Ventweg Cadzand-Bad blijft Horeca-cursus Informatie over sport, bewegen en diabetes Automobilist rijdt door na aanrijding Verpauperd pand op Kop van de Noordstraat moet snel weg Zpzc Woensdag 12 maart 2008 25 Zestig parkeerplaatsen voor kort parkeren serieuze optie. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Ondernemers in Cadzand-Bad zien een aantal wen sen wellicht toch in vervulling gaan. Handhaving van de ventweg langs boulevard De Wielingen en zestig parkeerplaatsen voor kort parkeren in de badplaats. Deze wensen zijn maandagavond ingebracht tijdens een workshop over de inrichting van de openba re ruimte in Cadzand-Bad. Deze workshop is onderdeel van het voortraject om Cadzand-Bad om te toveren tot een stijvolle familie badplaats. De gemeente Sluis wil ondernemers nadrukkelijker be trekken bij deze metamorfose. Me de daarom is de workshop gehou den. Wethouder Maria le Roy voelt er veel voor gehoor te geven aan de wensen van de ondernemers. Handhaving van de ventweg zal in de raad weinig discussie opleve ren. „Daar wordt niet meer aan ge tornd. Het is belangrijk dat de ventweg gehandhaafd blijft. Bu reau Lubbers krijgt de opdracht de afwikkeling van het verkeer op de boulevard goed te regelen." Op de eerder gemaakte visie 'Kijk je in de Keuken' kwam veel kri tiek. De stedenbouwkundige op- De gemeente Sluis geeft wellicht gehoor aan wensen van onderne mers over het parkeren in de badplaats. Zij willen zestig plaat sen voor kort parkeren. teerde voor een brede boulevard. Dat is niet alleen fraaier, maar een brede boulevard levert ook meer ruimte op voor auto's en fietsers zodat ze niet in eikaars vaarwater zitten, redeneerde hij. De ondernemers en een raads- meerderheid zien dat echter niet zitten. Als de ventweg sneuvelt, is bijvoorbeeld een aantal panden niet meer bereikbaar. De ventweg blijft dus gehandhaafd. De realisa tie van zestig plaatsen voor kort parkeren is nog geen gelopen race. De meerderheid van de raad be paalde vorig jaar immers in een motie dat parkeren zo veel moge lijk ondergronds moet gebeuren. Ondernemers willen echter dat er bij het Duinplein, het Duinhof en bij de verhuurkantoren boven grondse parkeerplaatsen komen. Wethouder Le Roy voelt daar veel voor. „Kort parkeren is handig voor het kopen van een broodje of krantje. Zestig parkeerplaatsen is niet zo veel." Le Roy had een goed gevoel over de workshop. „Het is nu aan de raad om de richting aan te geven." terneuzen - De afdeling Zeeuw- sch-Vlaanderen van de Diabetes vereniging Nederland houdt woensdag 26 maart een informatie avond over 'Sport, bewegen en dia betes'. De bijeenkomst is vanaf 19 uur in het Churchill Hampshireho- tel in Terneuzen. Sportarts Step- han Praet van Zorgsaam werkt aan deze avond mee. Praet verdedigde eind vorig jaar zijn proefschrift, waarin hij weten schappelijk bewijs leverde dat be wegen goed is voor patiënten met ouderdomssuiker (diabetes type 2). Praet's beweegprogramma's ge ven bemoedigende resultaten. De algehele conditie van de diabete spatiënt verbetert en er bestaat minder kans op hart- en vaatziek ten. Naast een medisch fitnesspro gramma kunnen diabetici ook een sportief wandelprogramma vol gen. Behalve Praet geven ook Smet Fy- sio, podotherapeute Michelle de Smet en de afdeling fysiotherapie van de stichting Curamus informa tie op de voorlichtingsavond. De toegang is gratis. KERK Woensdag 12 maart 2008 Biddag Axel Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 uur ds Burger; Hoek Gereformeer de Kerk Vrijgemaakt 9.30 uur ds Janssen; Oostburg Rooms Katholieke Kerk 19.00 uur dhr Peterse (oec. avondgebed); Gere formeerde Gemeente 10.00 uur ds v. Gel der, 15.30 uur ds Vreugdenhil; Terneu zen Elimkerk 19.30 uur kand. Walhout; BRESKENS - Een nog onbekende au tomobilist is maandagavond door gereden na een aanrijding met een dertienjarige jongen uit de ge meente Sluis op de Nieuwesluis- weg in Breskens. De jongen fietste 's avonds rond acht uur op de Nieuwesluisweg, toen hij op het kruispunt met de Langeweg werd aangereden. Hij raakte even buiten bewustzijn en liep verwondingen op aan zijn hoofd en enkel. Toen hij weer bij kwam, zag de jongen veel mensen om zich heen, die hulp wilden bie den. De automobilist was echter gevlogen. De politie stelt een on derzoek in. De jongen kon geen kenmerken van de auto geven. ROC start opleiding op afstand voor gastheren, gastvrouwen en koks. