Sport PZC De Guzman al snel in voorselectie Oranje I r M h| vit; VV" •w rt» 'M PZC Liverpool maakt Engels kwartet in kwartfinales vol 33 35 i Oranje onder 15 houdt België in Terneuzen onder de duim Woensdag 12 maart 2008 Belgen zorgen voor hoog wedstrijdniveau in Zwinstedenloop Tip? sport@pzc.nl Nieuwbakken Hollander valt in de smaak bij bondscoach Van Basten. rotterdam - In Canada heeft men bepaald niet enthousiast gerea geerd op zijn beslissing om voor de Nederlandse nationaliteit te kie zen. In Nederland is dat wel an ders. Bondscoach Marco van Bas ten nam Jonathan de Guzman, nieuwbakken Hollander, direct op in de voorselectie voor het oefen duel met Oostenrijk. Die wedstrijd is op 26 maart in Wenen. De Guzman had zijn telefoon gis termiddag uitstaan en hoorde op de bijvelden van De Kuip van Feye- noord-trainer Bert van Marwijk dat hij was geselecteerd. De Guz man reageerde na de training opge togen: „Het was een enorme ver rassing voor mij. Ik draai een rede lijk seizoen, maar toch is dit heel snel gegaan. Ik zie het als een hele mooie nieuwe uitdaging." De twintigjarige De Guzman dacht in eerste instantie door bondscoach Foppe de Haan gese lecteerd te worden voor Jong Oran je. „Daar had ik me helemaal op in gesteld. Ik had er geen moment re kening mee gehouden dat het gro te Oranje nu al zou komen. Na tuurlijk heb ik in februari de keus gemaakt voor Nederland, maar ik had niet verwacht dat ik nu ook al bij het Nederlands elftal zou ko men. Zeker niet omdat het na de winterstop niet meer zo lekker loopt bij ons." Het is nog allerminst zeker dat bondscoach Van Basten de Feye- noorder ook daadwerkelijk in de definitieve selectie opneemt. De Guzman wil echter dolgraag erbij zijn. „Ik heb wat betreft de KNVB Jonathan de Guzman dacht met het Nederlanderschap in beeld te komen voor Jong Oranje, maar de Feyenoorder zit nu in de voor selectie van het echte Oranje. en Oranje of Jong Oranje nog niets laten zien of meegemaakt. Daarom zal ik er alles aan doen om mezelf bij Oranje te bewijzen." Voorlopige selectie: Doel: Edwin van der Sar (Manchester United), Maarten Stekelenburg (Ajax), Henk Timmer (Feye- noord). Verdediging: Wilfred Bouma (Aston Villa), Tim de Cler (Feyenoord), Ur- by Emanuelson (Ajax), John Heitinga (Ajax), Kew Jaliens (AZ), Joris Mathijsen (HSV), Mario Melchiot (Wigan Athletic), André Ooijer (Blackburn Rovers). Midden veld: Ibrahim Afellay (PSV), Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), Jonathan de Gu zman (Feyenoord), Nigel de Jong (Ham burger SV), Denny Landzaat (Feyenoord), Hedwiges Maduro (Valencia), David Men- des da Silva (AZ), Clarence Seedorf (AC Milan), Wesley Sneijder (Real Madrid), Rafael van der Vaart (HSV), Demy de Zeeuw (AZ). Aanval: Ryan Babel (Liver pool), Klaas-Jan Huntelaar (Ajax), Danny Koevermans (PSV), Dirk Kuijt (Liverpool), Ruud van Nistelrooij (Real Madrid), Robin van Persie (Arsenal), Jan Vennegoor of Hesselink (Celtic). Deze actie wordt mede mogelijk gemaakt de Top 10 Algemeen klassement Naam: Marie de Jonge Piet Pladdet Michel Thomas Paul Marcel Rooze Jeffrey Kees Huizen Jouke van Dam Elmar de Kok Top 10 Rondeklassement Naam: Marcelinho Anita Papaoet J.A. Riemens Ricardo Schuil Ruud Klooster/Wallenburg John de Kaart Louis Van Cadsand Pieter eamnaam: Vosje Fc Wonderstok Micky boys FC Talm Scheldemondl Stelletje prutsers FC Bal op het dak TobCoach Fc de bikkelaars Ektor Teamnaam: Tarwestraatse Boys De Toppertjes Relaxies De Jaribas GPC Vlissingen De Kruikenzei kers FC de Leugenaars FC Zeeland Vc vlissingen FC Berberecho Woonplaats: