Zeeland is thuisblijven geen optie' Pleidooi gedeputeerde voor meer slaaphuisjes Gouden eieren EXTRA VOORDEEL GALL® GALL Politie redt jonge waaghalzen PZC Donderdag 13 maart 2008 3 De Vlissingse boulevard lokt bij windkracht 9 stormtoeristen. foto Ruben Oreel Agenten hebben gisteren middag rond half vijf twee jongens van elf jaar uit de branding gered aan de bou levard in Vlissingen. De jongens za ten op de paalhoofden tot hun middel in het water. Achter hen rolden bij windkracht 8 tot 9 flin ke golven richting de kust. Auto mobilisten stopten om te kijken. De agenten zijn in de stormwind naar hen toegelopen en hebben ze van de paalhoofden afgehaald. De twee Vlissingers waren kletsnat en stonden te bibberen van de kou. Ze vertelden dat ze stoer deden en probeerden zo lang mogelijk te blij ven zitten. De agenten hebben de jongens naar huis gebracht. Meer slaaphuisjes zijn volgens gedeputeerde goed voor het toerisme. door Emile Calon MIDDELBURG - Bouw van meer slaaphuisjes op de Zeeuwse stran den is vanuit toeristisch oogpunt zeer welkom, aldus gedeputeerde Harry van Waveren. Tijdens een symposium in Middel burg over wonen en water merkte hij gisteren op dat wat hem betreft er meer komen. Het merendeel van de gemeentebesturen wil zul ke tijdelijke vakantiehuisjes echter niet, zo weet hij. Zolang er echter niet te veel komen ziet hij geen en kel probleem. Van Waveren hield ook een plei dooi voor meer drijvende wonin gen in Zeeland. Tot nu staat er een in Middelburg, in de Veerse Poort. Volgens de gedeputeerde heeft sinds de bouw van die ene wo ning de techniek flink wat vooruit gang geboekt zodat het tegenwoor dig minder moeilijk moet zijn om zulke woningen te bouwen. De gedeputeerde spoorde gemeen te ook aan om wat meer werk te maken van mooie locaties voor woonschepen. Vooral omdat er steeds meer gewoond wordt in schepen die tot het maritiem erf goed behoren. Zulke schepen ver dienen volgens Van Waveren een mooie plek. W* Gedeputeerde Van Waveren spoort Zeeuwse gemeenten aan om meer werk te maken van mooie locaties voor oude woonschepen. Hij uitte verder kritiek op prijzen die in Midden- en Noord-Zeeland gevraagd worden voor bestaande woningen. Die is volgens hem veel te hoog, zodat deze regio's steeds minder aantrekkelijk worden voor mensen die van elders een plekje zoeken om in Zeeland te komen wonen. „De vraagprijs van deze woningen staat niet meer in ver houding met de kwaliteit." Hij stel de dat een woning die in Middel burg te koop staat voor 180.000 eu ro in Sluiskil gekocht kan worden voor precies 100.000 euro minder. COMMENTAAR Weet Harry van Waveren goed maat te houden? Dat is de vraag na zijn pleidooi voor meer slaaphuisjes op de Zeeuwse stranden. Hoewel de gedeputeerde erbij zegt, dat het er niet te veel mogen worden, lijkt hij toch bezig om de kip met de gouden eieren te slachten. Economisch is het natuurlijk heel interessant om slaaphuisjes te verhuren. Zo'n mooie kans krijgt een toerist niet gauw. Dus brengt een slaaphuisje veel op. Maar dit gaat wel ten koste van de kwaliteit van het strand. Die strook langs het water is nu al zwaar belast door dagrecreatie. Als Van Waveren zijn zin krijgt, wordt de druk nog veel groter. Het begint met een paar slaaphuisjes en voor je het weet staan er honderden. Zo maken de campings als het ware een sprong over de duinen. Dat is het begin van het einde van de natuurlijke overgang van land naar water, dé grote toeristische trekpleister. Van Waveren speelt met vuur. Het lijkt een kwestie van tijd voor hij zich brandt. BIJ NADER MMS In het bericht dat gisteren in de krant stond over de eieractie van de Partij voor de Dieren is een fout geslopen. De actie vindt niet op de zaterdag voor Pasen, maar aanstaande zaterdag, 15 maart, plaats in Zierikzee en Terneuzen. Als de hoofdlocatie voor de acute zorg van het füsieziekenhuis in Middelburg wordt gebouwd, kun nen Walcherse thuisbevallingen zonder problemen doorgaan. Dat stelt interimvoorzitter Marieke Snoep van Zeeuwse Kring van Ver loskundigen. Vertrek van 24-uurszorg door vrou wen- en kinderartsen uit de Goese locatie stelt Bevelandse verloskun digen wel voor problemen, maar bij een geringer aantal patiënten en met Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom als uitwijkmoge lijkheid. Een Belgisch loodsboot ploegt door wind en water. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3