U/ERKEN ÖOUUJ Woensdag 12 maart 2008 15 Veelal buiten aan de slag in weer en wind, slepen met zware spullen en dat ook nog onder flinke tijdsdruk. Wie heeft daar nu zin in? Deze nuchtere mensen uit de bouw! Ze leggen uit hoe ze in het vak zijn gerold en waar ze bijna dagelijks tegenaan lopen. Vakmensen met liefde voor hun werk. de platte structuur met korte lij nen. Wat maakt het leuk? De uitdaging: bouw staat altijd onder tijdsdruk. De snelheid en het direct oplossen van pro blemen, waardoor iedere dag anders is. Met steeds weer nieu we mensen. Hoe ziet u uw carrière? Omdat ik een hogere opleiding heb, hoop ik door te groeien. Daar moet ik echter wel erva ring voor opdoen. Is dit wat u ambieerde? Ja, want ik zit midden in een combinatie van theorie en prak tijk. Ik heb veel vrijheid en ben buiten. De verantwoording die ik erbij draag, houdt me scherp. Waarom werken in de bouw? Van kind af was ik geïnteres seerd in techniek met duidelij ke voorkeur voor bouwkunde. Wat voor opleiding? Ik ben gestart met MTS rich ting bouwkunde. Daarna HTS. Ik vond een stageplaats bij bouwbedrijf De Delta. Hier ben ik daarna ook gaan wer ken. Sluit de opleiding goed aan? Ja. Mijn theoretische kennis kan ik toepassen in de praktijk. Maar ik leer nog dagelijks bij. Waarom dit bedrijf? Ten Anker heeft altijd grotere en ingewikkeldere projecten. De daarbij horende uitdaging trekt me erg aan. Maar daar naast kan ik me goed vinden in met onderaannemers. Ik doe de tekening controle en bereken en bewaak het kostenplaatje. Waarom een eigen bedrijf? Dat zit gewoon in het bloed denk ik. Het idee van vrijheid! Wat maakt het werk leuk? Dat je iets maakt, iets bouwt en dat je iets achter laat. Ook dat je met mooi weer buiten bent. Minder leuke kanten? Je moet ook presteren en buiten zijn op momenten dat je zelfs je hond nog niet zou buiten laten. Het buiten zijn is echter wel ge zond en gelukkig heb ik ook wel binnenwerk. Gaan uw zoons u opvolgen? Die heb ik de vrije keus gelaten. De twee oudsten kozen voor iets anders. De jongste is pas tien. Ik ga voorlopig nog gewoon zelf door. Wat is uw opleiding? Destijds kreeg je de theorie op de LTS en leerde je het vak in de praktijk. Volgens mij leer je daar nog steeds het meeste. Waaruit bestaat uw werk? Niet alleen uit metselen. Ik doe de hele specie kant zoals bijvoor beeld tegelzetten en stucwerk. Waarom een baan in de bouw? Via het bedrijf van mijn oudere broers kwam ik 45 jaar geleden in de bouw terecht. Het metselen kreeg ik met de paplepel ingego ten. Waarom een baan in de bouw? Ik kwam via mijn stage in de bouwwereld terecht. Het hecti sche en dynamische trok me meer aan dan het achter een te kentafel zitten op een architecten bureau. Hoe sluit de opleiding aan? Ik heb HTS bouwkunde gedaan. Daar krijg je handvaten mee, maar het vak leer je pas in de praktijk. Wat zijn uw werkzaamheden? Ik verzorg de inkoop van bouw materialen en treed in contact Hoe is het als vrouw in de bouw? Ik ben er aan gewend en heb er ook geen moeite mee. Sommige oude rotten in de bouwwereld hebben er echter wel eens moeite mee om met een vrouw te moe ten werken. Maar als ze me een maal kennen, verloopt het door gaans goed. Wat maakt het werk leuk? Dat je meewerkt aan iets dat lang blijft staan. Zijn er minder leuke kanten? De hoge werkdruk. Ook de druk van de verantwoording die ik draag, is soms erg hoog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97