Zeeland Zeelandhallen volgens disco voorgetrokken Wonen boven winkel Coffeeshops volgens de wet recreatieve voorzieningen Terneuzen waagt zich nog niet aan standpunt Goese deuren voor Kortgeense molen Middelburg akkoord met één coffeeshop PZC Woensdag 12 maart 2008 25 Vergunningen voor danceparty's roepen kritiek op. door Harmen van der Werf goes - De gemeente Goes trekt de Zeelandhallen voor bij het verle nen van nachtvergunningen voor danceparty's, is de stellige indruk van André Verhoef! eigenaar van onder meer discotheek El Toro in de Goese binnenstad, „Voor zulke activiteiten worden in de Zeelandhallen vergunningen af gegeven tot zeven uur 's ochtends. Ik heb verschillende keren gepro beerd 3at voor elkaar te krijgen, maar het wordt domweg gewei gerd. Er valt niet over te praten. De gemeente kan het toch ook an ders aanpakken, door eens te over leggen met ons over de voorwaar den voor zo'n vergunning." De nieuwjaarsparty Masquerade in de Zeelandhallen staat Verhoef nog helder voor de geest. „Alles en iedereen trok daarheen. Het was bij ons in de zaak gewoon stil, maar wat wil je ook als je ergens anders langer kunt doorgaan? Dan is de keuze niet zo verschrikkelijk moeilijk." De gemeente Goes verleende on langs vergunningen voor twee fees ten in de Zeelandhallen die tot ze ven uur mogen duren. El Toro en de vier andere nachtzaken in het centrum van Goes moeten om vier uur dicht. Ondernemers in Veere mogen bovenwoning verhuren aan toeristen door Henk Postma domburg - In de gemeente Veere mogen leegstaande woningen bo ven winkels eif horeca straks als va kantie-appartement worden ver huurd. Daar zijn wel strenge regels aan verbonden. Te streng, vinden de meeste gemeenteraadsfracties. Ze overwegen die te versoepelen. De regeling geldt straks in alle stads- en dorpskernen. De gemeen te wil ermee voorkomen dat de bo venwoningen leeg blijven staan. Het is daarnaast een stimulans voor toeristisch/economische be drijvigheid. Wel willen burgemees- jgliil Verhoef spreekt van 'oneerlijke concurrentie'. „Wij maken van Goes een bruisende uitgaansstad en dat willen we graag zo hou den." De Goese burgemeester Dick van der Zaag kent de kritiek. Hij wijst die in een reactie met kracht van de hand. De gemeente heeft vol gens de burgemeester geen direct belang bij de exploitatie van de Zeelandhallen. Dat voor dancepar ty's 'tot het ochtendgloren' in de Zeelandhallen wel vergunningen worden afgegeven, heeft alles te maken met de ligging aan de rand van de stad, aldus Van der Zaag. Mensen hebben er daar minder last van. Van der Zaag: „Wil Verhoef zo'n vergunning, dan moet hij ook bui ten de stad beginnen." Verhoef is dat zeker niet van plan. Hij heeft zijn hart verpand aan de Goese binnenstad als uitgaanscen trum. „Wij hebben onze beveili ging goed geregeld. Wij werken prima samen met de politie," al dus de eigenaar van de discotheek aan de Oude Vismarkt. „Goes is het rustigst, in vergelijking met Middelburg en Vlissingen. Wat is er dan op tegen een keer iets lan ger door te gaan?" Volgens André Verhoef, eigenaar van onder meer disco El Toro, trekt Goes de Zeelandhallen voor. Burgemeester Dick van der Zaag ontkent dit ten stelligste. GOES - Een bijzonder project, op het Goese Lyceum voor beroepsonderwijs aan de Bergweg. Leerlingen Jelle Kloet (links) en Matthias Jobse (beiden 16) maken een replica van de deuren van molen De Korenbloem in Kortgene. De stellingmolen uit 1873 is een opvallende verschijning, al was het maar omdat hij al decennialang zijn kap en wieken mist. Ook de stenen romp is - aan de buitenkant - niet meer in al te beste staat en de bon te knaagkever heeft zich tegoed gedaan aan de houten onderdelen, waaronder de deuren. De in het najaar van 2006 opgerichte Stichting De Korenbloem wil het mo nument in oude luister herstellen. foto Willem Mieras KERK ter en wethouders voorkomen dat ondernemers de regeling misbrui ken om hele appartementencom plexen uit de grond stampen, of va kantiegangers 'op te hokken'. Daarom geldt een reeks voorwaar den. De woningen moeten min stens drie jaar leegstaan. Er mogen niet meer dan twee appartemen ten van worden gemaakt. Die moe ten elk minstens 6o vierkante me ter groot zijn. En er moet ergens een parkeerplek zijn geregeld. De WD vindt die voorwaarden veel te streng. Ook CDA en SGP vrezen dat de regels onwerkbaar zijn. Wethouder Jan Bostelaar is bereid de leegstand-eis van drie jaar te bekorten. Maar de fracties overwegen nog meer aan de voor waarden te tornen. Verplaatsen van shops van Terneuzen naar grens kan jaren duren. door Conny van Gremberghe terneuzen - Een verplaatsing van de Terneuzense coffeeshops naar een plek buiten de stad, wordt een zaak van de lange adem. De huidi ge regelgeving maakt een snelle verhuizing van de shops vrijwel onmogelijk. Zo is de gemeente verplicht om voor de verplaatsing van de soft drugsverkooppunten een mi lieu-effectrapportage (mer) op te stellen. De shops verwelkomen ge zamenlijk bijna een miljoen bezoe kers per jaar. De wet schrijft over heden voor dat van recreatieve voorzieningen 'met meer dan 500.000 bezoekers onderzocht moet worden wat de effecten zijn op de naaste omgeving. