Zeeland PZC Heibel over toeristenheffing Veere Krups WALCHEREN 31 T 25 35 Rustige storm op Walcheren P u Voor wie was de dag nou het leukst? Romantiek .(0 Middelburger |j| vindt vuistbijlen in Noordzee dÉÈP Racoon komt met interactieve videoclip Donderdag 13 maart 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Bedrijfsleven keert wethouder unaniem botweg de rug toe. door Henk Postma DOMBURG - Als de gemeente Veere zonodig allerlei uitgaven wil doen om het toeristisch klimaat te verbe teren, dan moet ze dat maar zelf betalen. Het toeristisch bedrijfsle ven past ervoor daar meer toeris tenbelasting voor te innen. Met die 'onthutsende' boodschap keerden de branchevertegenwoor digers onlangs CDA-wethouder Wim van Tatenhove (financiën) de rug toe. Ze weigerden met hem te praten over de besteding van de 195.000 euro die de verhoging in het laatje brengt. Veere wil toeristen volgend jaar per overnachting 1 euro laten beta len, 8 cent meer dan nu. Dat lijkt een peulenschil. Maar op een beet je camping, betekent dat jaarlijks 10.000 euro extra. In volgende ja ren wil Veere dat nog eens ruim verdubbelen. De gemeenteraad droeg de wethouder op eerst eens met de branche-organisaties te pra ten over de besteding van dat geld. Hij ging het overleg in met een dertien projecten tellend lijstje. Daarop prijken plannen voor fiets-, voet- en ruiterpaden, duino vergangen, toiletten, landschapver- fraaiïng, de Westkapelse panora- maweg, en evenementen. Want, al- PW De gemeente Veere wil de toeris- tenbelasting flink verhogen. De branche-organisaties zijn woest. Ze weigeren mee te praten over de besteding van het extra geld. dus de wethouder, het toeristisch bedrijfsleven drong daar al vaak op aan. Maar toen hij eenmaal met Recron, Hiswa, Vekabo en Ho reca Walcheren aan tafel zat, wei gerden die botweg over zijn lijstje te praten. Eerst moest de verho ging van de belasting van tafel. De uitbater van camping De Peke- linge, Twan Vermeulen, hield de gemeenteraad dinsdag voor dat de toerist nu al veel te zwaar wordt belast. Die betaalt 92 cent per over nachting, terwijl een standaard Veers gezin per nacht slechts 50 cent aan gemeentelijke lasten zou betalen. Het bedrijfsleven wil eerst weten welk deel van de bijna 4 miljoen nu eigenlijk in toeristische voorzieningen wordt gestoken. De raad wil dat Van Tatenhove probeert alsnog met het bedrijfsle ven in gesprek te komen. Hij heeft er een hard hoofd in. „Overleg met de kalkoen over het kerstme nu, is een lastige zaak." Toch maar doen, droeg de raad hem op. CDA-raadslid Karin Wouters: „Dan zien we daarna wel of de kal koen al dan niet wordt geslacht." MIDDELBURG - Het KNMI gaf een heus weeralarm af, maar op Wal cheren viel het gisteren mee met de stormschade. De stadsgeweste lijke brandweer moest één keer uit rukken voor een gescheurde boom in de Albardastraat in Vlissingen. De brandweer in Veere is niet uit gerukt. In Vlisssingen waaide wel een stuk zeil van de Westpoort- flat. Ook een deel van het dak van de fietsenstalling van het stadhuis waaide eraf. Op de Nieuwendijk dreigde een raam kapot te waaien en naar beneden te vallen. VLISSINGEN - Een schoolthema over afval en mi lieu is nergens zo levensecht als bij de mannen van de vuilniswagen. Leerlingen van de Frans Nae- reboutschool in Vlissingen mochten hen giste rochtend het hemd van het lijf vragen. Dat deden ze dan ook. In de cabine mochten ze, in de ach terklep en de dag ervoor hadden ze ook al in de Milieustraat gekeken. Na het vuilniswagenavon- tuur kreeg de ochtend een educatief tintje: Veilig Verkeer Nederland legde uit over de dode hoek. „Een héle leuke dag", besluit Theo Marinisse van de reinigingsdienst. foto Ruben Oreel KOOPZONDAG 9 maart 12.00 uur - 17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 -18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur Tip? redactie@pzc.nl Iets meer romantiek wil ze graag. De spontane compliment jes en leuke cadeautjes zijn na ne gen jaar relatie wat afgenomen. Maar haar subtiele hints worden gelukkig nog wel gehoord. Op Valentijnsdag stond er 's och tends een rode roos op haar te wachten en sinds kort legt hij el ke ochtend steevast verrassend lieve briefjes op het aanrecht. Zondagochtend - het was laat ge worden de vorige avond - keek hij haar met z'n blauwe ogen aan. Even klopte haar hart snel ler, tot zijn nuchtere Zeeuwse di rectheid weer boven kwam drij ven. „Jemig", zei hij. „Wat heb jij vandaag enorme wallen onder je ogen zeg." Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a.s. Beertender B90 veilingkrantei Datum: Maandag 17 maart 2008 Locatie: Stadsschouwburg Middelburg Aanvang: 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) Toegang: gratis Aanmelden: debat@pzc.nl of 0113 - 315 660 lees vind leef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27