Buitenland 'Geen vergunning om te beledigen' mm Dirie sinds vlott 2003 geen VN-gezant Nederlands schip mislukt Stootkussens om lantaarns SPECIALIST IN POLYESTER EN BOUWKUNDIGE ZWEMBADEN ^Nundert tegen sms'ende wandelaars Mafïiaverdachte is te dik voor cel 1 O Donderdag 13 maart 2008 PZC LES SABLES-D'OLONNE - De derde poging om het gisteren rederij Amasus Shipping, beheerder van ven van Les Sables-d'Olonne in Bretagne binnen Nederlandse schip Artemis dat in Frankrijk op het schip. te varen, maar raakte door de storm uit koers en het strand ligt vlot te trekken, is mislukt. Dat zei Het lege schip probeerde maandagochtend de ha- liep vast op het strand. foto David Vincent/AP 'Ontvoerde' Somalische ex-fotomodel mocht titel niet meer voeren. NEW YORK - Het Somalische ex-fo tomodel Waris Dirie is al sinds 2003 geen ambassadrice van de Verenigde Naties meer. Ook mag zij die titel niet langer voeren. Dat heeft een woordvoerder van het bevolkingsfonds Unfpa in New York gisteren gezegd. Waris Dirie zal volgens hem zelf'op kor te termijn' met een 'rectificatie' ko men. Dirie verdween vorige week in Brussel en was enkele dagen spoor loos. Toen zij plotseling weer op dook, wilde zij niets zeggen tegen de Belgische politie. Op dit moment ligt zij in het zie kenhuis in Wenen, haar woon plaats. Afgelopen maandag vertelde zij dat ze in Brussel was ontvoerd door een taxichauffeur, die haar enkele dagen vasthield en probeer de te verkrachten. Zij beschuldig de de Belgische politie er van haar als een prostituee te hebben be handeld. Dirie werd in 1997 door Unfpa aan gesteld als 'goodwill ambassadrice' in de strijd tegen genitale vermin king van vrouwen, maar in 2003 hield die samenwerking op. Bij pu blieke optredens, zoals vorige week in Brussel, is zij de titel blij ven gebruiken. Unfpa-woordvoerder Abubakar Dungus ontkende berichten in het Belgische dagblad De Morgen dat 'terugkerende problemen als ge volg van alcohol' de reden voor de beëindinging van de samenwer king zijn. „Beroemdheden komen en gaan. Dit zijn altijd tijdelijke program ma's", zei hij. De huidige 'goodwill ambassadors' van het bevolkingsfonds Unfpa zijn onder anderen voormalig Spi ce Girl Geri Halliwell en de Bel gische seksuologe Goedele Lie- kens. PALERMO - Een verdacht maffialid is wegens zijn gewicht uit de ge vangenis gehaald en onder huis arrest geplaatst. De 210 kilo's van Salvatore Ferranti zijn een te zwa re last voor het gevangenisperso neel. De rechtbank in de Siciliaan- se hoofdstad Palermo bepaalde dat Maud de Boer (Raad van Europa) keert zich tegen film Wilders. LONDEN - Vrijheid van meningsui ting kan niet worden beschouwd als een vergunning om te beledi gen. Dat stelt Maud de Boer, plaats vervangend secretaris-generaal van de mensenrechtenorganisatie Raad van Europa. Zij vindt het tijd dat Europeanen die echt geloven in de fundamente le waarden van de samenleving, ge bruikmaken van hun vrijheid van de 36-jarige Ferranti zijn voorar rest thuis mag uitzitten. Geen van de vijf gevangenissen waarin hij verbleef, kon respect voor zijn menselijke waardigheid beloven. Ferranti moest bij alle lichamelijke handelingen door bewakers wor den geholpen. meningsuiting, 'en nee zeggen te gen hen die vooroordelen en angst oproepen'. Volgens De Boer zal de anti-Koranfilm van Geert Wilders levens in gevaar brengen „En het zal ook een enorm sterke propa ganda teweegbrengen die zal wor den gebruikt voor het recruteren van extremisten." De Boer wees er verder op dat het 1^ De Raad van Europa wil religies beschermen tegen beledigingen. Maud de Boer van de mensen rechtenorganisatie keerde zich gisteren tegen de Wildersfilm. 