UiERKEN bOUUjr UR Leen van Gilst (57), 's Heer-Hendrikskinderen installateur/eigenaar 101 Woensdag 12 maart 2008 door Monique Veelal buiten aan de slag in weer en wind, slepen met zware spullen en dat ook nog onder flinke tijdsdruk. Wie heeft daar nu zin in? Deze nuchtere mensen uit de bouw! Ze leggen uit hoe ze in het vak zijn gerold en waar ze bijna dagelijks tegenaan lopen. Vakmensen met liefde voor hun werk. Waarom een baan in de bouw? Na mijn ULO opleiding kwam ik terecht op de tekenkamer van een installatiebedrijf Maar ik wilde liever naar buiten, in de bouw. Na de cursus Gawalo (=gas, water en lood) voor 2e en te monteur ging ik een gastechnische en watertechni- sche cursus volgen en heb mijn middenstandsdiploma behaald. Sluit de opleiding goed aan bij de praktijk? De huidige opleidingen zijn deels theoretisch en deels prak tisch en sluiten prima aan bij wat er op de werkvloer ver wacht wordt. Waarom een eigen bedrijf? Ik werkte bij een groot bedrijf en zag wat er allemaal fout ging. Het leek me prettiger alles in eigen hand te hebben. Ik ben gestart met een klein lood- gietersbedrijf Nu heb ik vier mensen in dienst, waaronder een van mijn zonen. We heb ben een breed pakket: dakbe dekking, dakgoten en badka merinstallaties. Maar het accent ligt op cv ketels. Wat maakt het werk leuk? Vooral de omgang met de men sen. Het is fijn als je in goede harmonie met de klant kunt werken en goed advies kunt ge ven. Daarbij is het werk ook erg afwisselend. Je doet geen uur hetzelfde werk. Hoe ziet u de toekomst? Die zal vooral gericht zijn op duurzaamheid en alternatieve energie. Waarom een baan in de bouw? Het is er leuk en afwisselend wer ken. Daarbij werk ik graag met mijn handen. En het timmer werk lag me van begin af meer dan bijvoorbeeld metselen of wer ken met metaal. Waarom werken bij De Delta? Ik werk hier sinds drie jaar en stuur een club van drie mensen aan. Het werk sluit goed aan bij mijn voorkeur, ik zit nu namelijk in het beton timmeren. Dat is weer eens een andere tak. Wat maakt het werk leuk? De omgang met mensen, de span ning van het kraanwerk en de ver antwoordelijkheid. Hoe ziet u uw carrière? Ik denk dat daar nog weinig ont wikkeling in zit. Op de lange ter mijn zal ik wel terug moeten naar het gewone timmerwerk. Als je ouder wordt, wordt het be ton timmerwerk lichamelijk waar schijnlijk te zwaar. Wat voor opleiding hebt u gehad? Ik ben na de technische school op mijn 15e gaan werken. Een dag per week naar school om me verder te bekwamen. Hoe sluit de opleiding aan? Prima. Maar je leert het uiteinde lijk in de praktijk. Frank Thissen (31), Heinkenszand stukadoor Thisfra Stucwerken Waarom een baan in de bouw? Mijn vader was stukadoor. Ik kreeg het dus met de paplepel in gegoten. Het trok me omdat je met je handen werkt en je iets moois maakt. Wat voor opleiding? In feite leer jet vak pas in de prak tijk. De dichtstbijzijnde stuka doorsopleiding is momenteel in Gilze Rijen. Wat houdt het werk in? Het stukadoren van plafonds en maken van ornamenten in be staande en nieuwe woningen. Daarnaast het afwerken van wan den door bijvoorbeeld het aan brengen van sierpleister. Met wat voor materialen werkt u? Vooral met gips en cement ge bonden materialen. Soms is het wel stoffig. De risico's voor de ge zondheid zijn echter miniem door het gebruik van stofmas- kers. Is het zwaar? ja. |e werkt namelijk boven je macht of in kromme houdingen. Schenkt dit werk u voldoening? Zonder meer, want ik vind het leuk werk. Als je het goed doet kun je er bovendien een goed be legde boterham mee verdienen. Waarom een eigen bedrijP Mijn vader werkte ook voor zich zelf. Ie hebt dan toch een bepaal de vorm van vrijheid en je draagt je eigen verantwoordelijkheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 92