geeft Philippine groeiruimte Sa™eurs Terneuzen wacht af Politiek bijeen Cartoon met een staartje 1 1 O Eenhoornfeest Geen pannakooi in Groote Kreek in Vogelwaarde z PZC Woensdag 12 maart 2008 23 door Frank van Cooten oostburg - In Oostburg is vrijdag tot en met zondag de voorjaars- beurs. Deze beurs is gevestigd in een tent van tweeduizend vierkan te meter op het terrein achter meu belcentrum Verdegem. Zestig bedrijven uit Zeeland en België informeren de bezoekers over vrije tijd, wonen, werken, rei zen, sport, ontspanning, beauty en financiën. Op het horecaplein van ruim 240 vierkante meter kunnen bezoekers terecht voor hapjes en drankjes. Parkeergelegenheid is er ruim vol doende. De beurs is vrijdag van 14.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 22.00 uur en zondag van 12.00 tot 18.00 uur open. Toegang kost 3,50 euro. De voorjaarsbeurs is onderdeel van de Eenhoornfeesten in Oost burg, van 14 tot en met 22 maart. De tent is vrijdag 21 maart van 21.00 tot 02.00 uur het decor van het jump- en hardcore-event Wicked on Tour. Herman Berghuis en feestband De Zware Jongens treden zaterdaga vond op. Dit feest is ook van 21.00 tot 02.00 uur. hulst - Ondanks de bijna driehon derd handtekeningen die (oost Boogaert (12) en Niek Luime (14) begin december inzamelden, komt er geen voetbalkooi in de Hulster wijk Groote Kreek. Burgemeester en wethouders vin den de locatie (het trapveldje aan de Waterstraat) niet geschikt voor een zogenoemde pannakooi, om dat de kooi 'niet in de landschap pelijke omgeving aldaar past'." De twee voetballertjes wilden een kooi op hun trapveldje omdat het veld een beetje helt en de bal met regelmaat in de sloot of op de weg belandt. Volgens de gemeente zijn in Groote Kreek momenteel geen lo caties waar een voetbalkooi zou kunnen komen. Wel wordt beke ken of in de uitbreiding van de wijk een multifunctioneel speel veld kan worden aangelegd. Nog geen mening over zoute natuur in Braakman-N oord. terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen laten zich nog niet uit over hun standpunt met betrekking tot het weer zout maken van van de Braakman Noord. Raadslid Cees Freeke had gevraagd of het college de plannen voor de Braakman Noord gaat aanvechten. Dit in het licht van het eerdere in genomen standpunt van de ge meenteraad tegen ontpolderen van de Braakman Noord. Op dit moment wordt onderzocht of het gebied kansrijk is voor estua- riene natuur. Dat wordt eind april bekend. Als het resultaat positief is, zal het gebied deel uitmaken van de 300 hectare estuariene na tuur die in het 'middengebied' van Zeeland moet worden gereali seerd. Daarom kan de Braakman Noord geen alternatief zijn voor ontpolderen van de Hedwigepol- der. Zolang niet duidelijk is of de Braakman Noord geschikt is voor zoute natuur, zijn er geen plan nen, 'dus ook geen plannen waar tegen B en W zich zou kunnen verzetten'. Er is bestuurlijk overleg geweest tussen de gedeputeerde en de ge meente, waarbij onder meer Braak man Noord aan de orde is ge weest, antwoorden B en W op vra gen van Freeke. Wat daarbij be sproken is, blijft echter geheim. De inhoud van het gesprek is volgens het college 'vertrouwelijk'. vogelwaarde - De adviescommis sie samenleving uit de gemeente raad van Hulst houdt vandaag van af 19.30 uur een vergadering in het dorpscentrum in Vogelwaarde. Twee onderwerpen staan tijdens die bijeenkomst centraal. Om te beginnen, wordt de werking toege licht van de adviesraad die in het kader van de Wet Maatschappelij ke Ondersteuning (WMO) is opge richt. Daarnaast worden de droomtrajec- ten geëvalueerd. Deze vonden plaats in Clinge en Vogelwaarde. De centrale vraag luidt: Hoe gaat de gemeente daarmee verder. De bijeenkomst van de raadscommis sie is openbaar. Iedereen is van harte welkom om deze bij te wonen. Nationale en regionale radio en tv praten over spotprent WereldRegio. door Martijn de Koning zierikzee - De discussie over de omstreden cartoon van Arie Roon in het Schouwse weekblad Wereld- Regio van afgelopen vrijdag houdt niet op bij de dijken van Schou- wen-Duiveland. Landelijke krant De Telegraaf pikte het onderwerp gretig op, wat tot een groot aantal reacties leidt. Op de website van het dagblad hadden gistermiddag al 230 mensen hun mening gege ven. Ook landelijke tv- en radio zenders besteden aandacht aan de zaak. In de cartoon neemt Roon de avondmaalsviering op de hak. De Telegraaf spreekt in haar nieuwsar tikel van 'een eigen cartoonrel in Nederland' en heeft het over de boosheid van 'radicale christenen'. Lezers nemen het vooral op voor de tekenaar en WereldRegio en vinden dat de tekening onder het mom van 'vrije meningsuiting' best door de beugel kan. Een min derheid meent dat de spotprent te ver gaat. Hoofdredacteur Aad van der Wou den plaatste gisteren een reactie op de website van zijn krant. Hij stelt dat het nooit de bedoeling is geweest om mensen te kwetsen. „De krant wil juist een discussiepo dium zijn voor alle stromingen." WereldRegio gaat in de papieren uitgave van vrijdag nog één keer dieper op de zaak in. „En dan zet ten we er een punt achter." Op het terrein voor de nieuwe, 'historische' woonwijk van Philippine is goed te zien dat er vroeger pallets werden gemaakt. foto's Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47