Zeeland mag ik even een vraag stellen? ziekenhuispoli doet het goed op 3FM PvZ vragenkampioen van Zeeuwse Staten Afname biodiesel stokt Steenbergen GS: inbreng van adviesorganen niet genegeerd PZC Woensdag 12 maart 2008 I 31 De Staten van Zeeland bij de wisseling van de wacht vorig jaar maart. foto Lex de Meester door Ben Jansen De PvZ is veruit de nieuwsgierigste frac tie in de Staten van Zeeland. Drieënder tig keer heeft deze partij gebruik ge maakt van de mogelijkheid schriftelijke vragen te stellen aan het dagelijks provinciebestuur. Dat is zowat een derde van het totale aantal vra gen (95) dat de acht fracties in de Staten sinds de nieuwe samenstelling in maart vorig jaar bij het dagelijks provinciebestuur hebben bezorgd. Van die PvZ-vragen had ongeveer een derde be trekking op ontpoldering en daarmee verwante zaken. De laatste keer dat fractievoorzitter Jo- han Robesin zich achter zijn pc zette om enkele vragen te formuleren, waren de ondoelmatig heid en de risico's van windturbines het onder werp. Nieuwsgierigheid bevredigen is één van de rede nen waarom fracties in politieke organen vra gen stellen aan regering, gedeputeerde staten of burgemeester en wethouders. Daarnaast is het vooral een mooi middel om standpunten ten beste te geven en - niet onbelangrijk - via de media te laten blijken dat ze bovenop de actuali teit zitten of oorspronkelijke oplossingen weten voor de problemen van alledag. Marjan de Koster en Annebeth Evertz van de PvdA waren er vorig jaar als de kippen bij. Op de dag dat ze de belofte als Statenlid aflegden, stelden ze al vragen. De recreatie op de Speel mansplaten bij Tholen was het onderwerp. In het Statenvragenklassement staat de PvdA met dertien stuks derde achter GroenLinks (acht tien vragen). De deelname van GroenLinks aan het dagelijks provinciebestuur heeft er niet toe geleid dat de bij deze fractie vanouds sterk ont wikkelde lust tot het stellen van vragen is afge nomen. De WD zit op het gemiddelde van één per maand. Het CDA wendde zich elf keer tot het dagelijks provinciebestuur. De SP stelde zes vragen, de SGP twee. De CU wilde maar één keer iets van het dagelijks provinciebestuur weten. Arjan Beekman stelde begin deze maand vragen over wachtlijsten in de jeugd zorg. steenbercen - De nieuwe polikli niek van Ziekenhuis Lievensberg in verpleeghuis De Lindenburgh in Steenbergen houdt zaterdag 15 maart open dag. Ziekenhuis Lievensberg heeft al tien jaar poliklinieken in verzor gingshuis Onze Stede, maar daar was geen ruimte meer voor nieu we medisch specialismen die in Steenbergen wilden werken. Nieu we ruimte was er wel in De Lin denburgh, dat van zorgorganisatie Tante Louise-Vivensis een nieuwe afdeling dagbehandeling en restau rant kreeg.In de polikliniek zijn vier spreekkamers, een behandel kamer en er kunnen eenvoudige röntgenfoto's, ECG's en bloedtes ten worden gedaan. ^■j De open dag, die samenvalt met de Landelijke Open Dag van de Zorg, duurt van 10.00 tot 14.00 uur. middelburg - Het provinciebe stuur neemt de inbreng van zijn adviesorganen wel degelijk serieus. Dat wil niet zeggen dat adviezen ook altijd worden overgenomen. Gedeputeerde Staten antwoorden dat op vragen van de PvdA-Staten- fractie. Die vond dat de provincie geld over de balk smijt door dure bureaus in te schakelen, terwijl de inbreng van eigen adviesorganen zou worden genegeerd. Aanleiding voor die opmerking was de gang van zaken rond het Kunstenplan 2009-2012. De Raad voor de Cultuur Zeeland stapte op omdat deze vond dat er niets met zijn adviezen werd gedaan en om dat zijn rol steeds