Zeeland ziet plan fort niet zitten WIJ VIEREN FEEST Ride for the Roses is het gesprek van de dag Met een KPN-mobieltje is het heel lastig bellen in Hansweert Steekpartij in Vlissingen Qo#* BINNENKORT MEER NIEUWS $'25 Muziekcentrum Middelburg 26 I Donderdag 13 maart 2008 pzc vussingen - Bij een steekpartij in de Scheldestraat in Vlissingen is gisteravond iets na negen uur min stens een persoon gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Om hoeveel gewonden het precies gaat, kon de politie gisteravond laat nog niet zeggen, wel dat er drie verdachten zijn. Over de ernst van de verwondingen en de toe dracht van de steekpartij konden ook nog geen mededelingen wor den gedaan. De verdachten wer den nog verhoord. SNEAKERS £5Q^5 - pggMuwwwiH t iKiiiiü.snefiKeRs.ni Dennis Mijnsbergen (links) en Lau Oosthoek steunen de Ride for the Roses namens Café De Oranjeboom. foto Willem Mieras Café De Oranjeboom steunt fietstocht voor het goede doel. door Michiel Bouwman 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Café De Oranjeboom pakt tijdens de Ri de for the Roses groots uit. „Het balletje begon te rollen in oktober, en hoe meer we erover praten, hoe groter het wordt," zegt mede werker Dennis Mijnsbergen van ca fé De Oranjeboom. „Iedere don derdagavond is deze het hét ge sprek van de avond." Het café in 's-Heer Hendrikskinde- ren, al bijna zeventig jaar eigen dom van familie Oosthoek, heeft 31 augustus onderstreept in de agenda. Dan wordt de elfde editie van de Ride for the Roses gereden, de grootste fietstocht van de Bene lux. De toch wordt gereden ten ba te van het KWF Kankerfonds. Er worden meer dan 10.000 deelne mers verwacht. Onder hen bevin den zich enkele vaste klanten van het café: de Tourclub Niks in't Pad je. Zij doen niet alleen mee als be- drijventeam, maar willen ook nog eens 20.000 euro ophalen. Momen teel staat de teller op 3850 euro. Dat bedrag gaat volledig naar het goede doel, maar ze rijden ook voor Mare Hart, een van de leden die zelf aan de ziekte lijdt. „Daarom leeft het ook zo sterk," meent Mijnsbergen. De Tourclub gaat de honderd kilo meter rijden en laat zich daarbij sponsoren. Ook De Oranjeboom draagt zijn steentje bij: van iedere verkochte consumptie gaat 25 cent naar het goede doel. Tijdens de fietstocht is er ook een feesttent naast het café. Die biedt plaats aan zo'n vierhonderd man. Zowel op zaterdag als op zondag zijn daar festiviteiten. „Er komen barretjes in en een podium waar op muziek wordt gespeeld. Zo is de Zeeuwse coverband Bad Hair Day een van de publiekstrekkers." Verder zijn er nog wat ideeën: een dweilband laten spelen bijvoor beeld. „De honderd kilometer-rou te komt hier langs, daarom lijkt het ons leuk om een soort aan moedigingsplaats te maken. Mis schien dat er nieuwe haring ver kocht wordt, en komt er een vlieg tuigje overvliegen met 'zo'n lint' erachter," besluit Mijnsbergen. „De tocht is in ieder geval een goed iniatief, en daarom helpen we graag." Sinds 1997 wordt de rit jaarlijks in verschillende landen gehouden. In Nederland werd vorig jaar in Gro ningen gereden, waar bijna 777.000 euro werd opgehaald. Dit jaar start en finisht de rit bij de Zeelandhallen in Goes. Deelnemers kunnen drie verschil lende routes rijden; van 25, 50 of 100 kilometer. Alle deelnemers krijgen een roos na afloop. Café De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen steunt de Ride for the Roses in de vorm van een bedrijfsteam en festiviteiten rond het café. Bestaand plan van N atuurmonumenten gooit hogere ogen. door Mieke van der Jagt ellewoutsdijk - De dorpsgemeen schap van Ellewoutslijk lijkt in het algemeen niet te porren voor het plan om van het negentien- de-eeuwse fort een conferentie oord te maken. Tijdens een infor matieavond in dorpshuis 't Nut kwamen 'conceptontwikkelaar' NoBeach en het bureau RDH gis teravond de ideeën toelichten die uit een opdracht van de gemeente Borsele zijn gerold. De opdracht was te kijken naar de Westerscheldekust van Borsele om te zien wat daar op toeristisch vlak te halen valt. Bart Robberecht van NoBeach nam ruim de tijd om alle marketing-argumenten toe te lich ten die leidden tot de enige echte mogelijkheid om van die kust wat te maken: het fort. Daarmee zou je mensen kunnen trekken die wat te verteren hebben en die ook waardering en respect voor de unieke omgeving hebben. Als het fort een conferentie-oord zou worden, moet je de mensen ook ergens te slapen kunnen leg gen en dat moet