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen: ,jlk kan me voorstellen dat mensen dit vreemd vinden, maar het ministerie van VROM en- onafhankelijke adviseurs hebben ons aangeraden om de regelgeving toch maar te volgen. Zonder een mer-onderzoek maken we bij een eventuele gerechtelijke procedure geen schijn van kans." Een rappor tage over de mogelijke vestigingslo caties voor de shops langs de Trac- taatweg vergt minstens drie maan den. Levert dat onderzoek een wei nig 'vervuilende of milieubelas tende' vestigingsplek op, dan moet voor die locatie een reguliere be- stemmingsplanwijzigingsprocedu- re worden gevolgd. Een proces dat - als er, zoals is te verwachten, be zwaren worden ingediend - gauw twee jaar duurt. Lonink sluit een jarenlange procedure niet uit. Burgemeester Gert Leers van Maas tricht probeerde met een tijdelijke, snelle bestemmingsplanprocedure, een zogenaamde artikel 17, coffees hops uit zijn stad te laten verkas sen naar de (gemeente) grens. Maar Leers werd gisteren door de rechtbank in Maastricht teruggeflo ten. Lonink: „Leers verloor de zaak, omdat hij dacht met een tij delijke voorziening de verplaatsing mogelijk te maken. Dat bleek niet zo te zijn. Wij gaan dat dus niet zo doen." Regelgeving maakt een snelle verhuizing van de Terneuzense coffeeshops naar een locatie bui ten de stad aan de Tractaatweg vrijwel onmogelijk. Gemeente heeft nog geen mening over zoute natuur in Braakman. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen laten zich nog niet uit over hun standpunt met betrekking tot het weer zout maken van de Braakman Noord. Raadslid Cees Freeke had gevraagd of het college de, plannen voor de Braakman Noord gaat aanvechten. Dit in het licht van het eerder inge nomen standpunt van de gemeen teraad tegen ontpoldering van de Braakman Noord. Op dit moment wordt onderzocht of het gebied kansrijk is voor estua^ riene natuur. Dat wordt eind april bekend. Als het resultaat positief is, zal het gebied deel .uitmaken van de 300 hectare estuariene na tuur die in het 'middengebied' van Zeeland moet worden gereali seerd. Daarom kan de Braakman Noord geen alternatief zijn voor ontpolderen van de Hedwigepol- der. Zolang niet duidelijk is of de Braakman Noord 'geschikt is voor zoute natuur, zijn er" geen plannen en 'dus ook geen plannen waarte gen B en W^zich zou kunnen ver zetten'. Er is bestuurlijk overleg ge weest tussen de gedeputeerde en de gemeente, waarbij onder meer Braakman Noord aan de orde is ge weest, antwoorden B en W op vra gen van Freeke. Wat daarbij allemaal besproken is blijft echter geheim. De inhoud van het gesprek is volgens het col lege 'vertrouwelijk'. Woensdag 12 maart 2008 Biddag Brouwershaven Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt 9.30 uur ds Visser, 17.00 uur leesdienst; Bruinisse Hervormde Ge meente 10.00 en 19.00 uur ds v.d. Ploeg; Gereformeerde Kerk 19.00 uur pastor Mulder; Gereformeerde Gemeente in Ne derland 10.00 en 19.00 uur ds Schultink; Haamstede Hervormde Gemeente 19.00 uur ds v. IJsseldijk; Christelijke Gerefor meerde Kerk 10.00 uur dienst, 19.00 uur ds Boogaard; Gereformeerde Gemeente 10.00 uur leesdienst, 19.00 uur ds Vreug- denhil; Kerkwerve Christelijke Gerefor meerde Kerk 10.00 en 19.00 uur ds Uit slag. Nieuwerkerk Protestantse Gemeente 19.30 uur ds Smink; Gereformeerde Ge meente 9.30 en 15.30 uur ds Gunst; Oos- terland Hervormde Gemeente 19.00 uur ds de Bruijn; Gereformeerde Gemeente 10.00, 14.30 en 18.30 uur ds v. Manen; Serooskerke Hervormde Gemeente 19.00 uur ds Bos; Sirjansland Hervorm de Gemeente 10.00 en 19.00 uur ds Kwint; Hersteld Hervormde Gemeente (Ooststr. Nieuwerkerk) 10.00 uur ds Hoek, 19.00 uur kand. Bouwman; Zierik- zee Gasthuiskerk (gewone wijk) 19.30 uur dhr Lemsom; Gereformeerde Kerk 19.30 uur ds de Zeeuw; Christelijke Gere formeerde Kerk 10.00 en 19.00 uur ds Vogel. middelburg - De Middelburgse wethouders zijn gisteren akkoord gegaan met het voorstel van burge meester Koos Schouwenaar om het aantal coffeeshops terug -te brengen tot maximaal één. Ook gingen ze akkoord met de beperk tere openingstijden. Op 25 maart komt het voorstel van de burgemeester in de raadscom missie algemeen bestuur. Een week later praat de Middelburgse gemeenteraad erover. Tot nu toe stond Middelburg twee coffeeshops toe. Met het definitief sluiten van shop Roxy heeft Mid delburg er nu jtog maar één. Dat is volgens Schouwenaar genoeg voor de markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73