verder werd inge perkt. De raad had een toekomstvi sie geschreven, terwijl de provin cie ook een bureau (BMC) had in geschakeld om de cultuursector door te lichten. Volgens GS was dat noodzakelijk, omdat de des kundigheid daarvoor niet in eigen huis was. Ook adviesorganen be schikken niet over 'een professio neel apparaat om dit soort onder zoeken uit te voeren'. Het provin ciebestuur vindt dat BMC de op dracht goed heeft uitgevoerd. Goese scholiere is dagelijks te horen in radioshow Giel Beelen. door Michiel Bouwman goes - 's Ochtends om zes uur ge beld worden is niet iets waar de meeste mensen op zitten te wach ten. Ténzij het een leuk telefoontje is, en je toch al wakker bent. Fleur jeras (15) uit Goes is sinds vo rige week het vaste 'krantenmeisje' van 3FM-deejay Giel Beelen. In zijn ochtendprogramma belt hij Fleur dagelijks om 6.00 uur op, om te vragen wat er deze dag voor speciaals of opvallends in de krant staat. „Dat verschilt van simpele berichtjes uit Zeeland ('paard in de sloot') tot bijvoorbeeld landelij ke berichten over Geert Wilders," zegt de 4-vwo-leerlinge van het Ostrea Lyceum in Goes. „Ik had een prijsvraag gewonnen van 3FM, en mocht daarom naar een 'minigig' (optreden in de stu dio, red.) van mijn favoriete artiest 'Sommige vrienden van me komen speciaal uit bed om me op de radio te horen' Jason Mraz. De volgende dag bel de Giel me op, en vroeg wat ik deed: kranten bezorgen dus. Toen was de vraag of ik het kranten meisje wilde worden. Dat was snel beslist." Ondanks dat ze nog maar twee we ken de kranten in Goes bezorgt, was dat lang genoeg om het kran tenmeisje te worden. Tot wanneer ze dat blijft, weet ze nog niet. Dat is dan ook lastig te voorspellen, want het vorige meisje, Joanna, werd eind februari ineens 'ontsla gen' door de deejay, die 'toe was aan iets nieuws.' Dat leverde nogal wat kritiek op van zijn publiek, maar inmiddels lijken ze Fleur al helemaal gewend te zijn. „Zolang ik het leuk vind wil ik het blijven doen," zegt ze. „Het is vooral leuk dat vrienden speciaal vroeg op staan om me te horen op de ra dio." Fleur is iedere werkdag te horen op radio 3FM, tijdens het programma GIEL van 06.00 uur tot 09.00 uur. Gloednieuwe fabriek vindt nauwelijks afnemers. cent - De pas geopende biodiesel- fabriek Bioro aan het Rodenhuize- dok in de Gentse Kanaalzone pro duceert voorlopig maar mondjes maat. Een paar dagen na de ope ning door de Belgische premier Guy Verhofstadt levert de fabriek maar een schijntje van de jaarcapa citeit van 250.000 ton. Oorzaak is het gebrek aan belang stelling bij de brandstofleveran ciers, de oliemaatschappijen voor op, om aan de pomp diesel en ben zine met vijf procent biodiesel aan te bieden. En dat, ondanks de ac cijnsverlaging, die de overheid heeft toegezegd. Het gevolg is dat Bioro tot nu toe nauwelijks con tracten heeft kunnen sluiten met afnemers. Volgens de Belgian Bio diesel Board kampt niet alleen Bioro met afnameproblemen. De investeerders van Bioro, de voe dingsgigant Cargill en de Biodiesel holding (waarin onder meer de Gewestelijke Investerings maat schappij Vlaanderen participeert), hikken voorlopig aan tegen een in vestering zonder rendement. De biodieselinstallatie vergde 27 mil joen euro en Cargill stak nog eens J 56 miljoen in een raffinaderij en een warmtekrachtcentrale. Burgemeester Daniël Termont van Gent blijft desondanks optimis tisch: „Bioro is een echte pionier. Gent kan zich met de Kanaalzone in Terneuzen straks profileren als de grootste biohaven van Europa."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33