aart achter aanleg van Sloepoort life. Dag rond voedsel, drank en gastvrijheid Vekabo ontstemd over houding gemeenten Eis voor 'gekkigheid' e promotie voor Zeeland PZC Dinsdag 11 maart 2008 j 2 7 Zeeland Seaports begint binnenkort met voorbereidend werk. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Zeeland Seaports laat geen gras groeien over de aan leg van het bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek. Eind vorige week zette de Raad van Sta te het licht op groen voor de voor bereidende werkzaamheden. Deze beginnen op zeer korte termijn. „De aanbesteding en gunning van de werkzaamheden zijn een kwes tie van weken", liet havenschapdi recteur Hans van der Hart gisteren weten. De haast van Zeeland Seaports is verklaarbaar. Door procedures en bezwaren heeft het project al lang op zich laten wachten. De voorbe reidende werkzaamheden bestaan uit het aanbrengen van een zand- bed voor een weg naar Sloepoort en het aanbrengen van beplanting rond het toekomstige bedrijventer rein. Van der Hart: „We moeten snel zijn met het laatste, want an ders is het plantseizoen voorbij en dan moeten we weer een halfjaar wachten." Vice-voorzitter Gerard Eijssen van de dorpsraad 's-Heerenhoek die Zeeland Seaport steekt met de ontwikkeling van het bedrijventerrein Sloepoort de Bernhardweg (midden) over. luchtfoto Willem Mieras fel tegen de aanleg van Sloepoort is, kan de snelheid van handelen van het havenschap billijken. „Stel dat wij later dit jaar wel in het ge lijk worden gesteld door de Raad van State en Sloepoort mag niet doorgaan, dan kan het havenschap dat zandbed voor die weg nog weg halen." De dorpsraad is beducht Zeeland Seaports zet met Sloe- poort bij 's-Heerenhoek een eer ste stap buiten Vlissingen-Oost en daar blijft het bij, aldus direc teur Hans van der Hart. KLAVERBLAD ZEELAND Zit je bij jeugdzorg? Heb je een vraag, een probleem of wil je met iemand praten? Bel de Vertrouwenspersoon Jeugdzorg (CVP). Chatten kan ook, elke donderdagmiddag van 16.00 - 17.00 uur is de CVP online! WW W.J0 UWJEUGDZORG.NL cvp Pepijn: 06-53 840 452 cvp Sjoek: 06-55 800 888 MSN: cvp@hotmail.com e-mail: cvp@klaverbladzeeland.nl Internet: www.jouwjeugdzorg.nl voor extra overlast en - princi piëler - vreest dat met Sloepoort het hek van de dam is. Zeeland Seaports gaat voor de eerste keer de 'natuurlijke' scheidslijn van het industrie- en havengebied Vlissin- gen-Oost, de Bernhardweg, over. Volgens havenschapdirecteur Van der Hart is het absoluut niet de be doeling verder te gaan. „Het blijft bij deze dertig hectare van Sloe poort." De Raad van State doet, verwacht Van der Hart, binnen een halfjaar een definitieve uit spraak over Sloepoort. Beste bolusbakkers strijden om de Zeeuwse Bolus Trofee door René Schrier MIDDELBURG - ROC Zeeland houdt vandaag een Food en Hospitality Event aan de Ravensteijnweg te Middelburg. Dit is een evenement waarvoor leerlingen, ondernemers en leermeesters uit de horeca, toe risme en bakkerij branche uitgeno digd zijn. Na het succes van vorig jaar is besloten om dit evenement een nog groter vervolg te geven. De dag heeft als thema 'Opleiden en werken in gastvrij Zeeland' en is gericht op alle leerlingen van consumptieve opleidingen in Zee land zoals horeca, toerisme en bak kerij. Het middagprogramma bestaat uit een banenmarkt van het CWI voor werkzoekenden van buiten school. Leerlingen kunnen een pas sende