Zeeland PZC 21 Verplaatsen shops gaat jaren vergen ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 Trommelen en rammelen met de harmonie JVC DD3 home cinema systeem Pak uw kans op vele euro s voordeel VeoliachaufFeurs willen Sluise vishandei moet mogelijk niet over 'boerenpad deuren sluiten Winnaar laat verstek gaan bij uitreiking prijs beste bolus Provinciale Staten, een jaar na de verkiezingen Woensdag 12 maart 2008 Tip? redtern@pzc.nl Verlies geding Leers heeft geen gevolgen voor beleid Terneuzen. door Conny van Gremberghe terneuzen - Een verplaatsing van de Terneuzense coffeeshops naar een plek buiten de stad, wordt een zaak van de lange adem. De huidi ge regelgeving maakt een snelle verhuizing van de shops vrijwel onmogelijk. Zo is de gemeente verplicht om voor de verplaatsing van de soft drugsverkooppunten een mi lieu-effectrapportage (mer) op te stellen. De shops verwelkomen ge zamenlijk bijna een miljoen bezoe kers per jaar. De wet schrijft over heden voor dat van recreatieve voorzieningen met meer dan 500.000 bezoekers onderzocht moet worden wat de effecten zijn op de naaste omgeving. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen: „Ik kan me voorstellen dat mensen dit vreemd vinden, maar het ministerie van VROM en onafhankelijke adviseurs hebben ons aangeraden om de regelgeving toch maar te volgen. Zonder een mer-onderzoek maken we bij een eventuele gerechtelijke procedure geen schijn van kans." Een rappor tage over de mogelijke vestigingslo caties voor de shops langs de Trac- taatweg vergt minstens drie maan den. Levert dat onderzoek een wei nig 'vervuilende of milieubelas tende' vestigingsplek op, dan moet voor die locatie een reguliere be- stemmingsplanwijzigingsprocedu- re worden gevolgd. Een proces dat -als er, zoals is te verwachten, be zwaren worden ingediend- gauw twee jaar duurt. Lonink sluit een jarenlange procedure niet uit. Burgemeester Gert Leers van Maas tricht probeerde met een tijdelijke, snelle bestemmingsplanprocedure, een zogenaamde artikel 17, coffees hops uit zijn stad te laten verkas sen naar de (gemeente)grens. Maar de burgemeester werd giste ren door de rechtbank in Maas tricht teruggefloten. De buurge meenten Eijsden, Visé en Voeren Regelgeving maakt een snelle verhuizing van de Terneuzense coffeeshops naar een lokatie bui ten de stad, aan de Tractaatweg, vrijwel onmogelijk. hadden het geding aangespannen. Lonink: „Leers verloor de zaak, omdat hij dacht met een tijdelijke voorziening de verplaatsing moge lijk te maken. Dat kan volgens de rechter alleen als er zicht is op een definitieve oplossing en dat is in Maastricht niet het geval. Wij be seffen nu dat een artikel 17-proce- dure in Terneuzen ook niet toege past kan worden. We gaan dat dus ook niet doen." Leers heeft het kabinet opgeroe pen grensgemeenten te helpen bij het oplossen van de problematiek. Lonink steunt die oproep. door Wilma Valk BRESKENS - „Nee, je trommelvlies gaat er niet van kapot," kon dirigent Johan Legrand de kinderen van groep vijf van de openbare basis school in Breskens gisterochtend ge ruststellen. De harmonie Breskens/Groede be zocht de basisscholen in Breskens en Groede om uitleg over instru menten te geven en vooral met de hoop onder de kinderen nieuwe le den te werven. Vijftien muzikanten, blazers en drummers, kwamen met hun diri gent naar school om er hun instru menten te demonstreren. De klein ste van de klas kon maar net in de grote tuba kijken; hij kon zich er bijna in verstoppen. Dat instrument was voor hem nog een maatje te groot. Dwarsfluiten en piccolo's waren een betere keuze, wist Legrand. „Trommelen kunnen kinderen al heel vroeg," vertelde Catja Haart- sen. Zij geeft slagwerkles. „Onze jongste leerling is nog maar net zes jaar." Al was de uitleg van Johan grappig en interessant, trommelen, lekker veel lawaai maken, was voor de kin deren toch leuker. Een aantal mocht zich met bellen en toeters even uit leven. Maar ook dat geweld doorstonden de trommelvliezen. foto Wim Kooyman Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a.s. veilingkranten* door Sheila van Doorsselaer heikant - Chauffeurs van open baar vervoersbedrijf Veolia zijn boos dat ze niet via de openbare weg naar de remise in Heikant mo gen rijden. Zij moeten een verhard 'boerenpad' gebruiken aan de ach terkant van de busstalling. Dat pad ligt er volgens de chauffeurs zo slecht bij, dat bussen en privé- auto's beschadigd raken. Doordat de remise van Veolia tijde lijk op het terrein van garage Kant aan de Julianastraat in Heikant staat, is het aantal verkeersbewe gingen er flink toegenomen. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat al deze voertuigen onaccepta bel veel geluidsoverlast voor de buurt veroorzaken en daarom wor den de bussen en auto's van de chauffeurs via een met granulaat verhard pad naar de Heidestraat ge dirigeerd. Volgens de chauffeurs ligt het pad vol kuilen en is het wachten op schade. Ze houden de Hulster wethouder Frans de Vries verantwoordelijk, maar die pareert de kritiek. „Veolia mag daar zitten op voorwaarde dat bussen en au to's via de achterzijde het terrein verlaten. Dat het pad er slecht bij ligt, is te wijten aan Veolia of Kant. Ik had eerder al geadviseerd het pad te asfalteren en niet steeds te voorzien van granulaat. Als er schade is, moeten de chauffeurs daarmee naar Kant of Veolia." door Frank van Cooten SLUIS - Vishandel Fieret aan de Kaai in Sluis wordt met sluiting be dreigd. Het pand voldoet niet aan alle brandveiligheidseisen. Fieret kreeg van de gemeente Sluis tot januari dit jaar de gelegen heid aan de eisen te voldoen. De vishandel heeft echter verzuimd passende maatregelen te treffen. Het dagelijks gemeentebestuur heeft daarom besloten bestuurs dwang toe te passen. Fieret krijgt tot 15 mei de gelegenheid alsnog aan de brandveiligheidseisen te voldoen. Als hij daar niet in slaagt, wordt het pand verzegeld. Fieret was gisteren niet bereid te reageren op de dreigende sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45