Tweede ritzege Steegmans in Parijs-Nice Karrenvracht aan treffers in play-offs van regionaal futsal Oranje onder 15 te sterk voor Belgische leeftijdsgenoten Vergeefs protest Di Luca mag starten in Tirreno Zpzc Woensdag 12 maart 2008 37^ terneuzen - PSV'er Anthony van den Hurk duelleert na mens het Nederlands elftal voor spelers onder vijftien jaar met een Belgische leeftijdsgenoot. Dat gebeurde in de vriendschappelijk interland die beide ploegen voor dik vijfhonderd toeschouwers gisteravond op het veld van Terneuzense Boys afwerkten. Zij zagen Oranje met 4-2 winnen. De ploeg van bondscoach Wim van Zwam kwam op achterstand door een doelpunt van Mats Rits (Germinal Beerschot Antwerpen). Daarna schakelde Ne derland naar een hogere versnelling. Dit resulteerde in treffers van Ouasim Bouy (strafschop), Jip Bartels (bei den Ajax) en Anthony van den Hurk. Na de rust was de wedstrijd meer in evenwicht, maar had Nederland de betere kansen. Jip Bartels tekende met zijn tweede doel punt de 4-1 aan. Hannes van den Bruggen (AA Gent) verzorgde het slotakkoord: 4-2. foto Camile Schelstraete Regenachtige etappe levert opnieuw een aantal valpartijen op. belleville - Gert Steegmans heeft gisteren ook de tweede etappe van Parijs-Nice gewonnen. De Belg was maandag al de sterkste. Steeg mans zegevierde gisteren in Belle ville in de sprint van een kop groep van vier. De Noorse klasse mentsleider Thor Hushovd werd tweede. De Fransman Thierry Hupond van de Nederlandse ploeg Skii-Shi- mano maakte reclame voor zich zelf en zijn ploeg door een groot deel van de etappe solo voorop te rijden. Hij werd twintig kilometer voor de streep ingehaald. De rit, opnieuw in de regen, lever de mede door een aantal valpartij en een in stukken geslagen pelo ton op. Onder de achterblijvers was net als maandag een aantal renners (Schleck, Julich, Voigt, Zu- beldia) die in aanmerking kwa men voor een hoge eindklassering. De Nederlander Robert Gesink handhaafde zich andermaal in de voorste regionen. De Raborenner, gespecialiseerd in klimmen, eindig de op de twintigste plaats. Ook Karsten Kroon bleef gisteren rome - Danilo Di Luca mag van daag van start gaan in de Tirreno Adriatico, de rittenkoers in Italië. De Italiaanse wielrenner hangt een schorsing boven het hoofd, maar zolang hij niet veroordeeld is, wil de organisatie van de Tirre no hem niet weren uit de koers. „Ik ben er erg blij mee", reageerde Di Luca. Hij won vorig jaar de Gi- In Axtion geeft na rust gas en verplettert dan De Tukker met 13-4. door Rinus Verberkmoes GOES - Wie vermoedde dat in de play-offs van het regionale fiitsal wat voorzichtiger en afwachtend gespeeld zou worden, kwam be drogen uit. Gelet op het hoge aan tal doelpunten leek het her en der open huis. Voor De Tukker begon het niet best in poule A die de kampioen oplevert. Het verloor met 13-4 van In Axtion. De ruststand was 4-3 in het voordeel van In Axtion. Bogaert/Pro Sport won nipt met 10-9 van In den Dwaes. A-poule In den Dwaes-Bogaert/Pro Sport 9-10 (4-5). In den Dwaes: Michaël Freijzer goed bij. De CSC-renner eindigde in het peloton en bleef in het klas sement vierde, op 23 seconden van Hushovd. Het verschil met Steeg mans is in de stand nog drie tel len. Steegmans zei na afloop dat hij dit seizoen mentaal sterker is gewor den. „Het verschil met vroeger is dat ik niet meer denk dat het ver keerd kan lopen. Ik ga gewoon mijn eigen kans. Ik bleef kalm ge noeg om in de ontsnapping Hus hovd, Chavanel en Albasini het werk te laten doen, en om naar de leiding te gaan wanneer dat moest. Misschien de verdienste van psycholoog Jef Brouwers", al dus de Limburger. „Parijs-Nice kan niet meer stuk en als ik met deze conditie naar Mil- aan-Sanremo mag, is veel moge lijk." De komende dagen zijn de klimmers aan de beurt. „Mijn Pa rijs-Nice zit er met goed gevolg op. Nu ga ik twee dagen hard werken voor onze klassementsrenners zo als zij dat twee dagen voor mij ge daan hebben", besloot Steegmans. Gert Steegmans gaat na zijn dub bele ritzege in Parijs-Nice hard werken voor de klassementsren ners in zijn ploeg. Thor Hushovd blijft klassementsleider. ro, maar werd na de zeventiende etappe betrapt op ongewone hor monale waarden, die erop zouden kunnen wijzen dat Di Luca do ping wilde maskeren. De aanklager van het Italiaans Olympisch Comité heeft tegen Di Luca een schorsing van twee jaar geëist. Zolang er geen uitspraak is, mag hij meedoen aan wedstrijden. (3x), Davy de Visser, Jurgen Verbraeken, William Freijzer, Giovanny Verbraeken (2x), Jeroen