vakantiebaan vinden door middel van speeddating. Gedurende de dag zijn er debatten tussen ondernemers en leermees ters rond het thema 'opleiden en werken in gastvrij Zeeland'. Daar naast geven zij workshops zoals whisky proeven, vinologie, oesters opensteken en tapas maken. Verder wordt de wedstrijd 'Beste bolusbakker' gehouden, waarbij aan het eind van de middag de Zeeuwse Bolus Trofee wordt uitge reikt. Het Food en Hospitality Event is voor iedere belangstellende toegan kelijk en wordt gehouden in het gebouw van het ROC Zeeland aan de Ravensteijnweg te Middel burg. Het Food en Hospitallity Event duurt van 09.30 tot 15.30 uur. Kampeerboeren zien grote verschillen bij uitbouw minicampings. door Ben Jansen MELISKERKE - De kampeerboeren in Zeeland missen eenduidigheid bij de gemeenten. De voorwaar den waaronder minicampings mo gen worden uitgebreid tot 25 cara vans en tenten, verschillen sterk. Voorzitter Rinus van 't Westeinde van de kampeerboerenvereniging Vekabo in Zeeland zei gisteravond op de jaarvergadering van zijn or ganisatie teleurgesteld te zijn. Het omgevingsplan van de provin cie staat in principe uitbreiding van de minicampings toe, maar vooral in Veere weten de kampeer boeren nog steeds niet waar ze aan toe zijn. Ook in Sluis vinden uitbaters van minicampings dat hun gemeentebestuur talmt. Dat zijn beide gemeenten waar het kleinschalig kamperen een grote vlucht heeft genomen en waar de economische belangen aanzienlijk zijn. Veel beter is de Vekabo te spreken over de houding van Noord-Beve land en Schouwen-Duiveland. In de eerste gemeente worden alle uitbreidingsaanvragen gehono reerd en in de tweede horen de kampeerboeren die een aanvraag hebben ingediend, vóór Hemel vaartsdag of ze mogen uitbreiden. In Veere is bepaald dat maximaal 45 minicampings kunnen uit groeien. Een belangrijke voorwaarde daar bij is dat een ondernemer een be langrijk deel van zijn overige uit komsten uit agrarische activiteiten moet halen. Aan die eis voldoen elf aanvragers niet. MIDDELBURG - Een net 19-jarige in woner van Vogelwaarde en zijn kornuiten haalden vorig najaar 'gekkigheid' uit in de buurt van Walsoorden. Daar konden ze zich gisteren voor verantwoorden bij de Middelburgse rechtbank. Ze bezochten de waterzuivering in Kloosterzande, waar ze voor 17.000 euro schade aanrichtten. De volgende 'excursie' ging naar een betonfabriek in Walsoorden, waar ze met de aanwezige heftrucks bot- autootje speelden en van alles ver nielden. Verder namen ze enkele computers mee. Schade, deze keer 51.000 euro. Vervolgens verniel den ze twee vrachtwagens en een touringcar. Ook eerder al hadden ze bij het dorp vernielingen aange richt. Officier van justitie W. Smeenk kon voor die 'gekkigheid' met een totale schade van 71.000 euro geen begrip opbrengen. Ze eiste een ge vangenisstraf van negen maanden waarvan drie voorwaardelijk en een taakstraf van 240 uur en het betalen van 17.609 euro schadever goeding. Gertjan Bouterse, statenlid [SP] e 3ÏIten tak twee leden aiti liérwoörcf Leen Harpe, statenlid [GroenLinks] Provinciale Staten Provincie Zeeland Iedereen moet het gevoel krijgen dat Zeeland kwaliteit heeft, vindt het provinciebestuur. Volgens de nota promotie Zeeland is dat haal baar door krachten te bundelen en wanneer alle Zeeuwen optreden als ambassadeur van Zeeland. Wat vinden Leen Harpe (GroenLinks) en Gertjan Bouterse (SP) van het idee om