Heerenhoek Terneuzen Vlissingen Meliskerke Vlissingen Lewedorp Vlissingen Goes Oostkapelle Kerkwerve Woonplaats: Bruinisse Zaamslag Vlissingen Zoutelande Vlissingen Nieuwdorp Vlissingen Goes Vlissingen Vlissingen Top 5 Superleague Klassement k. r, f, ji Positie: Subleaguenaam: Woonplaats: Punten: 1 Appeltje eitje Lewedorp 8281 2 Volharding Ovezande 8220 3 Meeuwen Zoutelande 8028 4 Scheldemond Vlissingen 7821 5 Vlissingen Vlissingen 7771 Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach Liverpool-voetballer Ryan Babel wordt belaagd door Derjan Stankovic tij dens het Champions Leagueduel in Milaan. foto Daniel dal Zennaro/EPA Engelse ploeg wint ook het tweede CL-duel met Inter Milan. milaan - De rol van de vier Engel se grootmachten in de eigen FA-cup is uitgespeeld. Maar in het toernooi om de Champions Lea gue zijn ze er nog allemaal. Na Manchester United, Chelsea en Ar senal drong gisteravond ook Liver pool door tot de kwartfinales. In- ter Milaan werd op Italiaanse bo dem met o-i verslagen. In het Guiseppe Meazza-stadion verdedigden de 'Reds', met Dirk Kuijt en Ryan Babel in de basis, met succes de 2-o-voorsprong die ze drie weken eerder op Anfield Road veroverden. De twee treffers in de laatste vijf minuten bleken goud waard. Liverpool brak in die fase het verzet van de Italianen, die een uur lang met een man min der moesten spelen. De onterechte rode kaart voor de spijkerharde verdediger Marco Materazzi bleek toen beslissend. Gisteravond haal de Burdisso een streep door de kansen van zijn ploeg door voor een onbesuisde actie vlak na de rust een tweede gele kaart te incas seren. Het enige doelpunt viel een klein kwartier later. Fernando Tor res schoot van net buiten het straf schopgebied raak. In de Champions League is het nooit eerder gebeurd dat een land zo dominant in de kwartfinales aanwezig is. Vorig jaar had de Pre miership drie ploegen bij de laat ste acht. Arsenal sneuvelde toen voortijdig. Ook Spanje (3x), Italië (3x) en Duitsland drongen al een keer met drie ploegen tot de kwart finales door. Inter Milan-Liverpool (Eng) 0-1 (0-0). 63. F. Torres 0-1. Scheidsrechter: Ovrebo (Noo). Rode kaart: 50. Burdisso (Inter Milan/ 2x geel). Cele kaart: Rivas, Stanko vic, Chivu (Inter Milan), Babel, Gerrard, Aurelio, Benayoun (Liverpool). Aantal toe schouwers: 80.000. Na Manchester United, Chelsea en Arsenal dringt ook Liverpool door tot de kwartfinale van de Champions League. De ploeg gaat door ten koste van Inter. Koster blijft op verzoek van Van Basten bij Ajax amsterdam - Adrie Koster, inte rim-trainer van Ajax, ziet af van een overstap komende zomer naar PSV. Hij heeft ervoor gekozen om zijn contract in Amsterdam, dat tot medio 2009 duurt, uit te die nen. De Zierikzeeënaar wordt weer trainer van Jong Ajax. Marco van Basten, die na het EK als hoofdcoach aantreedt, was een groot voorstander van een ver lengd verblijf van Koster bij Ajax. Huub Stevens, komend seizoen de nieuwe trainer van PSV, wilde Kos ter graag als assistent hebben. Rogge: Geen standpunt van IOC over China lausanne - Het Internationaal Olympisch Comité is niet de Vere nigde Naties van de sport. Dat zegt IOC-voorzitter lacques Rogge in een interview met de Franse krant Le Figaro. Rogge vindt dat niet de taak van het IOC een standpunt in te ne men in de Chinese mensenrech tenkwestie. „Vraag ons niet voor el kaar te krijgen wat generaties staatsmannen voor ons niet is ge lukt. Het IOC is niet de VN, maar evenmin een politieke of non-gou vernementele organisatie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35