Zeeland Middelburgseweg krijgt streep terug Alleen meepraten over fih Muziekcentrum Middelburg WIJ VIEREN FEEST Trouwen en musiceren kan in historische kerk Steekpartij in Vlissingen Witil Twmnmn hi II W\\\\\\\\\W« BINNENKORT MEER NIEUWS 26 Donderdag 13 maart 2008 PZC\N_ VLISSINGEN - Bij een steekpartij in de Scheldestraat in Vlissingen is gisteravond iets na negen uur min stens een persoon gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Om hoeveel gewonden het precies gaat, kon de politie gisteravond laat nog niet zeggen, wel dat er drie verdachten zijn. Over de ernst van de verwondingen en de toe dracht van de steekpartij konden ook nog geen mededelingen wor den gedaan. De verdachten wer den nog verhoord. Stichting organiseert nu een jaar activiteiten in Oost-Souburgse kerk. door Dominica Groenleer OOST-SOUBURG - In de historische kerk in Oost-Souburg zou toch meer te doen moeten zijn dan al leen elke zondag een kerkdienst, vonden de leden van het kerkbe stuur. Ze richtten daarom de stich ting Vrienden van de Historische Kerk Souburg op en vroegen Tobi as Meijer om voorzitter te worden. Dat is nu een jaar geleden; van daag viert de stichting haar eerste verjaardag. De stichting houdt het gebouw in stand en organiseert activiteiten voor in de kerk. „Maar", beklem toont Tobias Meijer, „de stichting staat verder helemaal los van de kerk." Er worden regelmatig con certen, lezingen, symposia, exposi ties en optredens gehouden. De kerk is tegenwoordig ook een 'huis der gemeente'. „Vroeger moest je naar Vlissingen om voor de wet te trouwen, maar dat kan nu ook hier. Ik moet zeggen, dat loopt erg goed. We hebben nu al tien huwe lijken gepland staan." Het is boven dien de bedoeling dat de kerk een functie krijgt als ontmoetingsplek. „Dat lukt aardig. Na een optreden of concert blijven mensen vaak nog even hangen en napraten." Wie denkt dat in de kerk alleen maar kerkkoren optreden, heeft het mis. „We hebben van alles wat. We hebben wel koren, maar pas geleden heeft hier ook een gita rist gespeeld. Op t2 april komt bij voorbeeld de Blue Jeans Big Band, dat is weer heel wat anders." Wat de kerk verder mee heeft voor de concerten is haar goede akoestiek. „De muzikanten die hier komen, vinden de akoestiek echt geweldig. Ze treden daarom heel graag hier op." De muzikanten en koren die optre den in de kerk zijn niet de enigen die enthousiast zijn over de 'nieu we' functie van de kerk. „De be zoekers zijn dat ook. Vooral de lunchconcerten die we elke laatste zondag van de maand hebben, zijn erg populair. Daar komen veel mensen op af" Dat alles zo goed loopt, is grotendeels te danken aan de vrijwilligers van de stichting. „Ja, dat moet wel even gezegd wor den. We hebben heel goede vrij willigers, zonder hen zou dit alle maal niet mogelijk zijn!" Het eenjarig bestaan van de histori sche kerk in Oost-Souburg wordt zaterdag 15 maart gevierd met een concert van Rien Balkenende. Hij zal deze avond de nieuwe vleugel inwijden, die de stichting met be hulp van sponsoren heeft kunnen kopen. De toegang is 10 euro. Kaar ten zijn te koop bij Bruna, Primera en de Vrijbuiter in Souburg en aan de deur van zaal. Stichting Vrienden van de Histori- sche Kerk Souburg bestaat één jaar. Ze viert dit met een concert op 15 maart in de kerk aan het Oranjeplein. Waterschap gaat op termijn belijning voor 80 km aanbrengen. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Middelburgse- weg, tussen Buttinge en Middel burg, krijgt weer een mid- denstreep. Regelmatige gebruikers van de weg pleiten al jaren voor te rugkeer van de witte lijn. Helaas voor hen kan het nog wel een paar jaar duren voor de streep er ook echt staat. Waterschap Zeeuwse Ei landen is bezig op al zijn wegen de juiste belijning aan te brengen en pas als de Middelburgseweg toe is aan een onderhoudsbeurt, krijgt hij ook de middenstreep terug. Wanneer dat is, is niet bekend. De Middelburgseweg krijgt straks in het midden twee onderbroken strepen en aan beide zijden onder broken kantstrepen; de belijning die hoort bij een 8o-kilometer- weg. Het waterschap wil deze Esther van der Valk is voorleeskampioen MIDDELBURG - Esther van der Valk uit Middelburg heeft gisteren de tweede halve finale van het Wal- chers voorleeskampioenschap ge wonnen. Samen met Jelma Bil mag ze naar het Zeeuws kam pioenschap. Dat is op 5 april. Esther las uit 'Mzzzl meiden' van Marion van de Coolwijk. Ze zit op de Acaciahof in Middelburg. Met wijkplannen maakt Mid delburg goede sier, maar over