'Belgen zorgen voor hoog wedstrijdniveau' Zonvakantie Algarve, Portugal Ocd REISRRDRR PZC Woensdag 12 maart 2008 35 Sluis viert derde lustrum van Zwinstedenloop. door René van Stee SLUIS - De kans is uiterst gering dat een Nederlander of Zeeuw de hal ve marathon van de Internationa le Rabobank Zwinstedenloop zon dag op zijn naam schrijft. In de voorgaande veertien edities lukte dit alleen John Vermeule. De Mid delburger vestigde in 1998 ook het parkoersrecord van 1.04,31. Daar voor en daarna was het steeds een Vlaming die als eerste op de Groote Markt in Sluis over de fi nish kwam. Aangezien voormalige winnaars als Tim Stessens uit Peer (in 2007) en Christophe Clyncke uit Wen- duine wederom aan de start ver schijnen, staat Vlaams succes nage noeg vast. Bij de vrouwen is er wel licht meer kans op een Nederland se zege. Daar zou Frederique Ver- sluys uit Zuidzande, begin vorige maand de sterke winnares van de Midwinter Halve Marathon in Cad- zand-Bad, voor kunnen zorgen. De dominantie van Belgische lo pers komt ook tot uiting tijdens an dere wedstrijden in de streek. Want de Eugene Vink Memorial in Westdorpe, de Omloop van Axel en de Corn Boys-loop in Sas van Gent werden allen gewonnen door Rudi Willems uit Ertvelde. Bovendien was de Midwinter Hal ve Marathon van Cadzand-Bad De organisatoren Harry van Ierland, René de Buck, Piet Westerweele (van links naar rechts, boven), Josef Rottier, Willy Schram en Vic Martens (van links naar rechts, onder) zijn klaar voor de vijftiende editie van de Internationale Zwinstedenloop in Sluis. foto Wim Kooyman een prooi voor Christophe de Kete- laere uit Eke. Voorzitter Willy Schram van de Stichting Zwinstedenloop en at- John Vermeule uit Middelburg is de enige Zeeuw die de halve ma rathon van de Zwinstedenloop op zijn naam wist te schrijven. Hij bezit ook het parcoursrecord. leet Erik Cappon uit Zuidzande - zaterdag nog derde in de Panne- koekloop in Westenschouwen en zondag in Sluis deelnemer aan de wedstrijd over tien kilometer - hebben daar allerminst moeite mee. „Zeker ook bij ons zorgen de Belgen er juist voor dat het niveau van de wedstrijd hoog ligt. Verder wordt het internationale karakter er extra door benadrukt. Dat valt alleen maar toe te juichen. En dat veel Vlamingen meelopen is ook niet zo vreemd. Sluis is van oudsher georiënteerd op België. Kijk maar naar het kooptoerisme", verklaart Schram. „Zonder Belgen zouden er veel minder wedstrijden zijn. Het zijn ook niet altijd dezelfde lopers. Re gelmatig gaat het om atleten van hoog niveau die terugkeren van een blessure. Persoonlijk vind ik het heel leuk om daar tegen te lo pen", voegt Cappon er aan toe. Net als Schram valt het hem op dat deelname van atleten van bo ven de Westerschelde aan Zeeuws-Vlaamse wedstrijden in het algemeen gering is. „De Wes- terscheldetunnel is blijkbaar een te grote barrière." De Zwinstedenloop is het grootste Zeeuwse evenement in zijn soort. Dik negenhonderd lopers en loop sters, van wie minstens tachtig pro cent Vlaming is, maken zondag hun opwachting. Ruim zestig vrij willigers leiden het evenement in goede banen. Het gros doet mee aan de halve marathon. Die begint met een rondje door het centrum van Sluis. De route voert onder meer ook over Belgisch grondgebied langs de Damse Vaart en de oude wallen van Sluis, beide waarschijn lijk scherprechters in de wedstrijd. Er zijn ook wedstrijden over tien en vijf kilometer. Voor de jeugd is er Rudy's Jeugdmijl. Er worden niet alleen individuele klassemen ten in allerlei leeftijdscategorieën opgemaakt, maar ook een clubklas sement, iets wat Belgen zeer op prijs stellen. Miel Puttemans, veel voudig wereldrecordhouder en in 1972 tijdens de Olympische Spelen van München winnaar van zilver op de tien kilometer, schiet de deelnemers weg. 8-daagse vliegreis met verblijf in appartementen Squash in Praia da Rocha (logies) Boek deze reis van REIZEN op: Vrij Uit V zoover WRASSÓL ^^Jntemathnol Toun =DTI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65