'Hond die niet wil, bijt wel van zich af KRAS, BOEK ONLINE of bel 0900-9697 5 PZC Woensdag 12 maart 2008 7 Seks met dieren is in Nederland nog niet strafbaar. foto GPD Kamermeerderheid lijkt voor verbod op alle seks met dieren. door Simonne van Gennip DEN HAAG - Wie geen liefhebber is, moet op z'n minst een sterke maag hebben als hij op internet of dvd dierenporno bekijkt. PvdA- Tweede Kamerlid Harm Evert Waalkens komt deze week met zijn wetsvoorstel in het parlement, waarin seks met dieren strafbaar moet worden gesteld. Seks met dieren is handel, gouden handel. Voor pornobedrijf Topsco- re uit Doetinchem is het 'de kers op de taart'. „De behoefte eraan is groot", zegt directeur Roy. Hij wil wel praten, maar niet met zijn vol ledige naam erbij; hij zit ook in 'an dere zaken dan de porno' en die kunnen worden geschaad. Behalve de films die hij via inter net of seksshops verkoopt, krijgt hij dagelijks verzoeken. „Mensen die willen meespelen in films, hun huiskamermateriaal aanbieden of van ons een hond willen lenen." Maar Topscore heeft geen honden, Geen therapie tegen bestialiteit en maakt zelf geen films. De opna mes worden in Hongarije (hon den) en Brazilië en Peru (paarden) gemaakt. Topscore koopt en ver koopt de beelden. Jaarlijks zet Topscore zo'n twee miljoen euro om met dierenporno, meer dan wat hij verdient aan zijn 'normale porno'. Ook Hans Lisman, eigenaar van een ander pornobedrijf en 'groot geworden dankzij de dierenseks', bevestigt dat deze films meer ople veren. „Ze zijn duurder." Vroeger maakte Lisman (die de achter naam van zijn moeder gebruikt om zijn kinderen te beschermen) zelf films, maar daar is hij mee ge stopt. Ook organiseert hij geen maandelijkse liveshows meer. „Door alle publiciteit liep de be langstelling terug." Lisman laat de films nu in onder meer Brazilië maken en verspreidt die wereld wijd. Maar ook die handel staat onder druk sinds vorig jaar grote credit cardmaatschappijen betalingen voor extreme internetseks weige ren. En als het aan de politiek ligt, is dierenporno binnenkort verle den tijd. Naar verwachting steunt een Kamermeerderheid deze week het voorstel van PvdA'er Harm Evert Waalkens om alle seks met dieren te verbieden. De twee direc teuren willen dan een 'miljoenen claim' bij de staat indienen. Seks met dieren kwam op de poli tieke agenda toen in 2004 een po nyverkrachter vrijuit ging. Justitie kon hem niets ten laste leggen: be stialiteit is in Nederland alleen strafbaar als dierenmishandeling 'Nederland is een vluchtheuvel geworden voor deze rotzooi' bewezen kan worden. Protest uit onverwachte hoek - pornoprodu- cente en -actrice Charisma Gold begon samen met de Dierenbe scherming een campagne tegen 'die zieke dierenporno' - vergroot te die maatschappelijke veront waardiging. Waalkens verdiepte zich in de commerciële dierenseks en 'schrok zich dood'. Doelend op de vele die renpornosites zegt hij: „Je komt te recht in de krochten van de samen leving, de ranzigheid springt ervan af. Omringende landen hebben hun wetgeving wel op orde, waar door Nederland een vluchtheuvel is geworden voor deze rotzooi." Wie geen liefhebber is, moet op zijn minst een sterke maag hebben als hij op internet dierenporno be kijkt. Vrouwen die zich laten pene treren door paarden en honden of deze dieren bevredigen, horen tot de minst extreme vormen. Pervers en grensoverschrijdend, vindt Waalkens. Maar of het voor het dier schadelijk is? Onder anderen Midas Dekkers wees erop dat seks met dieren sinds mensenheugenis plaatsheeft. Eerder merkte de bioloog op dat 'als ik dat kleine dingetje van mij in een koe steek, die daar absoluut geen last van heeft'. Ook Waal kens - behalve parlementariër ook veehouder in Oost-Groningen - er kent dat schadelijkheid niet altijd vaststaat. „Maar we kunnen het de dieren niet vragen. In onze samen leving hoort het bij onbetamelijk gedrag, met kans op excessen en geweld. Denk