Zeeland Skihal Terneuzen gaat in juli open /cv Super voordeel! 5; 6 1 Middelburgse rechtbank spreekt 'boer zoekt vrouw' compleet vrij 93 99 V i TOD'S en HOGAN schoenen nu bij DELSCHER in Goes Duo pakt kerk van Groede in met lakens Jonge ruitentikkers gepakt Bruinvis dood PZC Donderdag 13 maart 2008 29 GROEDE - Twee Groedenaren doen zaterdag in het televisieprogram ma Mooi! Weer De Leeuw een op roep voor lakens. De Stichting Res tauratie en Exploitatie NH Kerk Groede pakt vrijdag 2 mei de kerk op de Markt in met het bedden goed. De stichting wil met ludieke acties zoveel aandacht voor de kerk genereren dat het Rijk dit jaar de benodigde restauratiesubsidie toekent. Sluis en de provincie Zee land hebben bijdragen toegezegd, maar Monumentenzorg gaat al ja ren aan Groede voorbij. De restau ratiekosten zijn intussen opgelo pen tot zo'n 1,8 miljoen euro. Of Paul de Leeuw hen zaterdag ge lijk een pak lakens meegeeft of een oproep aan de kijkers doet, weet Ruud Muusze niet. Hij gaat samen met buurvrouw Willy van de Broecke, die De Leeuw inscha kelde zaterdag naar de televisiestu dio in Almere. „Of het op zaterdag of op zondag wordt uitgezonden, weten we ook niet van tevoren." Skipiste herbergt ook restaurant voor tweehonderd mensen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De skihal SnowBase in de Terneuzense Koegorspolder opent definitief op 1 juli de deuren voor het publiek. De piste en bijbe horende horecavoorzieningen bie den 25 mensen een voltijdbaan. Daarnaast is er werk voor zo'n 125 freelancers, onder wie 75 ski- en snowboardinstructeurs. Volgens directeur Judith Dinge- manse van SnowBase wordt op 7 april de eerste sneeuw voor de twee pistes (een van 220 meter en een van 110 meter) gemaakt. „Dat duurt langer dan verwacht, maat dit komt omdat we gebruikmaken van een 'trust ice'-systeem. Dat is een arbeidsintensieve manier om sneeuw te maken, maar dat komt de kwaliteit ten goede. Halverwe ge juni hopen we de eerste trainin gen aan onze skileraren te geven. Daarnaast hebben we ook contact met een reisbureau uit Lokeren, dat in de wintermaanden ski- en snowboardleraren met zijn winter sportklanten meestuurt. Zij zijn buiten het wintersportseizoen ook bij ons actief." De skihal heeft naast de twee pis tes ook twee evenementenzalen voor elk maximaal vierhonderd mensen, waar bijvoorbeeld perso neelsfeesten kunnen plaatsvinden. Het restaurantgedeelte telt twee honderd plaatsen. „Daarbij gaan we uit van een zelfbedieningscon cept, enigszins vergelijkbaar met La Place bij Vroom Dreesmann. Ook komt er een snowcafé voor jongeren, waar je in de weekenden kunt uitgaan. Voor die doelgroep is in Terneuzen op dit moment maar weinig te doen", zegt Dinge- manse. Binnenkort gaat SnowBase in overleg met ondernemerskoe pel Coördinatie en Management. „We willen met name onze Vlaam se gasten iets aanbieden, waardoor ze ook de binnenstad van Terneu zen bezoeken." De skihal in de Koegorspolder biedt 25 mensen een voltijd baan. Daarnaast zijn er ongeveer 125 freelancers nodig voor de pistes en horecagelegenheden. OUD-VOSSEMEER - Ze kunnen weer gerust zijn bij de Hervormde Ge meente in Oud-Vossemeer. De po litie heeft zes jongens van zes tot tien jaar oud aangehouden, die hebben bekend dat ze vorige maand zo'n honderdveertig ruitjes van de kerk hebben ingegooid. Een paar dagen na de laatste ver nielingen heeft de politie een brief verspreid met het verzoek aan ge tuigen zich te melden. Enkele om wonenden zijn naar de politie ge gaan en met hun verklaringen kon het onderzoek worden afgerond. De ouders van de jongens zijn be reid de schade van enkele duizen den euro's te vergoeden. Jaap van der Hiele van de EHBZ met de bruinvis. