Sport Belgen domineren loopwedstrijden Onderzoek naar amazone Brugman Unieke combinatie: Technasium en Sportklas PZC Woensdag 12 maart 2008 35 Sluis viert derde lustrum van Zwinstedenloop. door René van Stee SLUIS - De kans is uiterst gering dat een Nederlander of Zeeuw de hal ve marathon van de Internationa le Rabobank Zwinstedenloop zon dag op zijn naam schrijft. In de voorgaande veertien edities lukte dit alleen John Vermeule. De Mid delburger vestigde in 1998 ook het parkoersrecord van 1.04,31. Daar voor en daarna was het steeds een Vlaming die als eerste op de Groote Markt in Sluis over de fi nish kwam. Aangezien voormalige winnaars als Tim Stessens uit Peer (in 2007) en Christophe Clyncke uit Wen- duine wederom aan de start ver schijnen, staat Vlaams succes nage noeg vast. Bij de vrouwen is er wel licht meer kans op een Nederland se zege. Daar zou Frederique Ver- De organisatoren Harry van Ierland, René de Buck, Piet Westerweele (bo ven vlnr), Josef Rottier, Willy Schram en Vic Martens (onder vlnr) zijn klaar voor de vijftiende editie van de Zwinstedenloop in Sluis, foto Wim Kooyman sluys uit Zuidzande, begin vorige maand de sterke winnares van de Midwinter Halve Marathon in Cad- zand-Bad, voor kunnen zorgen. De dominantie van Belgische lo pers komt ook tot uiting tijdens an dere wedstrijden in de streek. Want de Eugene Vink Memorial Springschoenen met spikes gevonden bij eventing-amazone. DEN HAAG/BARROCA D'ALVA - De in- ternationale hippische federatie is een onderzoek gestart naar de in houd van een tas van de Neder landse eventing-amazone Madelei ne Brugman. Afgelopen weekein de, tijdens een wedstrijd in het Portugese Barroca d'Alva, werden in de bewuste tas springschoenen met spikes aangetroffen. Daarmee worden paarden, onreglementair, gedwongen tot acties. Volgens de Nederlandse hippische federatie heeft Brugman na de wedstrijd tegenover FEI-officials verklaard dat de springschoenen rjl De Nederlandse eventing-amazo- ne Madeleine Brugman zit in het beklaagdenbankje nadat bij haar sprongschoenen met spikes zijn aangetroffen. Schultz onderuit in kwalificaties INDIAN WELLS - Tennisster Brenda Schultz-McCarty is er niet in ge slaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Indian Wells. De 37-jarige Nederlandse verloor gisteren al in de eerste ronde van de kwalificaties van de Russin Gali- na Voskoboeva: 6-2 6-1. Michaëlla Krajicek is rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi. Kahn speelt zijn laatste wedstrijd in India MÜNCHEN - Doelman Oliver Kahn, die na dit seizoen een punt zet ach ter zijn loopbaan, speelt in mei zijn laatste officiële wedstrijd voor Bayern München. De Duitse oud-international is van 18 tot en met 28 mei met zijn club op pro motietour in Azië. Op 27 mei staat in Calcutta zijn laatste officiële duel op het programma. in Westdorpe, de Omloop van Axel en de Corn Boys-loop in Sas van Gent werden allen gewonnen door Rudi Willems uit Ertvelde. Bovendien was de Midwinter Hal ve Marathon van Cadzand-Bad een prooi voor Christophe de Kete- laere uit Eke. Voorzitter Willy Schram van de Stichting Zwinste denloop en atleet Erik Cappon uit Zuidzande - zaterdag nog derde in de Pannekoekloop in Westen- schouwen en zondag in Sluis deel nemer aan de wedstrijd over tien kilometer - hebben daar aller minst moeite mee. „Zeker ook bij ons zorgen de Bel gen er juist voor dat het niveau van de wedstrijd hoog ligt. Verder wordt het internationale karakter