Anne Eversdijk weet wat nodig Nick van der Lijke Volle pelotons bij zestigste Ronde van Oud-Vossemeer 44 Donderdag 13 maart 2008 PZC Veel renners willen vroeg in het seizoen hun vorm testen. door Koen de Vries OUD-VOSSEMEER - De zestigste edi tie van de Ronde van Oud-Vosse meer wordt zaterdag opgeluisterd met volle pelotons. Voor de wed strijden voor A-amateurs, eli te-vrouwen en elite-mannen heb ben bijna 250 wielrenners inge schreven, eerlijk verdeeld over de drie categorieën. De Ronde van Oud-Vossemeer mag elk jaar veel deelnemers be groeten. Dat heeft onder meer te maken met het vroege tijdstip in het seizoen. De wedstrijd in het Thoolse dorp is de eerste op Zeeuwse bodem en een van de eer sten in het land. Veel renners wil len zo vroeg in het seizoen de vorm testen. Frans Hommel van het organi satiecomité noemt de belangstel ling overweldigend. „Er hebben nu 87 elite-mannen ingeschreven en precies evenveel elite-vrouwen. Voor onze begrippen is dat heel goed." Hommel verwacht niet dat er nog veel renners bij zullen komen. „Er zullen vast nog wat na-inschrijvers bijkomen, maar de praktijk leert ook dat er voor-inschrijvers niet verschijnen. Het hangt allemaal een beetje van het weer af Bij goed weer zal het aantal deelne mers nog iets groeien, bij slecht weer iets afnemen." Bij de vrouwen verdedigt de winnares van vorig jaar haar titel. Iris Slappendel is opnieuw van de partij, net als de winnares van het jaar ervoor, Arenda Grimberg. Er /erschijnen zaterdag nog meer ren- sters van naam aan de start. De naam van voormalig wereldkam pioene Marianne Vos ontbreekt echter. Veel rensters uit de nieuwe Zeeuwse team Rabo Lady Force doen in Oud-Vossemeer mee, net als Anne Eversdijk uit Kapelle, die voor sinds kort voor Odysis uit komt. Ook bij de mannen gaat de win naar van vorig jaar van start. Het is Gerhard Kleinhout uit 's-Graven- deel. Andere favorieten voor de ze ge zijn Wilfried Bastiaansen (won al vier edities), Wally Buurstede „,en Gerben de Regt. Voor de Thool se inbreng zorgen Piet Fase, Marco van Haaften en John den Engels man. Als het weer een beetje meewerkt, zal het startschot van de man- nenkoers worden gelost door To- nie Geluk. De 86-jarige inwoner van Oud-Vossemeer was in 1947 betrokken bij de oprichting van het plaatselijke wielercomité. De koers van de vrouwen wordt waar schijnlijk weggeschoten door me vrouw Renes, weduwe van de in 1966 overleden dorpsdokter. Ook hij speelde ooit een prominente rol in het plaatselijke wielercomi té. De wielerronde van Oud-Vos- semeer wordt om 11.30 uur geo pend met de wedstrijd voor A-amateurs. Zij rijden 60 kilome ter. De vrouwen worden om 13.15 uur weggeschoten. Zij leggen even eens 60 kilometer af De elite-man nen gaan om 15.00 uur van start voor hun wedstrijd over 80 kilo- meter. Wielrenster Anne Eversdijk, die afgelopen jaar al vaak in het oranje shirt van de nationale selectie reed, krijgt bij haar nieuwe ploeg Odysis de ruimte om te groeien. foto WiMenn Mieras Belangrijkste wielerwedstrijden in Zeeland 15 mrt. Ronde van Oud-Vossemeer (elite/beloften mannen en vrouwen) 15 mrt. Landelijke jeugdcompetitie mountainbike Haamstede 5 apr. Omloop van de Braakman (elite/beloften) 12 apr. 24 uur estafette mountainbike Haamstede 19 apr. ZLM Tour (beloften) 25-27 apr. Omloop van Borsele (junior vrouwen en mannen, elite Vrouwen) 26-27 apr. Wim Hendriks Trofee (nieuwelingen, elite/beloften) 3 mei Ronde van Yerseke (elite/beloften/amateurs A mannen, junioren, nieuwelingen) 13 mei Ronde van Axel (elite/beloften/amateurs A mannen) 16-18 mei Internationale Juniorendriedaagse Axel (junioren) 7 juni Omloop van de EPZ Borssele (elite/beloften) 13-15 juni Delta Tour Zeeland (profs) 16 juni Ronde van Zuiddorpe (elite/beloften/amateurs A mannen) 19-21 juni Ster Zeeuwsche Eilanden (elite vrouwen) 28 juni Ronde van Kruiningen (elite/beloften/amateurs A mannen en jeugd) 1 juli Ronde van Sint Jansteen (elite/beloften/amateurs A mannen) 8 juli Ronde van Westdorpe (elite/beloften/amateurs A mannen) 19 juli Ronde van Philippine (elite/beloften/amateurs A mannen, nieuwelingen) 22 juli Ronde van Clinge (elite/beloften/amateurs A mannen) 26 juli Ronde van Kortgene (elite/beloften/amateurs A mannen en diversen) 2 aug. Ronde van Burgh Haamstede (elite/beloften/amateurs A mannen) 20-27 aug. Eneco Tour (profs) (Start etappe op 24 aug. in Terneuzen) 22 aug. Ronde van Zierikzee (elite/beloften/amateurs A mannen) 13 sep. Finale MTB Cup Haamstede 27 sep. Ronde van Kwadendamme (elite/beloften/amateurs A mannen) voor wedstrijden TMZzie www.tmzzeeland.nl Middelburger heeft de ambitie heel lang en met succes te koersen. door Frits Bakker MIDDELBURG - Het water spat van de bandjes in de laatste meters van het trainingsritje. Nick van der Lijke stuurt de racefiets rich ting huis na een twee uur durend tochtje door de regen. Het voor jaar komt eraan en de jonge Mid delburger wil klaar zijn voor een nieuw avontuur. De stap hoger in het peloton, van nieuweling naar junior, dwingt de zestienjarige Middelkamper tot een oplopend trainingssche ma. „Ik heb meer op duur en meer op snelheid getraind", ver telt hij over de overgang tijdens de winter. De eerste kennismaking heeft hij nu al achter de rug. Hij werd der de in een Vlaamse koers met wat korte klimmetjes en vierde in een andere Belgische juniorenwed strijd. „Maar ik had wel de hele koers voorin gereden." Nick van der Lijke heeft zijn toe komst al aardig uitgestippeld. Hij wil graag wielrenner worden, maar in elk geval zal de fiets een rol spelen in zijn leven. „Ik doe dit jaar mijn vmbo-examen en ga daarna een opleiding volgen om fietsenmaker te worden." De ambitie is vooral om zelf heel lang en met succes op de fiets te rijden. De debutant in het junio renpeloton heeft daar alle reden voor. Hij won vorig jaar als nieu weling veertien koersen en reed zichzelf in de kijker als een van de grote talenten van het nationa le peloton. Het kon ook bijna niet anders lo pen: Nick van der Lijke heeft een opa die profrenner was en een va der die bij de amateurs reed. „Mijn eerste racefiets kreeg ik op mijn twaalfde, een jaar later reed ik de eerste echte wedstrijd. En

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46