wezenlijke zaken is geen discussie mogelijk. Niks meer aan te doen. De grond voor de nieuwbouw wijk tussen Sint Laurens en Middelburg moet snel gekocht. Anders gaan projectontwikkelaars ermee vandoor. O? Wilt u graag een klein dorp blijven? Wij kijken naar het grotere Middelburgse be lang, dat moet u toch begrijpen. Wethouder Hannie Kool (CDA) kwam dinsdag met een lastige maximum snelheid voor de weg houden en niet teruggaan naar 60, zoals bewoners willen. De Middelburgseweg heeft sinds 2005 geen middenstreep meer. Een aantal inwoners van Grijpsker- ke en Buttinge gaf vlak na het weg halen ervan al aan dat het de streep terug wil. Volgens veel ge bruikers is het onveiliger gewor den sinds de middenlijn weg is. H.W. Krijger, bewoonster van de Middelburgseweg, vond dat toen ook en nu nog. „Die streep is no dig voor de duidelijkheid en over zichtelijkheid, vooral als het don ker en nat is. Bij slecht zicht wij ken mensen soms plots te veel uit en komen ze in de berm terecht. Het is een wonder dat er niet meer ongelukken gebeuren." VLISSINGEN - Gerard Smallegange geeft morgenavond in de biblio theek in Vlissingen een lezing over historische boerderijen in Zeeland. Toegang is tien euro, maar daar voor ontvangt de bezoeker ook het boek Op 't Hof van Smallegan ge. Wie al een boek uit de serie heeft, kan op vertoon ervan gratis naar de lezing. Aanvang: 19.30 uur. door Nadia Berkelder boodschap naar Sint Laurens. Dat ze die niet mooier probeerde te maken dan het was, sierde haar. Middelburg heeft de grond bij Sint Laurens gewoon nodig om in de toekomst voldoende huizen te kunnen bouwen, zei ze. De dorpsbewoners voelden zich in hun hemd gezet. Ze hebben een prachtig plan klaargemaakt voor Sint Laurens: een dorpsvisie. Daar- De buurvrouw van Krijger, H. Schoonen, heeft dezelfde ervarin gen. „Ik ken de weg, maar in het donker rij je toch op de strepen." De twee bewoonsters van de Mid delburgseweg zijn blij met de ge plande terugkeer van de mid denstreep. Minder enthousiast zijn ze over het feit dat de weg een f 8o-kilometerweg blijft. Krijger haalde jaren geleden al handteke ningen op om het waterschap te overtuigen van het nut van het ver lagen van de snelheid. Volgens Krijger is 80 te hard voor de Middelburgseweg. „Het is echt gevaarlijk om vanaf je oprit de weg op te gaan. Vaak is het 'op goed geluk'. Als het mistig is, draai ik het raampje van m'n auto open om te luisteren of er iets komt." Het waterschap wil de maximum snelheid op de Middelburgseweg handhaven op 80 'omdat het gaat om een doorgaande weg, die be langrijk is voor de regionale bereik baarheid'. MIDDELBURG - Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen aan de He rengracht in Middelburg is mor genavond en zaterdagavond geo pend in het kader van de Landelij ke Sterrenkijkdagen. Op beide avonden zijn er vanaf 19.30 uur le zingen. Als het helder weer is, kan in de tuin bij de sterrenwacht met telescopen naar de hemel worden gekeken en zijn misschien de pla neten Mars en Saturnus en nevels en sterrenstelsels te zien. in staan al hun wensen voor de 1 toekomst. En de grootste wens van allemaal is een dorp te blijven. Ook in het dorpsplan, gemaakt on- Ider toeziend oog van de gemeen te, is die wens al uitgedrukt. De dorps- en wijkplannen zijn vo rig jaar voor het eerst verschenen. 'De wens van het gemeentebe stuur is om de betrokkenheid van de bewoners bij hun woonomge ving te verbeteren', staat in het voorwoord. 'Bewoners kunnen nu zelf aangeven waar prioriteit aan gegeven moet worden in Sint Lau rens.' De gemeente doet vervol gens een poging om de wensen in het wijkplan te verwezenlijken. Op de wijk- en dorpstafels is de af gelopen weken uitgebreid gediscus- Tobias Meijer bij het orgel in de historische kerk van Oost-Soubrug. foto Ruben Oreel PW De Middelburgseweg, tussen But- tinge en Middelburg, krijgt bin nen een paar jaar weer een mid denlijn. De maximum snelheid blijft 80 kilometer per uur. Smallegange vertelt over boerderijen of als je niet kunt wachten zie www.mcmiddelburg.nl Lange delft 80 - 0118-63 52 52 Kinderkledingbeurs in Domburg DOMBURG - Peuterspeelzaal Hum- melhonk in Domburg houdt vrij dag en zaterdag weer een beurs met zomerkleding voor kinderen en speelgoed. De kleding- en speelgoedbeurs is op vrijdag van 19.00-20.30 uur. Za terdag is de beurs van 10.00-13.00 uur. De peuterspeelzaal is geves tigd aan de Singel 8 in Domburg. Lezingen in kader van de Sterrenkijkdagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28