Zeeland PZCI21 'Goes trekt Zeelandhallen voor' Overwinninkje voor PvdA in Borsele PZC veilingkranten BEVELANDEN-THO 30 en 31 Borsele ruimt 'illegale' weg op r Wippen JVC DD3 home cinema systeem Woensdag 12 maart 2008Tip? redgoes@pzc.nl KI LLIN Winnaar laat verstek gaan bij uitreiking prijs beste bolus Provinciale Staten, een jaar na de verkiezingen Vergunningen danceparty's roepen kritiek op. door Harmen van der Werf GOES - De gemeente Goes trekt de Zeelandhallen voor bij het verle nen van nachtvergunningen voor danceparty's, is de stellige indruk van André Verhoef, eigenaar van onder meer discotheek El Toro in de Goese binnenstad. „Voor zulke activiteiten worden in de Zeeland hallen vergunningen afgegeven tot zeven uur 's ochtends. Ik heb ver schillende keren geprobeerd dat voor elkaar te krijgen, maar het wordt domweg geweigerd. Er valt niet over te praten. De gemeente kan het toch ook anders aanpak ken, door eens te overleggen met ons over de voorwaarden voor zo'n vergunning." De nieuwjaarsparty Masquerade in de Zeelandhallen staat Verhoef nog helder voor de geest. „Alles en iedereen trok daarheen. Het was bij ons in de zaak gewoon stil, maar wat wil je ook als je ergens anders langer kunt doorgaan? Dan is de keuze niet zo verschrikkelijk moeilijk." De gemeente verleende onlangs vergunningen voor twee party's in de Zeelandhallen die tot zeven uur mogen duren. El Toro en de vier andere nachtzaken in het centrum van Goes moeten om vier uur dicht. Verhoef spreekt van Voigens André Verhoef, eigenaar van onder meer disco Ei Toro, trekt Goes de Zeelandhallen voor. Burgemeester Dick van der Zaag ontkent dit ten stelligste. 'oneerlijke concurrentie'. „Wij ma ken van Goes een bruisende uit gaansstad en dat willen we graag zo houden." De Goese burgemeester Dick van der Zaag kent de kritiek. Hij wijst die in een reactie met kracht van de hand. De gemeente heeft vol gens hem geen direct belang bij de exploitatie van de Zeelandhallen. Dat voor danceparty's 'tot het och tendgloren' in de Zeelandhallen wel vergunningen worden afgege ven, heeft alles te maken met de ligging aan de rand van de stad, al dus Van der Zaag. Mensen hebben er daar minder last van. Van der Zaag: „Wil Verhoef zo'n vergun ning, dan moet hij ook buiten de stad beginnen." Verhoef is dat zeker niet van plan. Hij heeft zijn hart verpand aan de Goese binnenstad als uitgaanscen trum. „Wij hebben onze beveili ging goed geregeld. Wij werken prima samen met de politie. Goes is het rustigst, in vergelijking met Middelburg en Vlissingen. Wat is er dan op tegen een keer iets lan ger door te gaan?" GOES - Tegels lagen erbij als golven en een geit zou er een flink karwei aan hebben om al het gras tussen de tegels af te grazen. Het school plein van de Prinses Ireneschool aan de Kamper foeliestraat in Goes-Oost was kortom hard toe aan een opknapbeurt. Gisteren is het vernieuwde schoolplein geopend. Kinderen reden het opge knapte plein op versierde fietsen open. Ze deden dat niet voor niets op de fiets. Dankzij bouwbe drijf Ballast Nedam is er een fietsenhok geko men, in vrolijke kleuren. Directeur René van den Broeke is een tevreden mens. „Hoe goed wij ook onderwijs geven, zoals het schoolplein erbij lag, kon ouders afschrikken. Daar hoeven we niet meer bang voor te zijn." foto Willem Mieras 's-HEERENHOEK - De 'illegale' bouw- annex ontsluitingsweg in de 's-Heerenhoekse nieuwbouw wijk De Blikken wordt op korte termijn verwijderd. Het college van B en W van Borse le heeft dit gisteren besloten na twee vergeefse pogingen om via de rechter de 'illegale' bouwweg gelegaliseerd te krijgen. De recht bank in Middelburg tikte de ge meente eerst op de vingers, on langs gevolgd door de Raad van State. „We zijn gedwongen de weg af te sluiten en te verwijderen", al dus wethouder Marga Vermue (CDA, verkeer). Borsele heeft geprobeerd de weg te handhaven, omdat die fungeert als tweede ontsluitingsweg voor De Blikken. „Veel wijkbewoners zullen niet gelukkig zijn met ons besluit", realiseert Vermue zich. Aanwonenden van de weg, bewo ners van Van 't Westeindestraat, zijn content. Op de plek van de weg was hen groen beloofd. Voor hulpdiensten wordt via de Van 't Westeindestraat een extra, afsluit bare toegangsweg naar De Blikken gemaakt. Inmiddels is Borsele be zig met een permanente, tweede ontsluitingsweg aan de noordkant van De Blikken. Als alles meezit, kan die in de loop van 2009 wor den aangelegd. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Oppositiepartij PvdA heeft in Borsele voor de ver andering in de onlangs gehouden vergadering van de gemeenteraad een overwinninkje geboekt. Al leen met tegenstemmen van CDA- raadsleden Ad Schenk en Charles Verbeek wist zij één niet onbelang rijk punt te veranderen in het be leid voor de re-integratie van uitke ringsgerechtigden. PvdA-raadslid Connie Miermans bond de kat de bel aan. Uitkerings gerechtigden moeten beschikbaar zijn voor de arbeidsmarkt. Slechts voor enkelen wordt een uitzonde ring gemaakt, bijvoorbeeld als een uitkeringsgerechtigde moet zorgen voor een familielid. Dit was in het voorstel van het college van B en W beperkt tot zorg voor 'inwonen de zieke of anderszins hulpbehoe vende bloed- en aanverwanten'. „Waarom geldt dit alleen voor in- wonenden?", wilde Miermans we ten. „Ik zie niet waarom die beper king nodig is. Je kunt het toch per individu bekijken." Wethouder Jan Zandee (SGP/CU) wilde de zaak aanhouden, waarop Miermans een wijzigingsvoorstel indiende. SGP/ChristenUnie ging als eerste mee, gevolgd door de Lo kale Partij Borsele, WD en vier CDA'ers. Schenk en Verbeek stem den tegen vanwege de eventuele fi nanciële gevolgen. mËEüWswZ ro 'Ai Tip? redactie@pzcnl Internet is een prachtig medium, ook voor de krant. Nieuws gaat snel, internet gaat ook snel. Het leuke van internet is tevens dat lezers veel vlugger reageren. De reacties zijn niet altijd even door dacht, maar ze kunnen dan nog wel leuk zijn. Zo plaatsten wij onlangs op de PZC-site een be richt over subsidie voor 'staande wippen' voor het schuttersgilde in Wemeldinge. De Wemelding- se schutters waren zeer ingeno men met dit besluit. Ze konden eindelijk weer wedstrijden hou den. Eén onzer lezers feliciteerde uitbundig op internet en besloot met de 'doordachte' opmerking: 'Kan ik nu ook subsidie krijgen voorstaand wippen Pak uw kans op vele euro's voordeel Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57