Er waait een frisse wind door de Kunstuitleen Het zit Van Houte Goese deuren voor Kortgeense molen j I lafic] Jeugd in Oostdijk kan zich eindelijk uitleven op skatebaan Dorpenplatform kan niet zonder steun SMWO 22 I Woensdag 12 maart 2008 PZC Jelle Kloet (1) en Matthias Jobse maken een replica van de vermolmde deu ren van molen De Korenbloem in Kortgene. foto Willem Mieras Vmbo-leerlingen Goese Lyceum maken replica voor De Korenbloem. door Luc Oggel goes - Een bijzonder project, op het Goese Lyceum voor beroepson derwijs aan de Bergweg. Leerlin gen Jelle Kloet en Matthias Jobse (beiden 16) maken een replica van de deuren van molen De Koren bloem in Kortgene. De stellingmolen uit 1873 is een op vallende verschijning, al was het maar omdat hij al decennialang zijn kap en wieken mist. Ook de stenen romp is - aan de buiten kant - niet meer in al te beste staat en de bonte knaagkever heeft zich tegoed gedaan aan de houten on derdelen, waaronder de deuren. De in het najaar van 2006 opge richte Stichting De Korenbloem wil het monument in oude luister herstellen, maar dat gaat stapje voor stapje. Een volledige restaura tie kost tonnen en dat geld heeft de stichting niet. Daarom worden één voor één onderdeeltjes aange pakt. Maar soms komt er hulp uit onverwachte hoek, zo heeft onge- diertebestrijder Traas afgelopen zo mer kosteloos de bonte knaagke ver uitgebannen. En nu is er dus weer zo'n geste, dit keer vanuit Goes. Door 'een beetje netwerken' zijn de molenstichting en het Goese Lyceum locatie Berg weg met elkaar in contact geko men. De opdracht: twee nieuwe deuren en een nieuw bovenlicht - een spinnenwebraam - maken voor de molen. Vierdejaarsleerlin gen Jelle Kloet en Matthias Jobse van de afdeling Bouwtechniek zijn uitgekozen om de klus te klaren. Niet voor niets, want zij haalden de beste resultaten voor de prak tijkvakken. Omdat het voor het tweetal de eer ste keer is dat ze een dergelijke op dracht uitvoeren, worden ze bege leid door docent bouwtechniek Willem de Pagter en assistent Ni co de Reiger. Het viertal ziet het maken van een zo goed mogelijke replica van de totaal vermolmde molendeuren als een uitdaging. „Er komt behoorlijk wat vakken nis bij kijken, dus dan leef je wel een beetje op", zegt De Reiger. Al met al gaat er behoorlijk wat tijd in de klus zitten, want er komt ook instructie, inmeten en een stukje geschiedenis aan te pas. „De originele deur is gemaakt van vlotonderdelen die allemaal onge lijk zijn", legt De Reiger uit. „Te genwoordig zou je dat niet meer doen, maar het moet zo authen tiek mogelijk lijken." George de Boer en Peter Geijsen van Stichting De Korenbloem zijn blij met de hulp. Wat er met de oude deuren gebeurt en wanneer de nieuwe worden geplaatst, is nog niet bekend. Leerlingen van de afdeling Bouw techniek van het Goese Lyceum locatie Bergweg maken nieuwe deuren voor molen De Koren bloem in Kortgene. Nieuwe coördinatoren nemen stokje over van Lenie van Nes. door Lilian Dominicus goes - Ze zitten nog in de brain- stormfase, maar dat er een andere wind gaat waaien in de Kunstuit leen De Bevelanden in Goes is ze ker. Sinds begin dit jaar hebben Ton de Vos uit Schuddebeurs en Mar- dou Verhoeven uit Goes het stokje overgenomen van de oude coördi nator van de kunstuitleen in Goes, Lenie van Nes. Nieuwe coördinato ren, een andere koers. „Dat kan ook niet anders, want ie dereen heeft een andere manier van werken. Lenie heeft zich ge weldig ingezet in haar functie", verklaart