Binnenland Redelijk alternatief nooit afschrijven ChristenUnie wil adoptie uit China opschorten uit angst voor handel PvdA eens met gratis schoolboek Wildersen met dood bedreigd De meest complete rondreis met Nederlandse reisleiding! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 pzc Woensdag 12 maart 2008 I 5 Onder leiding van Alexander Pechtold krabbelt D66 weer op. door Dick Hofland den haag - Jan Terlouw is niet ver baasd. „Ik heb nooit geloofd dat het afgelopen zou zijn met D66." Hij herinnert aan de tijd dat hij nog fractieleider was en de partij op sterven na dood was. „Ook toen zijn we er bovenop geko men." Daarna lukte dit Hans van Mierlo nog een keer en nu lijkt Alexander Pechtold het kunstje op nieuw te flikken. Met slechts drie zetels in de Twee de Kamer is D66 voorzichtig bezig aan een opmars. In de peilingen is de partij al enige tijd goed voor zes a negen zetels. Volgens opiniepei ler Maurice de Hond komt dat venlo - In Venlo worden mensen die de achternaam Wilders dra gen, met de dood bedreigd. Tot nog toe hebben al drie mensen met deze naam aangifte gedaan bij de politie. Venlo is de voormalige woon plaats van PW-leider Geert Wil ders. Mensen met eenzelfde achter naam hebben dreigbrieven gekre gen. Zij moeten alles doen om te voorkomen dat Wilders' film Fitm uitkomt. Doen zij dat niet, dan zal 'na de eerste dode die zal vallen na het uitkomen van de film één van u, één van uw kinderen, één van uw kleinkinderen worden ge dood', staat in de dreigbrief Het OM in Roermond neemt de zaak hoog op en stelt een onder zoek in. De mensen die aangifte hebben gedaan krijgen politiebe scherming. De aangevers zeggen geen familie van Wilders te zijn. vooral doordat Pechtold een klas sieke D66'er is: een redelijk alterna tief „Veel D66'ers vonden deelna me aan het vorige kabinet met CDA en WD verraad. Maar men sen die toen zeiden dat ze nooit meer op de partij zouden stem men, keren nu toch weer terug. Dat zijn vooral kiezers die zich tot het midden aangetrokken voelen, maar niet op het CDA stemmen. Het heeft er alle schijn van dat het herstel doorzet." Politicoloog Menno van der Land, die een proefschrift over de partij schreef, was tot twee jaar geleden somber over de toekomst van de Democraten. „Maar opnieuw blijkt dat je D66 nooit moet af schrijven. Het zetelaantal is vanaf de oprichting een soort golfbewe ging, omdat de partij sterk afhan kelijk is van de tijdgeest. Zo doet ze het slecht in tijden van econo mische ontwikkeling en polarisa tie. De opkomst van uitersten als Wilders, Verdonk en Marijnissen, was daarom een grote bedreiging voor D66. Maar die lijken inmid dels over hun hoogtepunt heen. Vooral het gedoe van Wilders be- 'Pechtold is de enige die Wilders van repliek dient en dat slaat aan' gint een flinke groep mensen on derhand behoorlijk de keel uit te hangen. Daardoor komen er kan sen voor redelijkere politici." Ian Terlouw herkent dat. „Pecht old is de enige die Wilders van re pliek dient en dat slaat aan bij ge matigder kiezers. Hij doet dat voor treffelijk: scherp, snedig en inhou delijk. De rest van de Kamer is ze nuwachtig, weet niet goed hoe ze met Wilders moeten omgaan." Zelf is Pechtold de eerste die de ontwikkeling relativeert. „Het zijn nog maar peilingen", zegt hij. Hij was al blij geweest als D66 over een jaar zo ver zou zijn en bena drukt dat herstel moeilijk is en al tijd langzaam gaat. „Dat is voor mij wel wennen, want ik was tien jaar lang een zon dagskind in de lokale politiek. Dat hield op toen ik minister werd in het vorige kabinet-Balkenende. Dat waren enorm moeilijke jaren en daarna werden we bij de verkie zingen in de marge gedrukt. Na tuurlijk denk je dan wel eens: dit zou toch niet het einde zijn?" Die periode, zegt Pechtold, is heel lou terend geweest. Kamer eist opheldering na uitzending over illegale kinderhandel. den haag - De ChristenUnie wil dat er tijdelijk geen kinderen uit China worden geadopteerd. Vol gens Kamerlid Ed Anker moet eerst uit onderzoek blijken dat bij die adopties geen sprake is van kin derhandel. Anker zei dat gisteren na een onde- zoek van de actualiteitenrubriek Netwerk. Daaruit bleek dat de Chi nese overheid mogelijk kinderen bij ouders heeft weggehaald en dat die daarna via kindertehuizen door buitenlandse stellen zouden zijn geadopteerd. Anker heeft de minister van Justitie om ophelde ring gevraagd. PvdA-Kamerlid Anja Timmer neemt opschorting van adopties uit China in overweging. Zij wil daarover een besluit nemen nadat de minister de Kamer uitleg heeft gegeven in een brief en het spoed debat dat daar volgende week mo gelijk op volgt. „Dit is een drama voor de Chinese ouders, hun kind en Nederlandse adoptieouders die nu met vraagtekens zitten", aldus Timmer. Het CDA ziet vooralsnog geen reden de adopties uit China op te schorten. Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie zei gisteren al dat hij wenst Van Bijsterveldt neemt laatste twijfels over uitvoerbaarheid weg. door Laurens Kok den haag - Middelbare scholieren krijgen vanaf 2009 gratis school boeken van de overheid. De Pv- dA-fractie in de Tweede Kamer heeft haar twijfels over de uitvoer baarheid van het plan laten varen. De coalitiegenoten CDA en Chris tenUnie hadden hun steun al toe- De Chinese autoriteiten hebben mogelijk kinderen bij hun ouders weggehaald en die daarna via kin dertehuizen door buitenlandse stellen laten adopteren. dat China een onderzoek instelt naar mogelijke onregelmatighe den. Als de beweringen van Net werk kloppen, is dat 'erg verontrus tend', zei hij. Of er aanleiding is om verregaande maatregelen te ne men, zoals opschorting van adop ties uit China, hangt volgens Hirsch Ballin af van de resultaten waar de Chinese autoriteiten mee komen. Vorig jaar nog ontstond commotie over mogelijk illegale adopties uit India. Adoptieverenigingen willen ook dat er een onderzoek komt naar mogelijke onregelmatigheden bij adopties uit China. Ina Hut van de adoptievereniging Wereldkinde ren zegt dat niet uitgesloten kan worden dat de afgepakte kinderen waarover wordt gesproken, ook naar Nederland zijn gekomen. De PvdA worstelde lang met de verplichte Europese aanbesteding van schoolboeken. Die zou scho len opzadelen met administratieve rompslomp en mogelijke rechtsza ken. Vanuit de uitgevers - geen voorstander van het wetsvoorstel - werd bovendien gewaarschuwd dat leraren niet langer hun boeken zouden mogen uitkiezen. Staatssecretaris Van Bijsterveldt van Onderwijs wist de PvdA met een aantal toezeggingen over de streep te trekken. Zo komt er een werkgroep die de scholen helpt met de aanbestedingsprocedures. Daarnaast volgt er in 2011 een eva luatie. Mochten er voor de ingangs datum van 1 augustus 2009 toch nog nieuwe beren op de weg ko men, dan wordt de invoering van de gratis schoolboeken alsnog met één jaar uitgesteld. „Hierdoor is een zorgvuldige in voering gewaarborgd", concludeer de PvdA-Kamerlid Margot Krane- veldt opgelucht. Komend schooljaar moeten ouders nog zelf de schoolboeken betalen. Zij ontvangen in decem ber wel een tegemoetkoming van de overheid van 308 euro, vergelijk baar met de prijs van een gemid deld boekenpakket. v KRAS neemt u mee naar magisch Marokko! Laat u onderdompelen in de mystieke sfeer van het eeuwenoude Casablanca en waan u in de hoogtijdagen van weleer in de koningssteden Fès en Marrakech. Deze reis met louter hoogtepunten boekt u al vanaf slechts 799! UW 'MAGISCHE' REISPROGRAMMA Dag 1: vliegreis van Amsterdam naar Casablanca. Dag 2: we maken een uitgebreide stadstour door Casablanca met o.a. de indrukwekkende Hassan II moskee en de oude medina. We overnachten in of nabij Kenitra. Dag 3: via de indrukwekkende ruïnes van de antieke stad Volubilis en de heilige stad Moulay Idriss rijden we naar cultureel Meknès met de imposante Bab Mansour. Dag 4: op verkenning in Fès. We zien o.a. het historische stadsdeel Fès el Bali en de poort Bab Boujloud. U waant zich hier een paar eeuwen terug in de tijd! Dag 5: dwars door de cederwouden van het Midden-Atlasgebergte rijden we via mijnwerkersstadje Midelt naar Erfoud. Dag 6: naar Tinerhir met de Todgha-kloof waar liefhebbers de zon kunnen zien opkomen (fac.). Dag 7: na een wandeling door de Todgha-kloof met loodrechte wanden van 300 m hoog, door de Vallei van de Dadès en over de 'weg van de 100 kasbahs' naar Ouarzazate. Dag 8: via de Tizi-n-Tichka pas naar Marrakech. Dag 9: hele dag in fascinerend Marrakech met zijn enorme Koutoubia moskee, het kloppende hart van de stad van het Djemaa-el-Fnaplein, de Saadische graven en het paleis Bahia. Dag 10: we rijden verder naar Essaouira óf Safi aan de Atlantische Oceaan. Dag 11: langs de kust terug naar Casablanca. Dag 12: terugvlucht naar Nederland. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Casablanca v.v., vlieg/luchthavenbelastingen, transfers, rondreis per comfortabele touringcar, Ned. sprekende reisleiding, verblijf in toeristenklasse hotels, 11 x ontbijt en diner. April v.a. 799 Augustus v.a. 899 Mei v.a. 849 September v.a. 899 Juni v.a. 799 Oktober v.a. 899 Juli v.a. 974 Prijzen zijn p.p., gebaseerd op een bezetting van 2 pers. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering zie www.kras.nl/35201 KKMa>»SL waarom zou je verder zoeken 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5