houden me goed in de gaten El Toro boos op Goes Nieuw bier Deltabrouwers op bierfestival w PZC Woensdag 12 maart 2008 23 Mia Bosschaart en Tyke werden afgelopen weekend wereldkampioen obedience. De winst leverde weer een aantal fraaie medailles op voor in de prijzen- kast van Tyke en Mia. foto Lex de Meester Gemeente trekt volgens Verhoef Zeelandhallen voor met sluitingstijden door Harmen van der Werf GOES - De gemeente Goes trekt de Zeelandhallen voor bij het verle nen van nachtvergunningen voor danceparty's, is de stellige indruk van André Verhoef, eigenaar van onder meer discotheek El Toro in de Goese binnenstad. „Voor zulke activiteiten worden in de Zeeland hallen vergunningen afgegeven tot zeven uur 's ochtends. Ik heb ver schillende keren geprobeerd dat voor elkaar te krijgen, maar het wordt domweg geweigerd. Er valt niet over te praten. De gemeente kan het toch ook anders aanpak ken, door eens te overleggen met ons over de voorwaarden voor zo'n vergunning."Goes verleende onlangs vergunningen voor twee party's in de Zeelandhallen die tot zeven uur mogen duren. El Toro en de vier andere nachtzaken in het centrum van Goes moeten om vier uur dicht. Verhoef spreekt van 'oneerlijke concurrentie'. „Wij ma ken van Goes een bruisende uit gaansstad en dat willen we graag zo houden." De Goese burgemeester Dick van der Zaag kent de kritiek. Hij wijst die in een reactie met kracht van de hand. De gemeente heeft vol gens hem geen direct belang bij de exploitatie van de Zeelandhallen. Dat voor danceparty's 'tot het och tendgloren' in de Zeelandhallen wel vergunningen worden afgege ven, heeft alles te maken met de ligging aan de rand van de stad, al dus Van der Zaag. Mensen hebben er daar minder last van. Van der Zaag: „Wil Verhoef zo'n vergun ning, dan moet hij ook buiten de stad beginnen." Verhoef is dat zeker niet van plan. Hij heeft zijn hart verpand aan de Goese binnenstad als uitgaanscen trum. „Goes is het rustigst, in ver gelijking met Middelburg en Vlis- singen. Wat is er dan op tegen een keer iets langer door te gaan?" Volgens André Verhoef, eigenaar van onder meer disco El Toro, trekt Goes de Zeelandhallen voor. Burgemeester Dick van der Zaag ontkent dit ten stelligste. GOES - De Deltabrouwers komen zondag op hun veertiende bierfes tival in Goes weer met een nieuw biertje: Goesting blond. Het gerstenat is bij brouwerij Eme- lisse in Kamperland gebrouwen en wordt omschreven als 'fijn gehopt, donkerblond bier van 7,5 procent'. Op het festival staan nog tal van andere aparte bieren voor de lief hebber klaar. Kris Boelens uit het Vlaamse Belsele, wiens brouwerij het eeuwfeest viert, is van de par tij met balzello bier. Wie genoeg heeft van bier, kan bierpul sjoelen of bierdoppen werpen. Het bierfes tival is zondag van 13.30 tot 20.00 uur in het Ambachtscentrum in de Hollandsche Hoeve. College akkoord met maar één coffeeshop MIDDELBURG - De Middelburgse wethouders zijn gisteren akkoord gegaan met het voorstel van burge meester Koos Schouwenaar om het aantal coffeeshops terug te brengen tot maximaal één. Ook gingen ze akkoord met de beperk tere openingstijden. 25 maart komt het voorstel van de burge meester in de raadscommissie alge meen bestuur. Een week later in de gemeenteraad. Tot nu toe stond Middelburg twee coffeeshops toe. Vijf jaar geleden telde Middelburg nog vier shops. Wel te hard maar, geen echte boete MIDDELBURG - Scholieren van de Middelburgse basisschool De Re genboog betrapten gisterochtend vijftig automobilisten die te hard over de Sportlaan reden. Acht re den zelfs zo hard, dat ze volgens de politie een bekeuring moesten hebben. In verband met het loon- conflict werden de bekeuringen echter niet geïnd. De agenten on dersteunden de scholieren bij de campagne 'Gewoon 30 daar kun je mee thuis komen'. Die campagne is bedoeld om bestuurders te con fronteren met hun rijgedrag. Vrouw belandt met auto in de sloot SEROOSKERKE (W) - Een 29-jarige vrouw uit Vlissingen is gistermor gen rond zes uur met haar auto in de sloot gereden. De automobiliste wilde op de Wil- genhoekweg bij Serooskerke een auto inhalen. Terwijl ze daarmee bezig was, moest ze uitwijken voor een tegenligger. Haar auto raakte in een slip en belandde deels in de sloot. De vrouw klaag de over hoofd- en nekpijn. Vol gens de politie hoefde ze niet naar ziekenhuis om haar verwondingen te laten behandelen. Angelique van Idols treedt op in Souburg OOST-SOUBURG - Angelique Koorn- dijk geeft vrijdag een concert bij de evangeliegemeente De Wijn gaard in Oost-Souburg. Koorndijk was Analiste bij de derde editie van het televisieprogramma Idols. Ze wordt begeleid door de band NuSound. Die band maakt gospel muziek in een jasje van funk, rock en soul. Koorndijk deed niet al leen mee aan Idols, ze was in 1989 ook al te zien in de Soundmix- show. Onder de naam Shaniquf bracht ze twee singles uit. Het con cert begint om 20.00 uur in het ge bouw aan de Kanaalstraat 8. Dauwendaele wacht nog op antwoord MIDDELBURG - De wijktafel Dau wendaele wacht nog steeds op ant woord. Een brief over te hard rij dende busjes met gevangenen, ge richt aan de officier van justitie in Middelburg is, zo hoorden ze, doorgestuurd naar het Parket in Assen. En dat Parket heeft die brief weer doorgestuurd naar de af deling vervoer van het Ministerie van Justitie. Sindsdien hebben de bestuurders van de wijktafel niets meer vernomen van hun klacht. En de bestuurders van de busjes rijden nog steeds te hard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25