Tweede ritzege Steegmans in Parijs-Nice Gemakkelijke avond voor FC Twente bij VW-Venlo Vergeefs protest Di Luca mag starten in Tirreno Oranje onder 15 te sterk voor Belgische leeftijdsgenoten Wpzc Woensdag 12 maart 2008 37 TERNEUZEN - PSV'er Anthony van den Hurk duelleert na mens het Nederlands elftal voor spelers onder vijftien jaar met een Belgische leeftijdsgenoot. Dat gebeurde in de vriendschappelijk interland die beide ploegen voor dik vijfhonderd toeschouwers gisteravond op het veld van Terneuzense Boys afwerkten. Zij zagen Oranje met 4-2 winnen. De ploeg van bondscoach Wim van Zwam op achterstand door een doelpunt van Mats Rits (Germi nal Beerschot Antwerpen). Daarna schakelde Nederland naar een hogere versnelling. Dit resulteerde in treffers* van Ouasim Bouy (strafschop), Jip Bartels (beiden Ajax) en Anthony van den Hurk. Na de rust was de wedstrijd meer in evenwicht, maar had Nederland de betere kan sen. Jip Bartels tekende met zijn tweede doelpunt de 4-1 aan. Hannes van den Bruggen (AA Gent) verzorgde het slotakkoord: 4-2. foto Camile Schelstraete Regenachtige etappe levert opnieuw een aantal valpartijen op. belleville - Gert Steegmans heeft gisteren ook de tweede etappe van Parijs-Nice gewonnen. De Belg was maandag al de sterkste. Steeg mans zegevierde gisteren in Belle ville in de sprint van een kop groep van vier. De Noorse klasse mentsleider Thor Hushovd werd tweede. De Fransman Thierry Hupond van de Nederlandse ploeg Skil-Shi- mano maakte reclame voor zich zelf en zijn ploeg door een groot deel van de etappe solo voorop te rijden. Hij werd twintig kilometer voor de streep ingehaald. De rit, opnieuw in de regen, lever de mede door een aantal valpartij en een in stukken geslagen pelo ton op. Onder de achterblijvers was net als maandag een aantal renners (Schleck, Julich, Voigt, Zu- beldia) die in aanmerking kwa men voor een hoge eindklassering. De Nederlander Robert Gesink handhaafde zich andermaal in de voorste regionen. De Raborenner, gespecialiseerd in klimmen, eindig de op de twintigste plaats. Ook Karsten Kroon bleef gisteren rome - Danilo Di Luca mag van daag van start gaan in de Tirreno Adriatico, de rittenkoers in Italië. De Italiaanse wielrenner hangt een schorsing boven het hoofd, maar zolang hij niet veroordeeld is, wil de organisatie van de Tirre no hem niet weren uit de koers. „Ik ben er erg blij mee", reageerde Di Luca. Hij won vorig jaar de Gi- Tukkers haken weer aan in strijd om vijfde plaats in eredivisie. venlo - FC Twente heeft gistera vond met speels gemak in stadion De Koel in Venlo drie punten ge pakt. Het zwakke VW-Venlo was geen partij voor de Tukkers, die door de 2-0 overwinning aanha ken in de strijd om de eerste vijf plaatsen. Douglas en Youssouf Her- si waren trefzeker voor FC T\vente. Het vertoonde spel gaf VW-Venlo weinig vertrouwen in de strijd te gen degradatie. VW-Venlo had niets in te breng en tegen FC Twente. De Venlona- ren speelden slap en fantasieloos en slaagden er geen enkele keer in om de Twentse defensie in verle genheid te brengen. Doelman San- goed bij. De CSC-renner eindigde in het peloton en bleef in het klas sement vierde, op 23 seconden van Hushovd. Het verschil met Steeg mans is in de stand nog drie tel len. Steegmans zei na afloop dat hij dit seizoen mentaal sterker is gewor den. „Het verschil met vroeger is dat ik niet meer denk dat het ver keerd kan lopen. Ik ga gewoon mijn eigen kans. Ik bleef kalm ge noeg om in de ontsnapping Hus hovd, Chavanel en Albasini het werk te laten doen, en om naar de leiding te gaan wanneer dat moest. Misschien de verdienste van psycholoog Jef Brouwers", al dus de Limburger. „Parijs-Nice kan niet meer stuk en als ik met deze conditie naar Mil- aan-Sanremo mag, is veel moge lijk." De komende dagen zijn de klimmers aan de beurt. „Mijn Pa rijs-Nice zit er met goed gevolg op. Nu ga ik twee dagen hard werken voor onze klassementsrenners zo als zij dat twee dagen voor mij ge daan hebben", besloot Steegmans. PW Gert Steegmans gaat na zijn dub- bele ritzege in Parijs-Nice hard werken voor de klassementsren ners in zijn ploeg. Thor Hushovd blijft klassementsleider. ro, maar werd na de zeventiende etappe betrapt op ongewone hor monale waarden, die erop zouden kunnen wijzen dat Di Luca do ping wilde maskeren. De aanklager van het Italiaans Olympisch Comité heeft tegen Di Luca een schorsing van twee jaar geëist. Zolang er geen uitspraak is, mag hij meedoen aan wedstrijden. der Boschker hoefde voor rust slechts in te grijpen bij een corner en