Zeeland PZC 21 Pendelbus verbindt Oost en West Een knipoog naar de jaren dertig In één week twee wagens gekanteld WALCHEREN 30 en 31 JVC DD3 Wippen Woensdag 12 maart 2008Tip? redwalch@pzc.nl Winnaar laat verstek gaan bij uitreiking prijs beste bolus Provinciale Staten, een jaar na de verkiezingen Souburgers kritisch over oplossing voor gesloten spoorovergang. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Een pendelbus verbindt West- en Oost-Souburg met elkaar tijdens de treinloze maand. In die tijd is ook de spoor wegovergang twee weken afgeslo ten wegens werkzaamheden. De pendelbus rijdt van zeven uur 's morgens tot 's avonds zeven uur el ke twintig minuten en is gratis. Toch klonken gisteravond kriti sche vragen op de informatie avond van de gemeente Vlissingen en ProRail, in zorgcentrum Nieuw Bachtenpoorte. Want hoe moeten kinderen uit West-Souburg na ze ven uur 's avonds nou veilig naar de Oost- Souburgse sportvelden, vroeg een verontruste moeder. En al die studenten, hebben de instan ties daarbij stilgestaan? Daar is best aan gedacht, zei ver keerswethouder Rob van Dooren. „Maar hoe ver moet je gaan? De meeste knelpunten zijn overdag." Hij beloofde de suggestie mee te nemen in de evaluatie, die na de eerste week plaatsvindt. Datzelfde zegde hij toe aan het René Carbaat van het dorpsplatform, die zich zorgen maakte om de aansluiting van de pendelbus op de snelbus- diensten. De wethouder zei niet zomaar ak koord te zijn gegaan met de afslui ting van de spoorwegovergang van Souburg. „Het kan echt niet an ders. Veiligheid gaat voor alles." Waar reizigers kunnen opstappen, is nog niet duidelijk. Wel is zeker dat de pendelbus drie keer per uur heen en weer rijdt. Ook minder va liden kunnen mee. De gemeente Vlissingen en ProRail draaien voor de kosten op. Ook elders in het dorp worden ver keersmaatregelen getroffen. In de Bermweg, de Spoorstraat en de Burgemeester Stemerdinglaan gaat de maximumsnelheid omlaag naar dertig kilometer per uur. Daar wordt ook op gecontroleerd, waar schuwt de gemeente. Om automo- Wl Souburgers willen dat de gratis pendeldienst tussen de twee de len van het dorp, als de spoor wegovergang twee weken dicht is, niet om 19.00 uur stopt. bilisten te attenderen, verhuizen de mobiele matrixborden uit de Gravestraat in Vlissingen even naar Souburg. En om bewoners van de Stemerdinglaan niet met trillingen op te zadelen, haalt de gemeente alle gaten uit hun straat. Dat karwei is al bijna klaar. Voorzitter Piet Steketee van het dorpsplatform ging gisteren tevre den naar huis. Voor hem hadden de kritische noten niet gehoeven. „Dan brengen ouders hun kinde ren toch even naar de overkant? Het zal mij benieuwen of die bus überhaupt vol komt te zitten." OOST-SOUBURG - De eerste wonin gen in Souburg-Noord zijn opgele verd. Nog een paar weken en dan zijn alle 37 klaar. Het gaat om drie-onder-één-kappers, twee-on- der-één-kap-woningen en vrij staande woningen geschakeld door een garage. De prijzen van de woningen varieerden van 228.000 euro tot en met 345.000 euro. Nog welgeteld een woning staat er te koop. Volgens makelaar Marianne de Weerd gingen de woningen 'echt weg' als de gekende warme brood jes van de warme bakker. De nieu we bewoners komen volgens haar voornamelijk uit Oost-Souburg, Een paar zijn er echter ook afkom stig uit Middelburg en Vlissingen. De woningen zijn gebouwd in een stijl die wel wat lijkt op die uit de jaren dertig. Die 'knipoog' naar die vooroorlogse periode is mo menteel zeer populair. Ook in de Mortiere in Middelburg wordt mo menteel op die manier gebouwd. Vergeleken met die woningen zijn de Souburgse echter iets goedko per. In het project komen in totaal 350 woningen. De plannen voor de tweede fase worden momenteel bijgesteld. De belangstelling daar voor was zeer gering, weet colle ga-makelaar Ad-Jan de Klerk. De eerste van 37 woningen in Souburg-Noord zijn opgeleverd. foto Ruben Oreel veilingkranten. home cinema systeem Pak uw kans op vele euro s voordeel Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a.s. door Rob Paardekam kruiningen - Het zit transportbe drijf Van Houte Openeer uit Krui ningen niet echt mee. In een week tijd ging het twee keer mis. Vorige week woensdag kantelde bij Hoek een vrachtwagen met uien en afge lopen maandag was het weer raak. Deze keer lag de Oude Rijksweg bij Kruiningen vol juun. Het laatste ongeluk gebeurde ter hoogte van restaurant De Zeeuw- sche Paerel. De lading is vermoede lijk gaan schuiven toen de chauf feur linksaf de Oude Rijksweg op wilde rijden. Het gevolg was dat de voorste trailer openscheurde en een groot deel van zijn lading ver loor. De achterste oplegger kantel de midden op de kruising. De op- ruimwerkzaamheden namen uren in beslag. Dat was woensdag in Hoek ook het geval. Daar kantelde een vrachtwagen met uien op de roton de richting de Westerscheldetun- nel. Bij Van Houte Openeer zijn ze niet erg spraakzaam over het on heil dat hen heeft getroffen. „Nee hoor, de schrik zit er helemaal niet in. Dit soort dingen gebeuren ge woon", luidt het nuchtere com mentaar van John Openeer. Vol gens hem is de chauffeur van maandag niet gewond geraakt. Die van woensdag liep wel lichte kwet suren op. „Hij maakt het goed." KÜ3M Tip? redactie@pzc.nl Internet is een prachtig medium, ook voor de krant. Nieuws gaat snel, internet gaat ook snel. Het leuke van internet is tevens dat lezers veel vlugger reageren. De reacties zijn niet altijd even door dacht, maar ze kunnen dan nog wel leuk zijn. Zo plaatsten wij onlangs op de PZC-site een be richt over subsidie voor 'staande wippen' voor het schuttersgilde in Wemeldinge. De Wemelding- se schutters waren zeer ingeno men met dit besluit. Ze konden eindelijk weer wedstrijden hou den. Eén onzer lezers feliciteerde uitbundig op internet en besloot met de 'doordachte' opmerking: 'Kan ik nu ook subsidie krijgen voorstaand wippen?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23