U/ERKEN bOUVJLf UP) Woensdag 12 maart 2008 7 Waarom een baan in de bouw? Oe, dat is lang geleden joh! Tja, je moet een keuzen maken hè. Ik vind het leuk om met mijn handen bezig te zijn en wil vooral niet de hele dag op kan toor tussen vier muren zitten. Waarom juist stukadoor? Het is een uitstervend beroep. Er zijn weinig mensen voor te vinden. Volop werk dus. Welke opleiding heeft u hiervoor gevolgd? „Ik ben naar de stukadoor- school in Den Bosch geweest. Je moet je niet vergissen hoor, je wordt niet zomaar stuka door. Daar heb je zes jaar MBO voor nodig." Veelal buiten aan de slag in weer en wind, slepen met zware spullen en dat ook nog onder flinke tijdsdruk. Wie heeft daar nu zin in? Deze nuchtere mensen uit de bouw! Ze leggen uit hoe ze in het vak zijn gerold en waar ze bijna dagelijks tegenaan lopen. Vakmensen met liefde voor hun werk. Hoe kijken anderen tegen uw vak aan? Mensen denken vaak dat het makkelijk is, tot ik ze het zelf even laat proberen. Meestal valt de hele prut dan weer op de grond. Achteraf vinden ze het dan heel knap dat ik het kan. Is het werken in de bouw daad werkelijk zo leuk als u hoopte? a, ik kom vaak ergens binnen waar het zo'n enorme puin hoop is dat de bewoners met hun handen in het haar zitten. Ik vind het na zoveel jaar dan nog steeds een heel mooi ge voel om ze achter te laten met weer een net, mooi huis. door Crissy Mulder Andre Elschot (55), Oosterhout voorman sloper (leermeester) Waarom een baan in de bouw? Ik werkte eerst als slager, maar dat trok me toch niet echt. Ik ben toen in de bouw gaan werken om dat dat, zo'n 35 jaar geleden, het beste betaalde. Iedereen gaat uit eindelijk toch voor het geld. Hoe bent u in dit werk beland? Je hoeft geen opleiding te volgen voor het vak. Ik ben er gewoon in gerold. Er is altijd wel een ouder iemand die je dan helpt. Wat zijn de dagelijkse bezigheden? Ik heb een leeftijd bereikt dat ik niet zo gemakkelijk meer vooruit kan. Ik geef de jongens nu advies over hoe ze het beste kunnen slo pen en kijk naar de veiligheid. Ei genlijk ben ik nu een beetje die oudere persoon. Hoe kijken anderen tegen uw vak aan? Als ik vijf minuten over mijn vak heb gepraat, krijgen mensen er begrip voor. Daarvoor denken ze dat slopen 'met zo'n grote bal te gen de muur slaan' inhoudt. Maar er komt veel meer bij kij ken. Zoals? Het kijken naar de veiligheid bij voorbeeld. Je jongens moeten na tuurlijk niet van het dak vallen. Voor de sloop moet er ook gesor teerd worden. Je kunt niet zo maar even alles neerhalen. Waarom een baan in de bouw? Toen ik twaalf was, kon ik niet zo goed leren. Nou ja, eigenlijk wilde ik het gewoon niet. Ik ben toen naar de lts gegaan. Van mijn vader moest ik daarna doorleren voor aspirant gezel. Toen heb ik ook maar meteen voor aanne mer geleerd. Bent u daarna meteen aan de slag gegaan als aannemer? Nee, ik heb eerst gewoon voor een bedrijf inde bouw gewerkt. Ik wilde nog niet meteen in die ellende belandden die je mee maakt als je voor jezelf begint. Wat zijn de dagelijkse bezigheden? Ik werk voornamelijk voor parti culieren. Dan doe ik echt van al les. Deuren zetten, dakkapellen aanbouwen en nog een hoop van dat soort klussen. Het leuk ste is de afwisseling in het werk. Je bent ergens zes of acht weken en dan ga je weer naar een nieu we plek. Is werken in de bouw daadwerke lijk zo leuk als u hoopte? Ik heb er nooit een hekel aan ge had. Iedereen heeft weieens een dag waarop je echt geen zin hebt, maar over het algemeen ben ik heel tevreden zo. Mijn kinderen willen ook de bouw in en dat moedig ik zeker aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89