Zeeland Middelburg toch interessant' 'Beslissing kan geen uitstel lijden' Thuis uitkering berekenen Geert Iran PZC PZC Woensdag 12 maart 2008 3 COMMENTAAR De regering van Iran trapt in de val van Geert Wilders. Nog vóór zijn film over de islam is uitgekomen, concluderen de ambassadeur in Nederland en de Iraanse staatssecretaris van buitenlandse zaken dat Den Haag Wilders zou moeten stoppen. Teheran voedt zo het vuur waar Wilders zich aan warmt, maar dat maar beter snel geblust kan worden. Tot overmaat van ramp draagt Iran daarbij ongeloofwaardige argumenten aan. Wilders zou zijn vrijheid van meningsuiting misbruiken om de overtuiging van anderen aan te tasten. Uit de mond van een regering die haar burgers bitter weinig vrijheid laat, klinkt zoiets hol. Bovendien, het mooie van een overtuiging is juist dat ze pas geraakt kan worden als de geest van de drager dit toestaat. Wilders mag verantwoordelijk zijn voor zijn provocaties, maar de 1,2 miljard moslims in de wereld bepalen toch echt zelf hoe ver zij zich laten ophitsen. Ambassadeur Bozorgmehr Ziaran lijkt nog niet echt thuis in Nederland. Wie hier op dit moment zegt dat 'we wijze mensen nodig hebben die elkaar de hand reiken', is kennelijk de discussie ontgaan over moslimstraatcoaches die vrouwen geen hand willen geven. Of wil Ziaran de lachers bedienen? Dat is pas een mooie bijdrage aan de gewenste ontspanning. door Claudia Sondervan Het is hoog tijd dat ziekenhuizen en ge meenten het belang van de patiënt voorop stellen en snel een besluit ne men over de ziekenhuizen. Dat stelt platform van zorggebruikers Klaverblad Zeeland. „Het maakt ons niet uit waar welk ziekenhuis komt, als de kwaliteit van de zorg maar beter wordt. Wij doen niet mee aan politieke territoriumge vechten. Er is genoeg onderzocht, zegt woord voerder Mieke van Marissing. Ze leest in het rapport Lokerse en het stand punt van de drie Walcherse colleges een ver zoek om uitstel. De colleges stellen met klem dat de nu voorhanden informatie niet objectief en compleet genoeg is om een besluit te ne men. Burgemeester Dick van der Zaag van Goes proeft die bede om uitstel eveneens. Hij vindt dat het rapport Lokerse geen nieuwe ge zichtspunten biedt, maar enkel de objectiviteit en juistheid van het locatie- en financieringson- derzoek van de commissie Bouhuys afschiet. „Ze stellen dat je bij een aanrijtijd van 25 minu ten in Middelburg 182.000 mensen nabij de in tensieve zorg hebt. Vergeet het. Dat is de helft van de Zeeuwse bevolking." Karin Wouters van het Veerse CDA en het Co mité Ziekenhuis Blijft vindt wel degelijk dat Lo kerse bevestigt dat de aanrijtijden voor Middel burg veel beter zijn dan voor Goes. Zij krijgt bij val van burgemeester Rob van der Zwaag van Veere. „Lokerse toont duidelijk aan dat het hoofdziekenhuis op Walcheren moet staan." Het Walcherse pleidooi voor samenwerking en maatschappelijke samenhang met overige zorg verleners gaat evengoed op voor geestelijke zorginstelling Emergis en Revalidatie Genees kunde Walcheren, beide buren van het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes, vindt Van der Zaag. „Die verhuizen niet mee naar Middelburg." Het hoofdziekenhuis neerzetten in Middelburg en daar ook de moeder- en kindzorg concentre ren opent een nieuwe wereld van problemen voor de Bevelandse bevallingen, zegt interim voorzitter Marieke Snoep van de Zeeuwse Kring van Verloskundigen. „Het lost ook de problemen met de thuisbevallingen op Walche ren niet helemaal op. Maar wat dat zou beteke nen voor de zorg voor Schouwen-Duiveland en de Bevelanden is nog volledig onduidelijk. We staan dan weer aan het begin." Kijk snel op pzc.nl/specials lees vind leef Gemeente Terneuzen wil inspelen op landelijk initiatief. TERNEUZEN - Inwoners van de ge meente Terneuzen kunnen bin nenkort misschien gewoon thuis - anoniem - bekijken of ze in aan merking komen voor landelijke of lokale tegemoetkomingen. Burgemeester en wethouders zijn namelijk bereid in te spelen op de landelijke website www.bereken.uw- recht.nl. De website www.bereken- uwrecht.nl brengt alle landelijke en gemeentelijke uitkeringen in één site samen. Mensen kunnen dan zelf een inschatting maken op wel ke inkomensondersteuning men mogelijk recht heeft en om welke bedragen het gaat. Het college ant woord dat op vragen van raadslid ]an Jonkman (PvdA). Volgens het raadslid laten talloze huishoudens jaarlijks honderden en soms we duizenden euro's liggen, omdat ze geen gebruikmaken van hun recht op inkomensondersteuning. „Ze ker nu de koopkracht daalt, is het zorgwekkend dat in sommige ge vallen meer dan de helft van de mensen hun geld in de vorm van bijvoorbeeld huursubsidie niet komt ophalen", betoogt Jonkman. Verpleegster aan het werk in ziekenhuis Walcheren. foto's Lex de Meester Datum: Maandag 17 maart 2008 Locatie: Stadsschouwburg Middelburg Aanvang: 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) Toegang: gratis Aanmelden: debat@pzc.nl of 0113 - 315 660

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3