bijvoorbeeld aan de bende van Kraggenburg die asiel- zoeksters dwong tot seks met die ren." Waalkens wil daarom een verbod op alle bestialiteit - ook in de pri- vésfeer. „Nee, ik vind het niet erg als iemand met zijn huisdieren in bed ligt. Maar seks gaat te ver, en soms gaat het van kwaad tot erger. Hoe justitie dat moet controleren? Bij een donkerbruin vermoeden van huiselijk geweld trekken we de voordeur open. Dat kan hierbij ook. We hebben het wel over weerloze dieren." Weerloze dieren? De directeur van Topscore lacht. „Als een hond iets moet doen wat hij niet wil, bijt hij van zich af Een paard laat zich heus niet willoos pijpen. Ik zie het probleem niet. Mensen raken uit gekeken op normale porno." De behoefte aan seks met dieren (zoöfilie) is in Nederland in psychiatri sche termen geen officiële stoornis. Voor zover bekend, zijn er geen specifieke therapieën voor. Het Trim bos-instituut, het landelijk kennisinstituut voor geestelijke gezondheids zorg, houdt geen gegevens bij over de aantallen zoöfielen. Bij het behandelcentrum voor zedendelinquenten De Waag melden zich jaarlijks 'hooguit een paar mannen' vanwege seks met dieren, zegt woordvoerder J. Hendriks. Vaker komt het volgens De Waag voor dat be stialiteit onderdeel blijkt van een breder patroon van zedendelicten, zoals het up- of downloaden van kinderporno. In algemene zin kan volgens Hendriks gesteld worden dat deze mannen seksueel grensoverschrijdend gedrag vertonen. Zij leven veelal geïsoleerd waardoor hun gedrag niet door hun omgeving wordt gecorrigeerd en kunnen de grenzen van een ander moeilijk inschat ten. De behoefte aan seks met dieren kan voorkomen uit de behoefte 'al les te doen wat anders is' of vanuit een bepaald soort verzamelwoede. In Nederland is zoöfilie lange tijd strafbaar geweest. Ruim twee eeuwen geleden stond op bestialiteit de doodstraf - voor mens en dier. Scherp geprijsd'. Een fantastische en zeer aantrekkelijk geprijsde rondreis, waarbij alle highlights tussen Lissabon en Porto aangedaan worden! Gaat u deze zomer mee met KRAS? 8 dgn AUTHENTIEK PORTUGAL v.a. 699 Vanuit Lissabon, waar we onder meer het JerOnimo-klooster bewonderen, reizen we naar Sintra en het barokpaleis van Mafra. Via keramiek- stadje Alcobaca bereiken we de gezellige universiteitsstad Coimbra en het trendy Porto. En wat dacht u van het religieuze Braga en het historische Guimaraes? INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Lissabon en Porto-Amsterdam met TAP, vlieg- en luchthaven- belastingen, rondreis per comfortabele bus, verblijf in goede hotels, 7 x ontbijt, 5 x diner, Ned.sprekende reisleiding, excursieprogramma. Vertrekdata: donderdag van 1/5 t/m 16/10 Mei v.a. 745 Augustus v.a. 699 Juni v.a. 735 September v.a. 756 Juli v.a. 766 Oktober v.a. 716 Prijzen zijn o.b.v. 2 pers. Voor reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/35050 waarom zou je verder zoeken Onze absolute Portugal-topper! Alle hoogte punten van dit prachtige vakantieland in één fantastische rondreis tegen een absolute bodemprijs! Dat kan alleen bij KRAS! 11 dgn PARELS VAN PORTUGAL v.a. 799 We maken kennis met de vele bezienswaardig heden van de mooie Portugese hoofdstad Lissabon, waarna we het kleurrijke Sintra bezoeken. Ook het ommuurde Obidos staat op het programma, evenals bedevaartsoord Fatima, historisch Coimbra en niet te vergeten de bruisende havenstad Porto! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Sevilla, vlieg en luchthavenbelastingen, rondreis per comfor tabele bus, verblijf in goede hotels, 10 x ontbijt, 6 x diner, Nederlandssprekende reisleiding, het beschreven excursieprogramma. Vertrekdata: zaterdag van 26/4 t/m 13/9 April 26 €899 Juli 12 €870 Mei 17 €849 Augustus 23 €860 Juni 14 799 September 13 €850 Prijzen zijn o.b.v. 2 pers. Voor reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/35049

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7