Claessens. Bogaert/Pro Sport: Wouter de Neijs (4x), Michaël de Block (2x), Jean-Ruud de Houck (2x), Da vy van Puyvelde (2x). De combinatie van spelers uit Clin- ge en Sint-Jansteen pakte voor rust een treffer voorsprong op In Den Dwaes. Die marge bleef na de rust gehandhaafd. In Axtion-De Tukker 13-4 (4-3). In Ax tion: Dennis Rietjens, Barry van der Hooft (3x). Quincy Tjan Asem (3x), Hensley Victorina (4x), Paul Tjan Asem, Hakan Cetin. De Tukker: Gert-Jan Vael, Kenny Verhoene (3x). De twee wedstrijden in de kam pioenspoule van het Zeeuws-Vlaamse futsal leveren 36 goals op. In de B-poule wordt in twee duels 24 keer gescoord. heerlen - De Europese tafeltennis- borid ETTU heeft gisteren het pro test van MF Services/Fürst tegen de gang van zaken in de eerste fi nalewedstrijd van de Champions League verworpen. In die finale, die werd afgewerkt in Duitsland te gen FSV Kroppach, ontbraken neu trale scheidsrechters. Het team uit Heerlen speelde het duel vrijdag onder protest en ver loor met 3-1. De ETTU besliste dat het treffen onder leiding van Duit se arbiters op normale wijze is ver lopen en handhaaft de uitslag. De ruststand was 4-4 geweest als Kenny Verhoene namens De Tuk ker een strafschop had benut. Na de hervatting schoot In Axtion gi gantisch uit zijn slof. B-poule: Internetplan/Vedior-Wentzler/Pauwels 14-1 (8-0). Internetplan/Vedior: Jarmo Giling (5x), Michaël Peters (7x), Yorick Koekkoek. Wentzler/Pauwels: Peter Vael. Niet leuk, niet boeiend en met het eindsignaal als enige hoogtepunt. Wentzler/Pauwels bleef dankzij Peter Vael net niet op nul steken. D&J/Stuntmarkt-ZVH Morres 2 8-1 (4-1). D&J/Stuntmarkt: Hans Goethals (2x), Martin Nuyten (2x), Christoph de Clippeleir (4x). ZVH Morres 2: Dennis Huygens. Net als in het voorgaande duel was ook deze wedstrijd niet meer dan een spel van kat en muis. Top dressuurjeugd naar Stal de Kroo nieuw en sint-joosland - In Stal de Kroo in Nieuw en Sint-Joos- land komt zondag de top van de Nederlandse dressuurjeugd in ac tie. Paardensportvereniging Walche ren ontvangt junioren en Young Riders voor een selectiewedstrijd voor de CHIO Rotterdam Cup. In totaal zijn er van die concoursen in heel het land. Daarna volgt een finale tijdens het CHIO Rotterdam in het Kralingsebos. Takiddine verlaat SSV voor oude liefde HVV goes - Voetballer lorden Takid dine keert na de zomer terug naar zondag-tweedeklasser HW'24 in Hulst. Momenteel speelt hij bij de zaterdag-eersteklasser SSV'65 uit Goes. Takiddine begon met voetballen bij HW'24. Na drie seizoenen bij de jeugd van NAC keerde hij daar terug. Na twee jaar Terneuzen en twee seizoenen SSV'65 doet hij dat straks voor de tweede keer. Makkelijke avond Twente tegen VVV venlo - FC Twente boekte gistera vond een eenvoudige 0-2-overwin- ning op VW-Venlo. De bezoekers uit Enschede waren veel te sterk, maar beslisten het duel tegen de zwakke thuisploeg pas definitiefin de 77e minuut na een doelpunt van Youssouf Hersi: 0-2. De Braziliaan Douglas kopte in de 18e minuut de 0-1 binnen. De Tuk kers haken door de zege weer aan in de strijd om de eerste vijf plaat sen in de eredivisie. Vier Zeeuwen naar NK indoortennis GOES - Aan het NK indoortennis voor de jeugd doen vanaf vrijdag vier Zeeuwen mee. Het toernooi wordt gehouden in Rotterdam. Lesley Kerkhove voert het Zeeuw se kwartet aan. De Zierikzeese, vo rig jaar winnares bij de meisjes tot 16 jaar, doet nu mee bij de meisjes tot achttien jaar. De anderen zijn Vincent Kommers (Kapelle, jon gens -14), Milou Frohil (Oostkapel- le, meisjes -14) en Anne Flohil (Oostkapelle, meisjes -12). Didier Cuche zeker van wereldbeker afdaling BORMIO - Skiër Didier Cuche is ze ker van de wereldbeker op de afda ling. De Zwitser hoeft er zelfs niet" meer voor in actie te komen. Het klassement van de koningsdis cipline werd gisteren voortijdig de finitief omdat de laatste afdaling in het Italiaanse Bormio is geschrapt vanwege hevige sneeuwval. De pis te voor de afdaling op de beroem de Stelvio kon niet meer tijdig wor den geprepareerd. Verzoening De Mos en Janssen lijkt nabij ARNHEM - Een verzoening tussen Vitesse-trainer Aad de Mos en spe ler Theo Janssen lijkt nabij. De twee voerden gisteren in het bij zijn van technisch directeur Mare van Hintum een 'open en positief gesprek'. Janssen ging zaterdag direct naar huis nadat De Mos hem vertelde* dat hij op de bank zou zitten tij dens de wedstrijd bij Excelsior (1-2). De Mos noemde dit na het duel werkweigering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55