Mardou. Ze is verant woordelijke voor de dagelijkse gang van zaken in de kunstuitleen, Ton heeft de bestuurlijke kant van het werk op zich genomen. Mardou: „Hij heeft veel ervaring met gemeentelijke politiek of een Muzikale voorstelling in Wissenkerke WISSENKERKE - Muziekvereniging Apollo uit Wissenkerke houdt vrij dag en zaterdag haar jaarlijkse win- terconcert. Onder de naam 'een avondje onder de sterren' staat mu ziek van de jaren zestig en zeven tig centraal, van onder meer Elvis Presley, The Beatles en The Village People. Het concert vindt plaats in de zaal 'Onder de Toren' in Wis senkerke. Het optreden begint om 19.30 uur. WoningExpo Zeeland in Zeelandhallen Coes GOES - De WoningExpo Zeeland wordt op 14,15 en 16 maart gehou den in de Zeelandhallen in Goes. De beurs biedt alles op het gebied van wonen, werken, welzijn, visie en nieuwbouwplannen in de pro vincie. Het evenement trok vorig jaar ruim 17.000 bezoekers. Vrijdag opent de beurs om 12.00 uur, zater dag en zondag om 10.00 uur. Toe gang is gratis. Mardou Verhoeven Culturele Raad." De twee hebben nieuwe vrijwilligers aangenomen. „Ze zijn heel enthousiast. Voor elk dagdeel hebben we nu iemand. Dat haalt de druk er wat af. Voor heen zaten ze met z'n tweeën." Mardou wil meer educatieprojec- Tentoonstelling Kunst als hobby in 't Kerkje ELLEWOUTSDIJK - Jo Martens en Nellie Grim beoefenen kunst als hobby. Van de twee vrouwen uit Borsele hangen in 't Kerkje van El- lesdiek veertig acryl- en olieverf schilderijen en aquarellen. Ze zijn is zaterdag tijdens een open huis van 13.30 tot 16.00 uur te bewonde ren in de voormalige dorpskerk van Ellewoutsdijk. De entree is gra tis en de twee kunstenaressen zijn zelf present. Fietster (23) gewond bij aanrijding in Goes GOES - Een 23-jarige vrouw uit de gemeente Goes is gisterochtend rond half negen gewond geraakt bij een aanrijding op de Scottweg op het Goese bedrijventerrein De Poel II. De fietsster verleende geen voorrang aan een 39-jarige auto mobiliste uit Yerseke. De vrouw is met de ambulance naar het zieken huis gebracht. Zij liep kneuzingen en schaafwonden op. ten naar de Kunstuitleen halen. Zelf is ze klassenassistent en heeft beeldende vorming gegeven op het Ostrea Lyceum en ze vindt het belangrijk de jeugd meer bij kunst te betrekken. „Zo heeft de gemeen te elk jaar eind augustus een kin- derweekeinde met straattheater, schmink en kamelen enzo. Wij zouden daar ook iets mee kunnen. De kinderen hun eigen kunstwerk laten maken, bijvoorbeeld." Ook hopen Ton en Mardou meer bekendheid te geven aan het feit dat een kunstuitleen in Goes is. De Kunstuitleen De Bevelanden zit aan de Westwal aan de achter kant van theater De Mythe. „Niet echt in de loop", beaamt Maddou. „En we zitten ook nog eens op de eerste etage. Dat vormt een twee de drempel: je moet de kunst toch naar beneden slepen of naar bo ven tillen." Er zijn plannen om samen met Ga lerie Van den Berge te verkassen naar een nieuw pand aan het Bleekveld. „Dat zou veel laagdrem- peliger zijn." Caravanbedrijf Gorter hoort bij nationale top GOES - Caravanlife Gorter uit Hein- kenszand is maandagavond ge strand in finale van 'caravanbedrijf van het jaar'. Vijf bedrijven stre den in de finale om de eerste plaats. „Het lag niet ver uit elkaar, maar ik ben er trots op dat we bij de beste vijf van Nederland horen, en dat we de beste van Zeeland zijn", sprak directeur Siewert Gor ter. De verkiezing is georganiseerd door de ANWB en de Bovag. Zoomvliet