'Cotovina is onschuldig en bedwong Mladic' DEN HAAG - Het loegoslavië-Tribu- naal heeft 'geen bewijs' tegen Ante Gotovina, vindt de verdediging van de Kroatische generaal. Hij zou volgens zijn advocaten zelfs een grote rol hebben gespeeld bij het bedwingen van de Bosnisch-Servische legerleider Mla dic. Gotovina staat terecht voor zijn rol bij Operatie Storm in 1995. Zijn leger veroverde toen de afvalli ge Servische Krajina-republiek. Parlement Kosovo zoekt nieuw volkslied PRIST1NA - Het parlement in Ko sovo heeft gisteren een wedstrijd uitgeschreven voor een nieuw volkslied. De winnaar krijgt 10.000 euro. De voormalige provincie van Ser vië riep onlangs de onafhankelijk heid uit. Het volkslied moet 'on derscheidend, uniek en origineel' zijn. Deelnemers moeten zich met name richten op de melodie. Europese Hof van de Mensenrech ten al beperkingen heeft opgelegd op de vrijheid van meningsuiting om religies te beschermen tegen grove beledigingen. „Dat ging toen over het christelijk geloof Ik neem nu hier geen standpunt in of de film wel of niet moet worden ver boden, maar ik geloof dat mensen het recht hebben op hetzelfde res pect voor hun religie, of ze nu christen, jood, moslim, boeddhist of van welk geloof dan ook zijn", sprak zij in Londen. De door de Navo-geleide troepen hebben zich gisteren in Afghanis- EP eist bescherming homoseksuele Iraniër tan gedistantieerd van de Deense Mohammed-cartoons en de film van Wilders. Afghaanse demon stranten hadden Kabul opgeroe pen de banden met Denemarken en Nederland te verbreken en hun troepen weg te sturen. Volgens een Navo-woordvoerder respec teert de organisatie alle religies, in clusief de islam. Navo-baas Jaap de Hoop Scheffer uitte eerder zijn be zorgdheid over de film. Volgens hem zouden mensen die de film 'verkeerd begrijpen' zich mogelijk vijandiger gedragen tegenover Deense en Nederlandse militairen. showroom Jan-van www.janvansundGrt.nl Lólcïcerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, Di t/m Do 9.30-17.30 uur Vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) Za 9.30-17.00 uur STRAATSBURG - Het Europees Parle ment (EP) eist van de EU-Ianden dat een homoseksuele Iraanse asiel zoeker bescherming wordt ver leend. Mehdi Kazemi (19) dreigt te worden teruggestuurd naar Iran, waar hij vanwege zijn homoseksua liteit vrijwel zeker de doodstraf krijgt. Groot-Brittannië weigerde hem asiel. Nederland deed dat ook, omdat hij al in Groot-Brittan- nië asiel had aangevraagd. Traangas verjaagt monniken in Tibet LLASA - De politie heeft in de Tibe taanse hoofdstad Llasa met traan gas een betoging van zeshonderd Tibetaanse monniken uiteengedre ven. Het was gisteren de tweede dag dat er in Llasa is betoogd tegen de Chinese overheersing. Nog nooit was er in Llasa zo'n grote menigte op de been. De betogers eisen de vrijlating van monniken die dinsdag werden gearresteerd. LONDEN - Onoplettende sms'ers lo pen in een Londense straat sinds kort minder gevaar, doordat de lan taarnpalen stootkussens hebben gekregen. Als de proef slaagt, krijgen ook an dere Britse steden zogenoemde sa fe text-straten. Textingis het En gelse woord voor sms'en. De bescherming om de lantaarnpa len is een initiatief van een liefda digheidsinstelling en een telefoon maatschappij. Zij begonnen hun actie in de Brick Lane, die als de gevaarlijkste straat voor sms'ers in Londen geldt. Volgens een recent Brits onder zoek is een op de tien lopende sms'ers wel eens ergens tegenaan gebotst. De soms pijnlijke gevolgen kregen al een eigen naam: 'walking and texting'-ve rwondingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10