DFS treft in topper een oude bekende Gemakkelijke avond voor FC Twente bij VVV-Venlo Oranje onder 15 verslaat Belgen SPZC Woensdag 12 maart 2008 37 Schouwse koploper na dertig jaar weer tegen De Noormannen. door Rudy Boogert goes - Bijna dertig jaar na dato kruisen de paden van DFS en De Noormannen elkaar dit voetbalsei zoen weer. De clubs treffen elkaar komend weekeinde weliswaar voor de eerste keer in het zaterdag voetbal, maar in het zondagvoet bal speelden ze al veel vaker tegen elkaar. De Noormannen maakte dit seizoen de overstap naar de za terdag, DFS deed dat eind jaren ze ventig al. DFS en De Noormannen treden zaterdag aan voor dé topper in de vierde klasse A van het zaterdag- voetbal. De clubs hebben een straatlengte voorsprong op de con currentie, hebben even weinig ver- liespunten, dus de winnaar van het onderlinge treffen in Westka- pelle neemt zaterdag een serieuze optie het kampioenschap. Veertig jaar geleden waren beide clubs ook samen verwikkeld in een titelstrijd. Maar toen in het zondagvoetbal, in de eerste klasse van de afdeling. Twee wedstrijden voor het einde van de competitie stonden ze samen op kop, met één punt voorsprong op Renesse. Wie zou het worden: de club van de 'Rijnbergjes' of de club van de 'Minderhoudjes'? Het werd de club van mannen als Nico Goossens, Daan Bezuijen, Erik de Vet en Theo Ragas. Kort om: Renesse. Op de voorlaatste speeldag verloor De Noormannen en op de laatste speeldag verloor DFS. Omdat Renesse wél foutloos bleef, kon op sportpark De Loane de vlag in top. Als twee honden vechten om een been... 1^ DFS en De Noormannen spelen zaterdag dé topper in de vierde klasse. Dertig jaar geleden trof fen de ploegen elkaar in het zon dagvoetbal. De twee zondagse honden troffen elkaar een seizoen later vanzelf sprekend opnieuw in de eerste klasse. De Noormannen nam in dat duel één van de beste Zeeuwse spitsen aller tijden mee naar Burgh-Haamstede. Rob Moens. Ja renlang was hij de schrik van elke verdediging. Met Vlissingen terrori seerde hij met zijn doelpunten in de jaren daarvoor de nationale amateur top. In de herfst van zijn carrière was hij bij De Noormannen nog altijd een gevreesd schutter. In maart 1969 had hij aan DFS'er Theo Wes- sels echter een lastige klant. Hij had Moens in z'n zak. Op één mo ment na. Met één van zijn handels merken - de kopbal - maakte Moens de 3-3. Koen Minderhoud zorgde in het slot zelfs voor 3-4. De Noormannen werd dat seizoen kampioen. Door dat kampioenschap speelden DFS en De Noormannen jaren lang niet meer tegen elkaar in com petitieverband. Pas eind jaren ze ventig kwamen ze elkaar weer te gen, opnieuw in de eerste klasse van de afdeling. Toon Rijnberg was er nog steeds bij en Kees de Feiter (de huidige secretaris van DFS) scoorde met een afstands poeier. DFS degradeerde niettemin uit de eerste klasse, maar koos voor een vervolg in het zaterdagvoetbal. De Noormannen volgde bijna dertig jaar later precies hetzelfde pad: met een degradatie afscheid ne men van het zondagvoetbal. Tiende treffen DFS en De Noormannen DFS en De Noormannen treffen elkaar zaterdag voor de tiende keer in competitieverband. De balans in de voorgaande negen wedstrijden slaat licht uit in het voordeel van De Noormannen. 67/68, zondagvoetbal DFS-De Noormannen 4-3 De Noormannen-DFS 3-2 68/69, zondagvoetbal DFS-De Noormannen 3-4 De Noormannen-DFS 0-0 77/78, zondagvoetbal DFS-De Noormannen 1-2 De Noormannen-DFS 0-2 78/79, zondagvoetbal DFS-De Noormannen 2-1 De Noormannen-DFS 2-1 07/08, zaterdagvoetbal De Noormannen-DFS 1-1 winst DFS gelijkspel winst De Noormannen Tukkers haken weer aan in strijd om vijfde plaats in eredivisie. venlo - FC Twente heeft gistera vond met speels gemak in stadion De Koel in Venlo drie punten ge pakt. Het zwakke VW-Venlo was geen partij voor de Tukkers, die door de 2-0 overwinning aanha ken in de strijd om de eerste vijf plaatsen. Douglas en Youssouf Her- si waren trefzeker voor FC Twente. Het vertoonde spel gaf VW-Venlo weinig vertrouwen in de strijd te gen degradatie. VW-Venlo had niets in te breng en tegen FC Twente. De Venlona- ren speelden slap en fantasieloos en slaagden er geen enkele keer in om de Twentse defensie in verle genheid te brengen. Doelman San- der Boschker hoefde voor rust slechts in te grijpen bij een corner en een vrije trap van Keisuke Hon da. Ook het fellere en gemakkelijk combinerende FC Twente was, on danks het overwicht, niet bij mach te om veel kansen te creëren. Het was dan ook niet verwonder lijk dat een standaardsituatie de openingstreffer van de gasten in leidde. De boomlange verdediger Douglas knikte de bal uit