L Woensdag 12 maart 2008 9 Bij chemische bedrijven zijn ze er aan gewend dat het personeel altijd een helm moet dragen. In de bouw is dat niet zo strak Voorgeschreven. Het hangt met andere woorden af van de omstandig heden. Bij bestratingen is het niet gebruikelijk, op bouwlocaties weer wel. Helmen zijn er in vele kleuren. a grote veiligheidsbril maakt het ook voor ;rs mogelijk de ogen goed te beschermen, igen is het dragen van een dergelijke bril om te voorkomen dat hout- of steensplin- ogen terechtkomen. Van deze versie is er iaat, maar er bestaan ook andere modellen, elastische band in plaats van pootjes eeld. Hesjes zijn voor stratenmakers verplicht. En eigenlijk is dat altijd het geval als sprake is van een klus waarbij de zichtbaarheid een factor is. Reflecterende banden op het hesje zijn om die reden onmisbaar. Wel kan de kleur van de hesjes nogal verschillen: naast het hier getoonde oranje zijn er natuurlijk ook gele versies. En gemeentewerkers hullen zich soms in het groen. Pilon Voor dit kunststof rood-wit gestreepte hulpmiddel bestaan verschillende namen. De een spreekt simpelweg van een 'pion', maar verkeerspilon of wegenpilon is een meer precieze omschrijving. Dat geeft ook meteen aan wanneer de pilon wordt gebruikt: bij afzettingen. Cehoorbeschermers Overal waar lawaai is worden gehoorbeschermers gebruikt. Dus ook in de bouw. Hier zijn ze verplicht als een werknemer dagelijks blootgesteld wordt aan een geluidsniveau van meer dan 85 decibel. Overigens produceert een foodprocessor op volle toeren al een dergelijk niveau. Geluid vanaf 90 db (predikaat: 'zeer f hinderlijk') vereist oordoppen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91