschip.nl Turfkaai 11 te Middelburg (bij de bushalte') 0118 - 674141 06 - 28146967 Open: do. t/m za. Grote collectie antieke landkaarten en prenten! Johan Koole en Hans Bolink verdedigen hun titel. Marco Verdoorn yerseke - In Yerseke strijden zater dag vele handboogschutters om het Zeeuws kampioenschap. Het evenement wordt gehouden in de accommodatie van de handboog schutterij Sint Sebastiaan. Om ïo.oo uur gaan de recurve- schutters van start in de olympi sche klasse. Zij zullen orrf 11.30 uur in de finale bepalen wie zich de beste Zeeuwse schutter in deze klasse mag noemen. Aansluitend volgt de prijsuitreiking. 's Middags is het de beurt aan de compoundschutters en de junio ren. Zij beginnen om 14.00 uur aan hun partijen. De finale voor de compoundschutters en junio ren wordt gespeeld om 16.00 uur met daarna de prijsuitreiking. Op dit Zeeuws kampioenschap be strijden de deelnemers elkaar op de discipline doelschieten. In to taal komen zo'n vijftig deelnemers uit heel Zeeland in actie. Bij het handboogschieten is de re- curveklasse de olympische versie. Hierbij bestaat de boog uit een combinatie van hout, kunststof, carbon en andere vezels. Verder kan men gebruik maken van een vizier en stabilisatoren. De pijlen zijn van aluminium of carbon (of een combinatie hiervan). fJJ In Yerseke wordt zaterdag in twee klassen gestreden om de Zeeuwse handboogschiettitel. Het gaat om recurveschutters en compoundschutters. De compound-schutters schieten met verder ontwikkelde bogen. Met de compoundboog, ontwor pen in Amerika, kun je met min der kracht toch hetzelfde resultaat bereiken. De boogschutters krijgen dertig pij len om zich naar de volgende ron de te schieten. De kwartfinale, hal ve finale en finale worden via het zogenaamde shoot-off-systeem ge speeld. Het houdt in dat de beste acht schutters onderling via een af- valsysteem bepalen wie kamp pioen wordt. In elke ronde heeft - de schutter twaalf pijlen tot zijn beschikking. De afstand tot het doel bedraagt achttien meter. Titel verdedigers Johan Koole en Hans Bolink zijn allebei van de partij. Het toernooi staat open voor man nen, vrouwen, junioren en vetera nen. De toegang is gratis. wordt steeds populairder. In Ne derland zijn er 11.000 mensen se^ rieus mee bezig." De vrouwentak van de sport is zo'n 70 jaar gele den in Zuid-Nederland ontstaan vanuit het katholieke geloof, waar niet gemengd werd gesport. De wedstrijd tussen Nederland en Duitsland gaat door, benadrukt Stöver, maar dan als veredeld oe fenduel. Zaterdag in Groesbeek zal dan ook de eerste officieuze vrou weninterland plaatsvinden. amsterdam - Grote schaaktalen- ten zijn er genoeg, alleen niet in Nederland, Tieners die de wereld top binnen handbereik hebben, dat is wat het Max Euwe Centrum in Amsterdam voor ogen heeft. Om talent te begeleiden en steu nen heeft het centrum bedacht dat sponsors voor tien mille per jaar een aankomend wereldkampioen kunnen adopteren. Volgens voorzitter Jan Nagel van het centrum moet er nu worden gescout onder jongeren tot 10 jaar om in 2012 een potentiële wereld kampioen in huis te hebben. De laatste en enige Nederlander die de schaakkroon mocht opzetten was Max Euwe, 's werelds beste van 1935 tot 1937. Hij veroverde de titel na een tweekamp met de Rus- siche titelverdediger Aleksandr Al- jechin. Euwe werd twee jaar later onttroond door dezelfde speler. Zijn beoogd opvolger Jan Timman lukte het net niet, hij schopte het tot vice-wereldkampioen in 1993. Onverwacht kon Timman dat jaar voor een match om het wereld kampioenschap aantreden, omdat Garri Kasparov en Nigel Short hun tweekamp buiten de wereldschaak bond FIDE om speelden. Timman speelde tegen Karpov maar ver loor met 8 V1-12V2. Ondanks het feit dat Nederland te boek staat als schaakland, zijn er na Timman slechts spelers geko men die tegen de wereldtop aan hingen, zoals Loek van Wely. Tot een doorbraak kwam het niet. In spiratiebron voor het plan van het Max Euwe Centrum is een groot talent als de 17-jarige Noor Mag nus Carlsen, in januari co-winnaar van het Corustoernooi. Hij zorgde voor een ongekende opleving van de sport in zijn land. www.batavus.nl De Kromme Spaak 't Kapelse Fiets'UUS Dijkwelsestraat 22, Kapelle Tel. 0113-343391 www.dekrommespaak.nl Jeremiasse Fiets Fitness Troelstraweg 364, Vlissingen van de Spiegelstraat 54, Goes Tel0118-477230 0113-216063 www.fietsplezier.nl Rijwielhandel J. Krijger Westsingel 50 Borssele Tel. 0113-351890 Opvallend design Gratis spetterend midweekverblijf in Center Pares In het stuur geïntegreerde f Perfecte recreatiefiets Schitterende uitstraling met frisse kleurstelling en opvallende details Handmatig verstelbare Ergo Matic Plus-stuurpen met geïntegreerde fietscomputer 8 versnellingen Shimano Nexus met rollerbrakes Winnaar 'Special Award'! en favoriet bij publieksjury op verkiezing Fiets van het Jaar 2008 Consumentenadviesprijs 799,- (entérParcs A State of Happiness ®a®plteraSb®0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63