er extra door benadrukt. Dat valt alleen maar toe te juichen. En dat veel Vlamingen meelopen is ook niet zo vreemd. Sluis is van oudsher georiënteerd op België. Kijk maar naar het kooptoerisme", verklaart Schram. „Zonder Belgen zouden er veel minder wedstrij den zijn. Het zijn ook niet altijd dezelfde lopers. Regelmatig gaat het om atleten van hoog niveau die terugkeren van een blessure. Persoonlijk vind ik het heel leuk om daar tegen te lopen", voegt Cappon er aan toe. Net als Schram valt het hem op dat deelname van atleten van boven de Westerschel- de aan Zeeuws-Vlaamse wedstrij den in het algemeen gering is. „De Westerscheldetunnel is blijkbaar een te grote barrière." De Zwinstedenloop, traditiege trouw op de derde zondag in maart, is het grootste Zeeuwse eve nement in zijn soort. Dik negen honderd lopers en loopsters, van wie minstens tachtig procent van Vlaming is, maken zondag hun op wachting. Ruim zestig vrijwilligers leiden het evenement in goede ba nen. Het gros doet mee aan de halve marathon. Die begint met een rondje door het centrum van Sluis. De route voert onder meer ook over Belgisch grondgebied langs de Damse Vaart en de oude wallen van Sluis, beide waarschijn lijk scherprechters in de wedstrijd. Er zijn ook wedstrijden over tien en vijf kilometer. Voor de jeugd is er Rudy's Jeugdmijl. niet van haar zijn en dat zij ze ook nooit eerder heeft gezien. „De tas heeft tijdens het lostijden en sprin gen met mijn paarden geruime tijd, samen met vele andere tas sen, onbeheerd op het voorterrein gestaan. Iedereen heeft de moge lijkheid gehad om deze spullen, al dan niet per ongeluk, in mijn tas te stoppen", aldus de amazone uit Bornerbroek. Bondscoach Martin Lips, in Portu gal aanwezig, zegt dat hij Madelei ne Brugman een week eerder in Barroca bij het losspringen heeft geholpen en toen niets onregelma tigs heeft geconstateerd. Daarnaast zegt Lips: „Als iemand in de even- tingsport deze 'hulpmiddelen' niet nodig heeft dan is zij dat." De in beslag genomen springschoe nen zijn opgestuurd naar de FEI in Lausanne en daar zal bekeken wor den of men voldoende aankno pingspunten kan vinden een na der onderzoek naar de herkomst te starten. Scheldemond College 1 doe wat je zegt Dammer Prosman valt record Sijbrands aan DELFT - Erno Prosman probeert op 4 juli het onmogelijke: het wereld record blindsimultaandammen van Ton Sijbrands verbeteren. De 35-jarige Delftenaar neemt het in zijn woonplaats op tegen 27 te genstanders. Dat zijn er twee meer dan Sijbrands oktober vorig jaar. Die won toen 21 keer en kwam vier remises overeen. Uefa wijst beroep van Dick Advocaat af NYON - De Europese voetbalbond Uefa heeft gisteren het beroep van trainer Dick Advocaat van Zenit Sint Petersburg afgewezen. Zijn schorsing van drie Europese wed strijden blijft staan. De Haagse trai ner kreeg de straf omdat hij tij dens de UEFA Cup-wedstrijd te gen het Spaanse Villarreal te heftig tekeer ging tegen de arbitrage. 'Ben je sportief en technisch en wil je nog niet kiezen welke kant je straks opgaat? Dan hebben wij de oplossing! Want vanaf het komende schooljaar kun je in onze brugklas kiezen voor de Sportklas, het Technasium of de combinatie daarvan!' Scheldemond College - School voor VWO, HAVO, MAVO en VMBO Weyeviietplein 7-13 4385 CH VÜssirigen Postbus 69 4380 AB Vlissingen T011847 94 00 F011847 94 44 info@scheldemondcollege.nl www.scheidemondcollege.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37