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Op de glooiing van de dijk bij het strandje in de buurt van de Piet Heinkade in Vlissin- gen is gisteren aan het eind van de middag een bruinvis aangespoeld. Omstanders hebben het dier gehol pen door het op een beschutte plaats te leggen en nat te houden tot de Eerste Hulp Bij Zeezoogdie ren (EHBZ) kwam. Desondanks overleed het dier korte tijd later. Volgens hoofd strandwacht in Vlis- singen Albert Dijkstra was de bruinvis zwaargewond geraakt door een vislijn en zo verzwakt. Vrijspraak voor Middelburger en Brabantse zakenman. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank sprak gisteren een inwo ner van Middelburg en een West-Brabantse zakenman vrij van alle aanklachten. De twee heb ben zich niet schuldig gemaakt aan vrouwenhandel, noch aan ver krachting en bedreiging van vrou wen, aldus de rechters. Twee weken geleden werden de mannen wel van die zaken be schuldigd. Officier van justitie J. Zondervan eiste toen drie jaar cel straf tegen de zakenman en twee jaar tegen zijn Middelburgse vriend. Die twee zouden Bulgaar se vrouwen naar Nederland heb ben gehaald en hen seksueel heb ben misbruikt. De verdedigers van de twee stelden dat daar absoluut geen sprake van was. Volgens hen was de zakenman alleen maar op zoek naar een nieuwe relatie en hoopte hij die bij een Oost-Europe- se vrouw te vinden. Een van de raadsmannen stelde dat er alleen maar sprake was van een variant op 'boer zoekt vrouw'. De Middelburger nam tijdens een van zijn reizen door Europa twee vrouwen uit Bulgarije mee in de verwachting dat de West-Braban der wel op een van hen zou val len. Het klikte echter niet tussen die man en de beide vrouwen. Een keerde daarop terug naar haar vaderland. De ander kreeg een rela tie met een Vlissinger. Toen zij maanden later werd aangehouden door de vreemdelingenpolitie, na een tip van een tandarts, vertelde ze, om uitzetting te voorkomen, dat ze slachtoffer was van een mensenhandelaar en was mis bruikt. Volgens de rechtbank is daar in het geheel geen bewijs voor geleverd. Toen de Middelburger de zaken man in contact bracht met een an dere Bulgaarse vrouw viel een ar restatieteam de woning van de West-Brabander binnen. Het OM dacht namelijk dat hij haar zou ver krachten. De twee zaten echter aan de koffie in het gezelschap van de Middelburger en zijn vriendin. Desondanks werd de zakenman ge arresteerd en zat hij twaalf dagen vast. Advocaat R. Hörchner, de raads man van de zakenman, is blij dat de rechtbank zijn cliënt van alle blaam heeft gezuiverd. Volgens de raadsman wist zijn cliënt dat hij niets onoorbaars had gedaan en vindt hij het nog steeds vreselijk dat hij twee jaar lang in onzeker heid moest zitten. „Twee jaar lang ging hij gebukt onder deze zaak." De allerscherpste prijs. Diverse top Bordeaux wijnen* Bijv.: AOC Médoe Cru Bourgeois Chateau de Verdun of Hauterive 2006 fles 750 ml A35&35 285 Varkensfiletlapjes per kilo 885 Dezzert Grande Chocolate DOME roomijstaart per stuk 50% korting 288 UéSm r1- De aanbiedingen rijn geldig van donderdag 13 maart t/ra zondag 16 maart 2006. Prijswijzigingen, drukfouten en/of ullveikochlvoorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt 0P=0? 'Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar. Niet In alle winkels verkrijgbaar WapenaeR Jonge kaas vers van het mes* per kilo 580 Graag gedaan. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31