Hotelschool Bergen houdt reünie GOES - Zoomvliet Hotelschool in Bergen op Zoom houdt morgen een reünie voor (oud-)studenten en medewerkers vanwege het vijf jarig bestaan van de opleiding. Het feest begint om 17.00 uur in het ge bouw van de hotelschool. Aanslui tend is een schoolfeest in De Raay- berg met coverband Flat Out en een deejay. Zowel huidige- als oud-studenten zijn uitgenodigd. Nieuwe voorziening wordt volgende week officieel geopend. door Luc Oggel OOSTDIJK - De jeugd van Oostdijk heeft geduld moeten oefenen, maar volgende week woensdag is het dan zover: de officiële opening van de skatebaan op het speelveld aan de Ommegank. In Oostdijk werd, net als in Krab- bendijke, Rilland en Hansweert, al lange tijd geroepen om een skate baan. Twee jaar geleden besloot de gemeente om die vier dorpen een skatebaan te geven. Kruiningen, Waarde en Yerseke hadden er al één. In Rilland en Krabbendijke heeft de gemeente echter geen ge schikte locatie kunnen vinden. Als alternatief wordt nu gekeken naar respectievelijk een Cruyff Court (trapveldje met kunstgras) en een panna-veld (een stalen kooi voor één-op-één voetbal). Die voorzie ningen maken minder lawaai, waardoor ze dichter bij huizen ge plaatst kunnen worden. In Hans- weert wordt nog gekeken naar mo gelijkheden. De skatebaan in Oostdijk wordt woensdag 19 maart om 16.00 uur officieel geopend door wethouder Hans de Kunder. Professionele ska ters van Skateland wijden de baan in en zullen de jeugd de kneepjes van het vak bijbrengen. Woning corporatie R&B Wonen heeft een bankje geschonken. Jeugd uit heel Reimerswaal is welkom. COES - Het Dorpenplatform Goes houdt op te bestaan als de gemeen te volhardt in het intrekken van een subsidie aan SMWO, zegt voorzitter Tako Wispelweij. Volgens hem is de ondersteuning door SMWO hard nodig voor de expertise. Het Dorpenplatform komt nu vier keer per jaar bijeen om informatie uit te wisselen over zaken die alle dorpen in de ge meente Goes aangaan. „Het is te genstrijdig beleid van Goes omdat de gemeente wel met ons wil com municeren." Het onderwerp staat op de agenda van de raadscommissie, morgen avond om 19.30 uur in het stads kantoor van Goes. Binnen een week zijn twee vrachtwagens van transporteur gekanteld. door Rob Paardekam KRUININGEN - Het zit transportbe drijf Van Houte Openeer uit Krui ningen niet echt mee. In een week tijd ging het twee keer mis. Vorige week woensdag kantelde bij Hoek een vrachtwagen met uien en afge lopen maandag was het weer loos. Deze keer lag de Oude Rijksweg bij Kruiningen vol juun. Het laatste ongeluk gebeurde ter hoogte van restaurant De Zeeuw- sche Paerel. De lading is vermoede lijk gaan schuiven toen de chauf feur linksaf de Oude Rijksweg op wilde rijden. Het gevolg was dat de voorste trailer openscheurde en een groot deel van zijn lading ver loor. De achterste oplegger kantel de midden op de kruising. De op- ruimwerkzaamheden namen uren in beslag. Dat was woensdag in Hoek ook al het geval. Daar kantel de een vrachtwagen met uien op de rotonde richting de Wester- scheldetunnel. Bij Van Houte Openeer zijn ze niet erg spraakzaam over het on heil dat hen heeft getroffen. „Nee hoor, de schrik zit er helemaal niet in. Dit soort dingen gebeuren ge woon", luidt het nuchtere com mentaar van John Openeer. Vol gens hem is de chauffeur van maandag niet gewond geraakt. Die van woensdag liep wel lichte kwet suren op. „Hij maakt het goed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58