Kittens, daar begint Michel niet aan VOORDELIG LESSEN! Op Soest dijk' Jongens bekennen ingooien van ruitjes RA»* Monumentale kerken niet aan lot overlaten Paasmarkt Op naar Pasen Voorjaarsbazaar Houten Shutters nu: m li©'" p/m2 BPZC Donderdag 13 maart 2008 27 rijoflü K'jl<sne' °P: www.bamrijopleidingen.nl De nieuwe bureaumanager van Dierenbescherming van Noord- en Midden-Zeeland (rechts) met zijn voorgangster. foto Lex de Meester Inge Zweedijk vertrekt als bureaumanager van Dierenbescherming. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Hónderden asielkit- - tens-heeft Inge Zweedijk iri haar huiskamer grootgebracht. Dat is Michel Kapelle niet van plan. Hij is meer van de honden. Maar veel zal hij niet veranderen aan het be leid van de vorige bureaumanager van de Dierenbescherming. Haar 'dierenleven' begon drieënt wintig jaar geleden als vrijwillig ster in het asiel. Dertig was Inge Zweedijk en voor hokken uitmes ten draaide ze haar handen niet om. Op een dag werd ze gevraagd voor de functie van secretaris voor de Dierenbescherming, toen nog niet meer dan een werkgroepje bij bestuursleden thuis. Ze professio naliseerde de club in 1992 mee naar een woonhuis in de Schelde- straat in Vlissingen. Maar ook dat werd te klein. Sinds 1999 heeft de Dierenbescherming een kantoor in de wijk Paauwenburg. Daar was plek voor meer vrijwilli gers en voor meer acties. „In het begin stonden we alleen op brade- riën en deelden we folders uit. Dat is nu wel anders. We hebben drie dierenambulances en een veewa gen voor kleinvee, die het ontzet tend druk hebben. We vangen van- alles. Twee van die ambulances hebben we gekregen uit nalaten schappen. Anders hadden we ze nooit kunnen betalen. Iedereen denkt altijd dat we een gesubsidi eerde overheidsinstelling zijn. Dat is niet zo." Dat er meer werk is, wil volgens Zweedijk niet zeggen dat in Zee land slechter met dieren wordt om gegaan.-„Het is dat we meer" zien." Wel verandert er iets, merkt ze. Er 'Het zou mooi zijn om ooit een dierenwelzijnscentrum voor elkaar te krijgen' is een discussie ontstaan over hon den als Hellas en Shiva. „Dat is so wieso goed. Want er móet natuur lijk iets gebeuren. Sinds de komst van de Partij voor de Dieren ne men politieke partijen in elk geval een standpunt in. Dat is alvast iets. Hoewel het kabinet niet erg dierlie- vend is. Broodfokkers moeten veel harder worden aangepakt." Haar opvolger, die dierenmanage- ment in Leeuwarden heeft-gestu deerd, hoopt dat dat tijdens zijn re gime gebeurt. „En dat de eisen om dieren te mogen houden, worden aangescherpt. Tot nu toe zijn maar twee mensen veroordeeld. Belache lijk. Er zijn zoveel misstanden. We kennen ze. Buren bellen ons, maar wij mogen weinig doen." Zweedijk blijft de asielkittens op vangen. Kapelle doet de rest voor taan. „Ik zet Inge's zaak voort. Ook haar wens van een groot dieren welzijnscentrum in Zeeland neem ik over. Het zou mooi zijn om dat ooit voor elkaar te krijgen." OVEZANDE - Ook al heeft de ontker kelijking in Nederland behoorlijk toegeslagen, kerkgebouwen blijven een bijzondere positie innemen in dorpen en steden. Ze zijn beeldbe palend en verdienen dan ook, vol gens CDA Borsele, een speciale plaats in het monumentenbeleid. Anders dreigt op den duur verpau pering van kerken, vrezen de Bor- selse christen-democraten. CDA Borsele is gealarmeerd door de mededeling van de Zeeuwse res tauratie-architect Erik-Jans Brans dat kerken door de nieuwe landelij ke subsidieregeling BRIM 48 pro cent minder geld zullen krijgen. Niet alle kerken komen straks te kort, maar de meeste wel. Dat kan nooit de bedoeling zijn, schrijft CDA-raadslid Ad Schenk aan cul tuurminister Ronald Plasterk en de Tweede Kamer. Zeker niet in 2008, het jaar van het religieus erf goed. Schenk wijst er ook op dat vrijwilligers veel werk doen, maar 'in aantal nemen ze zeker niet toe'. Dat geeft een extra last voor de toe komst, wat een aparte regeling al leen maar urgenter maakt. Rijopleidingen Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- incl. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113)22 07 13 www.accent-rijopleidingen.ril WOLPHAARTSDIJK - In De Brug in Wolphaartsdijk is zaterdag van 14.30 tot 17.30 uur een paasmarkt met kinderactiviteiten, tuinattribu- ten, paasspullen en Roemeense ar tikelen. De auto laten wassen kan ook. De opbrengst is voor een ver pleegtehuis in Chesau, Roemenië. huidverzorgingsinstituut laseföntharing o permanente make-up e huidproblemen Opril Beestenmarkt lb 4461 AM Goes Tel. (0113) 22 6342 EXCLUSIEVE KINDERSCHOENEN Zomercollectie is binnen Opril Grote Markt 1 4461 AK GOES (0113) 21 66 62 www.opsoestdijk.nl www.opsoestdijk-outlet.nl ELLEWOUTSDIJK - Kees Posthumus vertelt zondag in 't Kerkje van El- lesdiek verhalen in het Zeeuws over Pasen. Posthumus werkt in de traditie van de Italiaanse rasver teller Dario Fo. Koor Pius X uit Ovezande zingt op de oecumeni sche bijeenkomst vanaf 14.30 uur. Kinderen van zes tot tien jaar worden naar bureau Stop gestuurd. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Ze kunnen weer gerust zijn bij de Hervormde Ge meente in Oud-Vossemeer. De po litie heeft zes jongens van zes tot tien jaar oud aangehouden, die hebben bekend dat ze in februari zo'n honderdveertig ruitjes van de kerk hebben ingegooid. Een paar dagen na de laatste ver nielingen heeft de politie in de om geving van de kerk een brief ver spreid met het dringende verzoek aan getuigen om zich te melden. Dat heeft geholpen. Enkele omwo nenden zijn naar de politie ge gaan. Met hun verklaringen kon het onderzoek worden afgerond. De zes jongens worden doorverwe zen naar bureau Stop. Dat is zoiets als Halt, maar dan voor jonge kin deren. De ouders, die volgens de politie alle medewerking hebben verleend tijdens het onderzoek, zijn bereid de schade van enkele duizenden euro's te vergoeden. Bij de kerk hopen ze nu weer in een wat rustiger vaarwater terecht te komen. Behalve het ingooien van de ruitjes, had de Hervormde Gemeente vorig jaar ook al te ma ken met koperdieven, die de blik semafleiders vernielden. HANSWEERT - Zorgcentrum Maria- Oord in Hansweert houdt zater dag van 9.30 tot 11.30 uur een voor jaarsbazaar. De ingrediënten zijn onder meer: enveloppen trekken, grabbelen en een grote rommel markt. De opbrengst is voor Ma- ria-Oord zelf DECQRETTE Decorette Goes Marconistraat 30 4461 HH Goes telefoon (0113) 25 10 56

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55