een hoek schop van Jeroen Heubach voorbij doelman Kevin Begois: 0-1. Ook na rust begon VW-Venlo zonder overtuiging. FC Twente had het duel in de openingsfase na VW-Venlo moet op basis van het zwakke en fantasieloze spel tegen FC Twente vrezen voor een succesvolle strijd tegen de gradatie. de hervatting kunnen beslissen. Youssouf Hersi, Karim El Ahmadi en Blaise N'Kufo kregen uitgelezen kansen, maar mikten te hoog, von den doelman Kevin Begois op hun weg of de bal kon van de lijn wor den weggehaald. Ook daarna bleven de beste kan sen voor de ploeg van trainer Fred Rutten, maar doelman Kevin Be gois ontpopte zich tot de grote sta in de weg. Een kwartier voor tijd moest ook hij uiteindelijk buigen voor de zoveelste kans van FC Twente. Youssouf Hersi tekende voor de 0-2. VW-Venlo kon daar niets tegen over stellen. De ploeg van trainer André Wetzel werd op alle fron ten afgetroefd door FC Twente, dat zich slechts het verwijt kon maken dat het niet vaker scoorde tegen zo'n zwakke opponent. terneuzen - PSV'er Anthony van den Hurk duelleert namens het Neder lands elftal voor spelers onder vijftien jaar met een Belgische leeftijdsge noot. Dat gebeurde in de vriendschappelijk interland die beide ploegen voor dik vijfhonderd toeschouwers gisteravond op het veld van Terneuzen- se Boys afwerkten. Zij zagen Oranje met 4-2 winnen. De ploeg van bonds coach Wim van Zwam kwam op achterstand door een doelpunt van Mats Rits (Germinal Beerschot Antwerpen). Daarna schakelde Nederland naar een hogere versnelling. Dit resulteerde in treffers van Ouasim Bouy (straf schop), Jip Bartels (beiden Ajax) en Anthony van den Hurk. Na de rust was de wedstrijd meer in evenwicht, maar had Nederland de betere kansen. Jip Bartels tekende met zijn tweede doelpunt de 4-1 aan. Hannes van den Brug gen (AA Gent) verzorgde het slotakkoord: 4-2. foto Camile Schelstraete PZC Felix Binicewicz bron Rudy Boogert Top dressuurjeugd naar Stal de Kroo nieuw en sint-joosland - In Stal de Kroo in Nieuw en Sint-Joos- land komt zondag de top van de Nederlandse dressuurjeugd in ac tie. Paardensportvereniging Walche ren ontvangt junioren en Young Riders voor een selectiewedstrijd voor de CHIO Rotterdam Cup. In totaal zijn er van die concoursen in heel het land. Daarna volgt een finale tijdens het CHIO Rotterdam in het Kralingsebos. Cambuur gaat weer op echt gras spelen leeuwarden - Voetbalclub Cam buur Leeuwarden ruilt komende zomer haar kunstgrasveld weer in voor een veld van echt gras. De eerstedivisieclub speelt al bijna zes jaar op kunstgras. Afgelopen zomer werd het kunstgrasveld afge keurd door de KNVB, terwijl het tien jaar mee had moeten gaan. Een opknapbeurt bood geen soe laas. Daarom wordt het kunstgras vervangen door echt gras. Verzoening De Mos en Janssen lijkt nabij arnhem - Een verzoening tussen Vitesse-trainer Aad de Mos en spe ler Theo Janssen lijkt nabij. De twee voerden gisteren in het bij zijn van technisch directeur Mare van Hintum een 'open en positief gesprek'. Janssen ging zaterdag direct naar huis nadat De Mos hem vertelde dat hij op de bank zou zitten tij dens de wedstrijd bij Excelsior (1-2). De Mos noemde dit na het duel werkweigering. Vier Zeeuwen naar NK indoortennis goes - Aan het NK indoortennis voor de jeugd doen vanaf vrijdag vier Zeeuwen mee. Het toernooi wordt gehouden in Rotterdam. Lesley Kerkhove voert het Zeeuw se kwartet aan. De Zierikzeese, vo rig jaar winnares bij de meisjes tot 16 jaar, doet nu mee bij de meisjes tot achttien jaar. De anderen zijn Vincent Kommers (Kapelle, jon gens -14), Milou Frohil (Oostkapel- le, meisjes -14) en Anne Flohil (Oostkapelle, meisjes -12). Didier Cuche zeker van wereldbeker afdaling bormio - Skiër Didier Cuche is ze ker van de wereldbeker op de afda ling. De Zwitser hoeft er zelfs niet meer voor in actie te komen. Het klassement van de koningsdis cipline werd gisteren voortijdig de finitief omdat de laatste afdaling in het Italiaanse Bormio is geschrapt vanwege hevige sneeuwval. De pis te voor de afdaling op de beroem de Stelvio kon niet meer tijdig wor den geprepareerd. Vergeefs protest Fiirst tegen scheidsrechters Heerlen - De Europese tafeltennis- bond ETTU heeft gisteren het pro test van MF Services/Fürst tegen de gang van zaken in de eerste fi nalewedstrijd van de Champions League verworpen. In die finale, vrijdag tegen FSV Kroppach, ont braken neutrale scheidsrechters. Het team uit Heerlen speelde het duel onder protest en verloor met 3-1. De ETTU besliste dat het tref fen onder leiding van Duitse arbi ters op normale wijze is verlopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79