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het ROC Wester- schelde biedt sinds deze maand een horeca-opleiding op afstand aan. Leerling-gastheren en -vrou wen en leerlingkoks hoeven in de ze constructie niet naar school te komen om gediplomeerd te raken. Zij kunnen thuis en op hun werk de cursus volgen. Niet-gediplomeerde gastheren, gastvrouwen en koks kunnen de zogenoemde E-vakopleiding via de computer op hun eigen tijd in hun eigen tempo doen. Daarbij zijn zij niet gebonden aan schoolja ren. De opleiding kan op elk mo ment worden gestart. Het ROC stelt wel als voorwaarde dat de cursisten minimaal 24 uur per week werkzaam zijn bij een ge accrediteerd leerbedrijf Ook moet daar een leermeester aanwezig zijn. Tenslotte moeten de leerlin gen minimaal vijf jaar ervaring hebben, waarvan twee jaar op het niveau van de opleiding (niveau 2 en 3). Eens per kwartaal is er een praktijkdag op school om het ge leerde te oefenen, maar het is niet verplicht dan te verschijnen. Het ROC Westerschelde biedt ho- recamensen zonder diploma de mogelijkheid om via een thuiscur- sus de vereiste opleidingspapie ren te halen. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van gerechtsdeur waarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 07 maart 2008 blijkt, dat ten verzoeke van Valentina Hasan wonende te Westdorpe, gemeente Terneuzen, aan de Peerboom 32, aan Abdurahman Puhovac, zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daar buiten, is betekend een door en namens requirante opgemaakt ver zoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de recht bank te Middelburg op 29 februari 2008 en dat gerequireerde uiterlijk op 25 juni 2008, hetzij een verweerschrift kan indienen, hetzij uitstel te dier zake kan verzoeken, alsmede dat het indie nen van bedoeld verweerschrift of het verzoek tot uitstel daartoe slechts kan geschieden door een procureur. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12, 4537 AJ TERNEUZEN. Tel.: 0115 - 613651. Hersteld Hervormde Kerk (De Levens bron) do 17.00 uur ds Gielen; Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 uur ds Krol; Gereformeerde Gemeente 14.30 en 19.00 uur ds v. Gelder; Zaamslag Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 uur ds Visser; Christelijke Gereformeerde Kerk 14.30 en 19.30 uur ds de Haan. De Wingerd houdt loop voor Unicef terneuzen - Leerlingen van De Wingerd, school voor Voortgezet Speciaal Onderwijs, in Terneuzen houden donderdag 20 maart een sponsorloop voor Unicef De loop is de afsluiting van het schoolproject 'Kinderen eerst' waarin aandacht besteed werd aan aids en HIV-besmetting bij kinde ren in derde wereldlanden. De opbrengst van de sportieve acti viteit die begint om 9.30 uur komt ten goede aan Unicef TERNEUZEN - Het verpauperde winkelpand op de Kop van de Noordstraat in het Terneuzense stads centrum moet snel tegen de vlakte. Het pand, dat na een horecabestemming een tijd onderdak bood aan een sportzaak, is eigendom van de ge meente. Die kocht het aan vanwege de geplande reconstructie van het winkelgebied. De nieuwe in vulling laat nog op zich wachten. Het raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) pleit voor een snel le sloop, zodat een visuele verbinding ontstaat tussen de Noordstraatpromenade, de Kenne- dylaan en de Axelsestraat. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49