een vrije trap van Keisuke Hon da. Ook het fellere en gemakkelijk combinerende FC Twente was, on danks het overwicht, niet bij mach te om veel kansen te creëren. Het was dan ook niet verwonder lijk dat een standaardsituatie de openingstreffer van de gasten in leidde. De boomlange verdediger Douglas knikte de bal uit een hoek schop van Jeroen Heubach voorbij doelman Kevin Begois: 0-1. Ook na rust begon WV-Venlo zonder overtuiging. FC Twente had het duel in de openingsfase na IW WV-Venlo moet op basis van het zwakke en fantasieloze spel tegen FC Twente vrezen voor een succesvolle strijd tegen de gradatie. heerlen - De Europese tafeltennis- bond ETTU heeft gisteren het pro test van MF Services/Fürst tegen de gang van zaken in de eerste fi nalewedstrijd van de Champions League verworpen. In die finale, die werd afgewerkt in Duitsland te gen FSV Kroppach, ontbraken neu trale scheidsrechters. Het team uit Heerlen speelde het duel vrijdag onder protest en ver loor met 3-1. De ETTU besliste dat het treffen onder leiding van Duit se arbiters op normale wijze is ver lopen en handhaaft de uitslag. de hervatting kunnen beslissen. Youssouf Hersi, Karim El Ahmadi en Blaise N'Kufo kregen uitgelezen kansen, maar mikten te hoog, von den doelman Kevin Begois op hun weg of de bal kon van de lijn wor den weggehaald. Ook daarna bleven de beste kan sen voor de ploeg van trainer Fred Rutten, maar doelman Kevin Be gois ontpopte zich tot de grote sta in de weg. Een kwartier voor tijd moest ook hij uiteindelijk buigen voor de zoveelste kans van FC Twente. Youssouf Hersi tekende voor de 0-2. VW-Venlo kon daar niets tegen over stellen. De ploeg van trainer André Wetzel werd op alle fron ten afgetroefd door FC TWente, dat zich slechts het verwijt kon maken dat het niet vaker scoorde tegen zo'n zwakke opponent. Top dressuurjeugd naar Stal de Kroo nieuw en sint-joosland - In Stal de Kroo in Nieuw en Sint-Joos- land komt zondag de top van de Nederlandse dressuurjeugd in ac tie. Paardensportvereniging Walche ren ontvangt junioren en Young Riders voor een selectiewedstrijd voor de CHIO Rotterdam Cup. In totaal zijn er van die concoursen in heel het land. Daarna volgt een finale tijdens het CHIO Rotterdam in het Kralingsebos. Cambuur gaat weer op echt gras spelen leeuwarden - Voetbalclub Cam buur Leeuwarden ruilt komende zomer haar kunstgrasveld weer in voor een veld van echt gras. De eerstedivisieclub speelt al bijna zes jaar op kunstgras. Afgelopen zomer werd het kunstgrasveld afge keurd door de KNVB, terwijl het tien jaar mee had moeten gaan. Een opknapbeurt bood geen soe laas. Daarom wordt het kunstgras vervangen door echt gras. Cue Action is de weg nog altijd kwijt vlissingen - De poolbiljarters van Cue Action verloren het thuisduel tegen Pompameubilair met ruime cijfers: 2-7. De aansluiting met de leiders werd daarmee verspeeld. Al leen Abel van de Sande en Atong Wu wonnen een partij. De Vlissingse formatie is na een formidabele eerste competitiehelft de weg kwijt. De laatste overwin ning dateert van 12 februari. Een plaats in de play-offs is nog wel al tijd binnen bereik. Zussen Flohil naar NK indoortennis goes - Aan het NK indoortennis voor de jeugd doen vanaf vrijdag vier Zeeuwen mee. Het toernooi wordt gehouden in Rotterdam. Lesley Kerkhove voert het Zeeuw se kwartet aan. De Zierikzeese, vo rig jaar winnares bij de meisjes tot 16 jaar, doet nu mee bij de meisjes tot achttien jaar. De anderen zijn Vincent Kommers (Kapelle, jon gens -14), Milou Frohil (Oostkapel- le, meisjes -14) en Anne Flohil (Oostkapelle, meisjes -12). Verzoening De Mos en Janssen lijkt nabij arnhem - Een verzoening tussen Vitesse-trainer Aad de Mos en spe ler Theo Janssen lijkt nabij. Ze" voerden gisteren in het bijzijn van technisch directeur Marc van Hint- um een 'open en positief gesprek'. Janssen ging zaterdag direct naar huis nadat De Mos hem vertelde dat hij op de bank zou zitten tij dens de wedstrijd bij Excelsior (1-2). De Mos noemde dit na het duel werkweigering. Jeremiasse Racing verstevigt koppositie middelburg - De tiende wedstrijd in de ereklasse van het Zeeuws in doorkampioenschap karten is ge wonnen door het team van Jere miasse Racing. De ploeg legde 165 ronden af 1\veede werd De Wok Racing met één ronde minder, der de Cafétaria 't Frietuus met twee ronden minder. Door de zege staat Jeremiasse Racing steviger aan kop in de tussenstand. Met 146 punten heeft de equipe dertien punten- voorsprong op De Wok Racing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39