dan luxueus, sfeer vol en streekeigen gebeuren. Het eerder gelanceerde idee om in het diepste gat voor Ellewoutsdijk een soort hippe Mont Saint Michel als hotel in de Westerschelde te leg gen, hebben de conceptontwikke laars inmiddels verlaten. Hotelac commodatie zou nog kunnen in panden in het dorp, in redoutes op de zeedijk en, heel kleinschalig, in het gemaaltje. Er werd veel gesnoven en met hoofden geschud tijdens de presen- De conceptontwikkelaars hebben het idee inmiddels verlaten om in het diepste gat voor Ellewouts dijk een luxe hotel in de Wester schelde te leggen. tatie, maar de aanwezigen luister den beleefd het verhaal uit. Over de dorpswinkel die hofleverancier zou kunnen worden, een transfer bedrijfje dat klanten kan halen en brengen met taxies, busjes en speedboten en over afbeeldingen van vogels op de gordijnen, die je met een verrekijker in het echt kunt zien. Centrale vraag was vol gens Robberecht of het dorp de vi sie deelt, maar voor het antwoord daarop was niet echt tijd. De inwoners bleken veel meer warm te lopen voor een plan van Natuurmonumenten, de eigenaar van het fort, die overal sponsor geld en subsidie in het vooruit zicht heeft voor restauratie en een wat eenvoudiger toeristische be stemming. Dat plan mikt op rug zakwandelaars, fietsers en mensen die zelf een vogelboekje bij zich hebben voor bescheiden horeca, overnachting, tentoonstellingen en concerten. Tegen dat plan lo pen echter nog wat bezwaren. Kidspraise in Goes voor basisschooljeugd goes - Het Leger des Heils en de Evangelische Gemeenschap Rafaël houden zaterdag een kidspraise voor basisschoolleerlingen. Er zal gezongen worden en er worden to neelstukjes opgevoerd met het the ma: 'het paasei?'. Het programma in het gebouw van het Leger des Heils in Goes begint om 15.30 uur en duurt tot 16.45 uur. Goese apotheek heeft verhuisplannen goes - De Zeeuwse Apotheek in Goes heeft plannen om te verhui zen binnen Stationspark en wel naar de hoek Van Hertum- weg-Fruitlaan. Daarvoor zou een nieuw pand moeten worden ge bouwd. De apotheek zit nu nog in het hart van Stationspark, maar zou uit het jasje groeien. Het Goe se college is bereid mee te werken. of als je niet kunt wachten zie www.mcmiddelburg.nl 'aar Lange delft 80 - 0118-63 52 52 Sociëteit over natuur op Noord-Beveland kortgene - 'Wat is natuur nog op Noord-Beveland?' is de vraag die volgende week donderdag centraal staat op de soosavond van de socië teit Noord-Beveland. Medewerker Chiel Jacobusse van stichting Het Zeeuwse Landschap komt als gast spreker. Hij zal ingaan op verande ringen in de planten- en dierenwe reld van Noord-Beveland in de af gelopen tientallen jaren. De bijeen komst in De Korenbeurs in Kortge- ne begint om 20.00 uur. Dekking netwerk laat veel te wensen over in dorp aan Westerschelde. door Luc Oggel hansweert - De slogan 'KPN sluit je aan' lijkt niet op te gaan in Hans- weert. Dorpsbewoners met een mobiel telefoonabonnement bij de grootse provider van Nederland kunnen door een slechte dekking van het netwerk soms alleen bel len als ze bij het raam of achter in de tuin staan. Volgens Hansweertenaar lan-Kees de Meester erkent KPN de proble men, maar is niet bekend wanneer er een oplossing komt. „Sterker, bij de Primafoonwinkel in Goes en bij de telefonische klan tenservice wordt geadviseerd even tueel over te stappen naar een an dere provider." Dat heeft volgens De Meester niet altijd zin. „Met T-mobile heb je bij voorbeeld wel een goede ont vangst, maar volgens hun site zijn er in Hansweert ook enkele blinde vlekken." Hij vindt het geen stijl dat KPN de problemen afdoet door klanten te verwijzen naar de concurrent. ,Je betaalt abonne mentsgeld, dus KPN moet gewoon zorgen voor een goed functione rend netwerk." Ook dorpsbewoner en PvdA-raads- lid Kees Verburg ergert zich aan de opstelling van KPN. „Wel een beet je vreemd als je bedenkt hoeveel geld er aan reclame wordt uitgege ven om klanten binnen te halen. Bovendien krijgen we hier straks een reddingsstation van de KNRM en als vrijwilliger moet je dan wel bereikbaar zijn." Overigens is dat probleem niet aan de orde, omdat de bemanning van de reddings boot zal worden opgeroepen met een zogeheten alarmontvanger. Een woordvoerster van KPN beves tigt de dekkingsproblemen in Hansweert. „De oorzaak wordt on derzocht en in de volgend plan ning wordt bekeken of er een extra zendmast kan worden ge plaatst."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54