Zeeland Ruim baan voor AH Tholen ver te zoeken in Brabants rapport Club wil vandalen stoppen TOD'S en HOGAN Duo bij show Paul de Leeuw voor lakens BELEGGEN OP KONINGINNEDAG PZC Donderdag 13 maart 2008 I 29 croede - Twee Groedenaren doen zaterdag in het televisieprogram ma Mooi! Weer De Leeuw een op roep voor lakens. De Stichting Res tauratie en Exploitatie NH Kerk Groede pakt vrijdag 2 mei de kerk op de Markt in met het bedden goed. De stichting wil met ludieke acties zoveel aandacht voor de kerk genereren dat het Rijk dit jaar de benodigde restauratiesubsidie toekent. Sluis en de provincie Zee land hebben bijdragen toegezegd, maar Monumentenzorg gaat al ja ren aan Groede voorbij. De restau ratiekosten zijn intussen opgelo pen tot zo'n 1,8 miljoen euro. Of Paul de Leeuw hen zaterdag ge lijk een pak lakens meegeeft of een oproep aan de kijkers doet, weet Ruud Muusze niet. Hij gaat samen met buurvrouw Willy van de Broecke, die De Leeuw inscha kelde zaterdag naar de televisiestu dio in Almere. Goes wijst bezwaren tegen vestiging grutter op Klein Frankrijk af. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes heeft be zwaren van drie supermarkten en één autobedrijf tegen de vestiging van Albert Heijn op bedrijventer rein Klein Frankrijk afgewezen. Op grond van de protesten van de supermarkten Agrimarkt, Jumbo, C1000 en Hyundai-dealer Van der Vliet wil het college van B en W de ruimtelijke procedure nog wel beter onderbouwen. Albert Heijn huist nu aan de Kol- veniershof. De supermarktketen wil daar weg vanwege de bouw van een parkeergarage. De grootgrutter voorziet omzetverlies tijdens en na de bouw, omdat klan ten niet meer voor de deur kun nen parkeren. De grootgrutter wil de hoofdvesti ging onderbrengen in het pand van Autoteam op Klein Frankrijk. Autoteam verkast dan naar de au toboulevard op Poel II. Bij de nieu we supermarkt van AH moet ook de slijter Gall Gall komen. De gemeente heeft onder meer de voorwaarde gesteld dat AH maxi maal tien jaar op Klein Frankrijk mag blijven. Daarna moet ze om zien naar een andere locatie, bij voorbeeld de Goese Schans, de wijk die ontstaat op het havenin dustrieterrein. Dat Van der Vliet, gevestigd op Klein Frankrijk, bezwaar zou ma ken, lag voor de hand. Het autobe drijf beklaagde zich vorig jaar al over het feit dat AH mag neerstrij ken op Klein Frankrijk en daar tien jaar lang mag blijven, terwijl Van der Vliet vier jaar geleden geen toestemming kreeg om zijn pand te verkopen aan een super markt. Volgens de Hyundai-dealer meet Goes met twee maten. De C1000 aan het Molenplein vreest omzetverlies, nu er straks twee AH-winkels in Goes zijn, waarvan er eentje zich in de buurt bevindt. Ook Jumbo en Agrimarkt voeren aan dat er feitelijk een extra supermarkt bijkomt. Het zou gaan om zo'n 1400 vierkante me ter vloeroppervlak. De supermarktketens die nu pro testeren, vinden het onjuist dat de gemeente daar voor onbepaalde tijd vrijstelling voor verleent zon der dat er zorgvuldig onderzoek is gedaan naar de behoefte in Goes. Ze vrezen dat de koek over meer partijen moet worden verdeeld, te meer omdat er in Mannee waar schijnlijk ook een kleinere super markt komt. Albert Heijn mag zijn Goese hoofdvestiging onderbrengen in het pand van Autoteam op Klein Frankrijk. De gemeente wijst alle bezwaren van de hand. Zeeuwse gemeente nauwelijks genoemd in doelstellingen. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen is onder de naam 'de West-Brabant- se vergadering' een samenwerking aangegaan met achttien West-Bra bantse gemeenten. Het eerste tast bare resultaat ligt er nu: een glossy magazine waarin de doelstellingen voor de komende jaren worden op gesomd. Maar Tholen komt er nau welijks in voor. In het document - de strategische agenda 2008-2011 - staan 39 doel stellingen. Vaak betreft het ge meente-overstijgende zaken. Zo staat er onder meer dat het aantal zakelijke en toeristische overnach tingen in het gebied met twintig procent moet stijgen, dat in 2009 minimaal één regionaal evene- \j7oese^& Lederwaren Huis ment moet plaatsvinden en dat het openbaar vervoer niet achter uit mag gaan. Af en toe worden de doelstellingen iets meer toege spitst op een locatie. Zo lezen