jaar lijks 685.000 euro aan de promotie van de pro vincie te besteden? Ze reageren op de stelling: De nieuwe promotie aanpak is precies wat Zee land nodig heeft. In de eerstvolgende vergade ring van vrijdag 14 maart nemen Provinciale Staten een besluit over de nota. De discussie tussen de verschillende partijen is via www.zeeland.nl en Omroep Zeeland televisie rechtstreeks te volgen. Leen Harpe "Ik zou zeggen laten we maar gauw beginnen met het inzetten van ambassadeurs om Zeeland te promoten. Zeeland heeft veel sterke eigenschap pen en de Commissaris van de Koningin mag wat mij betreft dat geld aanwenden om die aan eigen schappen bekendheid te geven. Dit is een goed vervolg op Welkom in Zeeland, de campagne die totaal mislukte. We moeten wel iets doen, want de welkomstboodschap van Zeeland is zó klant onvriendelijk. Als je de provincie inrijdt staat langs de A58 een bord met daarop: 'Welkom in Zeeland' en negen van de tien keer staat er een snelheidscamera onder. Dat zijn de kleine dinge tjes die belangrijk zijn. Zeg dan zoals dat in Frankrijk het geval is: 'Uw snelheid wordt gecon troleerd voor uw eigen veiligheid'. Dan krijg je het idee dat er om je gegeven wordt. Daarnaast is de nota een politiek document. Het maakt nogal ver schil of je Zeeland wil promoten als provincie waar een tweede kerncentrale mogelijk is of dat je Zeeland wil promoten als groenblauwe oase, tussen Antwerpen en het industriegebied in Rotterdam, waar het goed toeven is. En waar je rust, ruimte en sterrenrestaurants treft. Neem de zorg om de mosselvisserij, nu in het nieuws. Die kunnen we gebruiken om aan te geven hoe belangrijk de zilte zaligheid voor de provincie is. Onvervangbaar en onmisbaar voor de werkgele genheid. Maar ik vind wel dat we na een jaar moeten kijken of dit voornemen werkt. Als blijkt dat het tegenvalt, dan moeten we onmiddellijk stoppen." Gertjan Bouterse "Precies wat Zeeland nodig heeft? Was het maar waar. Het begint al met het taalgebruik in die nota, dat is wollig, moeilijk en hier en daar cliché matig. Als je wat wil promoten, is communicatie belangrijk. En dan vind ik dit geen goede start. Wat ons in de nota wordt voorgehouden is vaag. 685.000 euro vind ik een flinke som geld. Als je het al wil besteden, doe het dan effectief. Nu is het me nog een raadsel waar het geld naar toe gaat. Je bent een goede ambassadeur als je de provincie promoot vanuit je Zeeuwse gevoel. Dat je daarvoor een onkostenvergoeding krijgt, daar ben ik het mee eens, maar een verkapt loon voor enkele ambassadeurs, daar ben ik tegen. Als er geld wordt gestopt in het binnenhalen van de start van de Tour de France bijvoorbeeld, daar heb ik niks aan. Dat is zondegeld. Die fietsers zijn na vijftien minuten vertrokken om niet meer terug de provincie in te komen. Ik ben van mening dat toeristen die hier 's zomers komen, goede ambassadeurs zijn. Ze kunnen positieve geluiden laten horen over Zeeland... of juist niet. De Duitsers laten het de laatste jaren ook afweten, dat komt omdat de prijzen in de horeca hoger lig gen dan in Duitsland, de bediening slecht is en arrogant. En hoe moet dat na een jaar als we gaan evalueren? Een nulmeting is er niet. Toch zou je ergens aan willen meten. Dan moeten we afgaan op een algemeen gevoel vanuit de sector toerisme bijvoorbeeld. Het is mij nog te vaag. Volg vrijdag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61