Berging kost duiker leven Twintigduizend bolussen, maar wel snel graag pzc^g© déDRVKKERY WÈ00tW 2 en 3 KIS ie ie Stormtoeristen komen aanwaaien Donderdag 13 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 62 - Brandweerman (38) overleden na ongeval in kanaal bij Westdorpe. door Raymond de Frel WESTDORPE - Het drama rond Aar- nout Zegers, de vader van de twee kinderen die tweeënhalve week ge leden in Roosendaal om het leven zijn gebracht, heeft een derde le ven geëist. De 38-jarige duiker Wim Matthijs- sen van de brandweer Terneuzen overleed gisteren in het ziekenhuis van Gent. De man maakte deel uit van een duikploeg die bezig was met de berging van de vermoedelij ke auto van Zegers in het kanaal ter hoogte van Westdorpe. De dui ker werd naar de kant gebracht door een collega, waarna hij is ge reanimeerd. De duiker werd gezien de ernst van zijn toestand direct naar het Universitair Ziekenhuis in Gent ge bracht. Daar overleed hij aan het begin van de avond. Burgemeester Jan Lonink van de gemeente Terneuzen stelt dat het om een zeer ervaren duiker gaat. „We weten niet wat de oorzaak is van het incident. Alle procedures, zoals bijvoorbeeld het aanlijnen van de duiker aan een tweede man aan de kant, zijn goed uitge voerd. Hij kan desondanks in de problemen zijn geraakt. Of mis schien is hij wel onwel geworden. Het is nog gissen naar de oor zaak", aldus Lonink gisteravond. Na het overlijden van de duiker Een duiker is overleden na een ongeval bij het bergen van een auto in het Kanaal Gent-Terneu- zen. De auto is waarschijnlijk van de vermiste Aarnout Zegers. heeft de leiding van de brandweer diens collega's ingelicht. De berging van de auto is na het ongeval met de 38-jarige duiker gis termiddag en -avond voortgezet. De auto ligt veertig meter van de kant, op ongeveer acht meter diep te. Gisteravond laat was het voer tuig nog niet geborgen. De oor spronkelijk uit Zeeuws-Vlaande- ren afkomstige Zegers is sinds de dood van zijn twee kinderen spoorloos. De politie heeft sterke vermoedens dat het om de zwarte Volvo van Zegers gaat. pagina 2: gissen en speculeren PSV gaat verder in Uefacup na penalty's eindhoven - PSV is doorgedron gen tot de kwartfinale van de Uefa cup. De Eindhovenaren versloe gen Tottenham Hotspur na straf schoppen. De misser van Chim- bonda namens de Engelsen zorgde voor de beslissing. Danko Lazovic miste als enige PSV'er. Na de reguliere speeltijd was de eindstand in Eindhoven o-i door een doelpunt van Dimitar Berba- tov. In de heenwedstrijd in Lon den won PSV ook met o-i, waar door een verlenging noodzakelijk was. Daarin werd niet meer ge scoord. meer Uefacupvoetbal op pagina 39 Belasting topinkomens is 'een wassen neus' den haag - De voorstellen van het kabinet voor de aanpak van topin komens in het bedrijfsleven zijn een wassen neus. Bedrijven zullen de maatregelen ontwijken of uit wijken uit naar een land waar de fiscus minder streng is. Dat zegt Steven Schuit, hoogleraar corpora te governance aan universiteit Nyenrode. Minister Wouter Bos van Financiën wil werkgevers 30 procent belasting laten betalen over bonussen en gouden hand drukken boven een half miljoen euro, als die het jaarinkomen over schrijden. Ook beloningen bij over names worden aangepakt. Ter Horst is gul genoeg geweest reageer op www.pzc.nl Zie pagina 4 mhii m Het wordt tijd voor acties in de zorg 62% HHHHI38% aantal reacties: 425 Traktatie voor alle klanten van jarige Westerscheldetunnel. door Ben Jansen borssele - Een gul gebaar van de jarige Westerscheldetunnel. Alle klanten krijgen morgen een bolus. Alle klanten? Op basis van het aan tal passages in 2007 (5,2 miljoen) moeten dat 14.247 bolussen zijn. „Meer", zegt woordvoerder Ingo de Moor van de NV Westerschel detunnel. „We hebben er 20.000 besteld, want we houden natuur lijk rekening met auto's waarin be halve de bestuurder ook passagiers zitten." Maar hoe kom je aan 20.000 bolussen? Want, ter verge lijking, bakkerij Den Soeten Inval in Goes - dinsdag winnaar van de Zeeuwse Bolustrofee - maakt er op een drukke dag 1500. De Westerscheldetunnel heeft de lekkernijen besteld bij de Terneu- zense vestiging van de industriële bakkersketen Bakkersland. „Nee hoor, zoveel bolussen is geen pro bleem", zeggen ze daar. „Gewoon een kwestie van organiseren." En verpakken, want alle bolussen wor den apart in een plastic zakje ge stopt dat met een sticker is dichtge plakt. De Moor: „We hebben bewust niet gekozen om ze gewoon met een servetje aan te reiken. Dan gaan mensen die bolus meteen op eten. Dat vinden we niet veilig." Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl ENM*a»X**—h. Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binne- land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 14 en 15; Econo mie: 17 Beurs: 18; Boeken: 19; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34 en 35; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1688 555530 los nummer 1,40, zaterdag 2,00 HET WEER: Buien Bpfe. K'--U De duikploeg en andere brandweerlieden staan bijelkaar nadat hun collega naar het ziekenhuis in Gent is gebracht. foto Camile Schelstraete t/m 22 maart Boekenweekgeschenk GRATIS bij aankoop van 11.50 aan Nederlandstalige boeken Bernlef, De Pianoman vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met groentesoep, stamppot andijvie en griesmeel 15.00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 15 maart 11.00 uur Douwe Draaisma m De Heimweefabriek (gratis kaarten: 0118 - 886 870) 14.00 uur Brak preview toneelstuk De Zeeuwse Komedie 15.00 uur Toon Hermans m.m.v. Philip Paar, Coen van Orsouw jr en Maurice Hermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1