we bijvoorbeeld dat de recreatieve mo gelijkheden voor de Biesbosch worden onderzocht. Een doel dat de Tholenaar wellicht interesseert is dat uiterlijk dit jaar wordt beslo ten over de economische ontwik kelingsmogelijkheden aan het Schelde-Rijnkanaal. Burgemeester Willem Nuis bena drukte eerder al dat Tholen echt profiteert van de samenwerking, al worden er nog niet echt concrete Thoolse zaken genoemd. Hij gaf het verbeteren van de infrastruc tuur in West-Brabant als voor beeld. „We merken dat nu al met de nieuwe A4." ■Fjj Het volledige rapport is te vinden op www.west-brabant.eu. Kipling rugzakken in diverse kleuren voor 49'95 St. Adriaanstraat 2 - Goes tel. (0113) 21 13 98 Tholense Boys stelt veldwachter aan na recente vernielingen. door Maartje Huijben THOLEN - Voetbalvereniging Tho lense Boys is de vernielingen op het sportpark meer dan zat. In een uiterste poging om de lastpakken buiten de deur te houden, stelt de club een 'veldwachter' aan. De laatste maanden is het regelma tig raak op sportpark De Bent. Brandstichting, vernielingen aan de dug-outs en het veld. Ook wordt er afval gedumpt. Zeven keer deed de club sinds 1 oktober aangifte. De laatste keer was vorige week. Een deel van de tribune werd toen in brand gestoken. „De schade loopt in de honderden eu ro's. Daar balen we van", zegt voor zitter )an Heshof" Tholense Boys heeft een vermoe den wie de vandalen zijn. „Daar zitten ook leden bij", meldt Hes hof „We hebben nu afgesproken dat Leen Tichem als een soort 'veldwachter' de zaak in de gaten houdt. Hij fietst er wat vaker langs en als hij dingen constateert die niet door de beugel kunnen, meldt hij dat bij het bestuur en doet aan gifte bij de politie." De voetbalclub roept inwoners op om de zaak in de gaten te houden. „Iedereen kan zo het veld oplopen. We kunnen er wel een hek omheen zetten, maar dat kost heel veel. Bovendien zitten we hier niet meer zolang." Heeft u een vrij belegbaar vermogen van 80.000 of meer en wilt u uw vermogen de komende jaren laten groeien? De beleggingsadviseurs van Rabobank Oosterschelde staan u graag bij om uw doelen te helpen realiseren. Het is wel belangrijk dat u zich vindt in onze aanpak. Onze bank onderscheidt zich door haar onafhankelijke analyse, de persoonlijke benadering en het grootste beleggingsteam van Zeeland. Onafhankelijke analyse leder advies wordt voorafgegaan door een analyse van de portefeuille volgens de methodiek van het beleggingsinstituut IRIS. Bovendien onderzoeken we of de belangen in uw portefeuille goed gespreid zijn. Dankzij deze methode weet u zeker, dat het advies niet gebaseerd is op emoties, maar op macro-economisch, strategisch en technisch inzicht. We kijken daarbij naar aandelen, obligaties en een breed fondsenpalet van verschillende effectenhuizen. Persoonlijke benadering De klant is koning bij de Rabobank. Met 22 kantoren in de regio zijn wij altijd in de buurt van onze klanten. Een adviesgesprek vindt dan ook plaats in één van die kantoren, of indien gewenst, bij de klant thuis. Door iedere klant een eigen beleggingsspecialist te geven, houden we het zo persoonlijk mogelijk. Daarom zijn we onlangs uitgeroepen tot'Beste Private Bank van 2007'. We hopen dat nog heel lang te blijven, wat de beurs ook doet. Grootste beleggingsteam Het zit 'm natuurlijk niet in aantallen, maar in de kwaliteit. Toch mag het best gezegd worden. Rabobank Oosterschelde heeft het grootste beleggingsteam van Zeeland. Gekwalificeerde adviseurs met hun eigen specialisme. De grootte van het team heeft als voordeel dat wij altijd www.rabobank.nl/oosterschelde telefonisch bereikbaar voor u zijn, tenminste als de Euronext beurs geopend is. Zelfs op Koninginnedag of op andere feestdagen waarop de bank gesloten is, Als bovenstaande argumenten voor u een reden zijn om een langdurige relatie aan te gaan met een beleggingsadviseur van Rabobank Oosterschelde, dan nodig ik u graag uit om telefonisch contact met mij op te nemen. In een persoonlijk gesprek wordt al gauw duidelijk wat onze meerwaarde voor u is. U kunt mij bereiken op (0113) 239283. Paul Koole, Manager Beleggen Rabobank Oosterschelde. Rabobank DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57