krijgt er wieken bij Het zit transporteur niet mee Biddag verdeelt CU op Tholen Speciaal nieuw bier op festival Deltabrouwers Nieuw bier Deltabrouwers Caravanbedrijf bij beste vijf S PZC Woensdag 12 maart 2008 23 goes - De Deltabrouwers komen zondag op hun veertiende bierfes tival in Goes met een nieuw bier tje: Goesting blond. Het gerstenat is bij brouwerij Eme- Iisse in Kamperland gebrouwen en wordt omschreven als 'fijn gehopt, donkerblond bier van 7,5 procent'. Op het festival staan nog tal van andere aparte bieren voor de lief hebber klaar. Kris Boelens uit het Vlaamse Belsele, wiens brouwerij het eeuwfeest viert, is van de par tij met balzello bier. Ook uit België worden De Graal en Slaapmutske meegenomen. De Leckere uit De Meern komt met biologisch bier. Door 'een verhuisbrouwerij' uit Vlaanderen wordt een demonstra tie bier brouwen gegeven. Wie ge noeg heeft van bier, kan bierpul sjoelen of bierdoppen werpen. Het bierfestival is ?ondag van 13.30 tot 20.ÖÖ uur in het Ambdchtscem truth 'iri dè'HólÜii'diithë IHo'êVe. Binnen één week twee wagens Van Houte Openeer gekanteld. door Rob Paardekam KRUININGEN - Het zit transportbe drijf Van Houte Openeer uit Krui- ningen niet echt mee. In een week tijd ging het twee keer mis. Vorige week woensdag kantelde bij Hoek een vrachtwagen met uien en afge lopen maandag was het weer raak. Deze keer lag de Oude Rijksweg bij Kruiningen vol juun. Het laatste ongeluk gebeurde ter hoogte van restaurant De Zeeuw- sche Paerel. De lading is vermoede lijk gaan schuiven toen de chauf feur linksaf de Oude Rijksweg op wilde rijden. Het gevolg was dat de voorste trailer openscheurde en een groot deel van zijn lading ver loor. De achterste oplegger kantel de midden op de kruising. De op- ruimwërkzaamhedfen namen uren onbësliéJ" J'L' De Oude Rijksweg bij Kruiningen lag vol uien. foto Willem Woznitza Dat was woensdag in Hoek ook het geval. Daar kantelde een vrachtwagen met uien op de ro tonde richting de Westerschelde- tunnel. Bij Van Houte Openeer zijn ze niet etg spraakzaam over het on heil dif hën'tiééft'getfbfFéri. „Nee hoor, de schrik zit er helemaal niet in. Dit soort dingen gebeuren ge woon", luidt het nuchtere com mentaar van lohn Openeer. Vol gens hem is de chauffeur van maandag niet gewond geraakt. Die van surèrt 1 woensdag liep wel lichte kwet- èrt b^. „ftlij rAadtt'het j>óed."1 door Rob Paardekam tholen - De achterban van de Christenunie in Tholen blijkt ver deeld te zijn over de toekomst van bid- en dankdag in de gemeente. Fractievoorzitter Bram van de San- de hoopt volgende week dinsdag tijdens een discussieavond wat hel derheid te krijgen. Die avond organiseert de Christen- Unie zelf nu veel partijen in de raad geen behoefte meer hebben aan een brede maatschappelijke discussie. Met name de niet-christelijke par tijen zeggen dat hun standpunt toch al vaststaat. Zij willen een soe peler beleid. Zo zouden scholen niet meer verplicht moeten sluiten en kan het gemeentehuis open. Over dat laatste punt blijkt de ach terban van de Christenunie ver deeld. 56 procent vindt dat het ge sloten moet blijven, terwijl de ge meente van 33 procent best open mag zijn. Van de Sande zegt zijn standpunt mede te laten afhangen van wat hij op de discussieavond hoort, ledereen - dus niet alleen de traditionele achterban - is wel kom om de avond in Meulvliet bij te wonen. Er is een inleiding van emeritus predikant en kerkhistoricus C. Blenk. Aanvang: 19.30 uur. goes - De Deltabrouwers komen zondag op hun veertiende bierfes tival in Goes weer met een nieuw biertje: Goesting blond. Het gerstenat is bij brouwerij Eme- lisse in Kamperland gebrouwen en wordt omschreven als 'fijn gehopt, donkerblond bier van 7,5 procent'. Op het festival staan nog tal van andere aparte bieren voor de lief hebber klaar. Kris Boelens uit het Vlaamse Belsele, wiens brouwerij het eeuwfeest viert, is van de par tij met balzello bier. Ook uit België zijn De Graal en Slaapmutske aan wezig. De Leckere uit De Meern komt met biologisch bier. Door 'een verhuisbrouwerij' uit Vlaande ren wordt een demonstratie bier brouwen gegeven. Wie genoeg heeft: van bier, kan bierpul sjoelen of bierdoppen werpen. Het bierfes tival is zondag van 13.30 tot 20.00 uur in het Ambachtscentrum in de Hollandsche Hoeve. goes - Caravanlife Gorter uit Hein- kenszand is maandagavond ge strand in finale van 'caravanbedrijf van het jaar'. Vijf bedrijven streden in de finale om de eerste plaats. „Het lag niet ver uit elkaar, maar ik ben er trots op dat we bij de beste vijf van Ne derland horen, en dat we de beste van Zeeland zijn", sprak directeur Siewert Gorter. De verkiezing - werd geoTganiseerd door de ANWB eh B'ovag.1'r l JJ 1 Marius Landegent 'draait' het restaurant. Op de achtergrond De Graanhalm, links de watermolen en rechts de Portugese molen. Links achterin wordt binnenkort een Amerikaanse windmolen opgericht. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71